Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Sayfa 33 Toplam 33 Sayfadan BirinciBirinci ... 23313233
    Toplam 329 adet sonuctan sayfa basi 321 ile 329 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Like Tree2Likes

Konu: Yeni Ceed Yakıt Tüketimi ...

1. Durumu:
      Super Moderator

İsim
      Rasim
      Soyisim
      Yetiş
      Araç
      İ30CW A/T Elite (DCT)

Geçmiş olsun. Yağışlı, karlı, buzlu havalarda büyük araçlardan acilen uzaklaşmak gerekiyor. 136 lığa gelince, yerinde durmuyor, onu da söyleyeyim yani.
      24-05-16, 20:14 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      İlker
      Soyisim
      Türker
      Araç
      2016 Peugeot 308 Allure+ Man.

Alıntı rayen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Geçmiş olsun. Yağışlı, karlı, buzlu havalarda büyük araçlardan acilen uzaklaşmak gerekiyor. 136 lığa gelince, yerinde durmuyor, onu da söyleyeyim yani.
      136'lık comfort ceedi denizlide test ettim. Daha önce samsunda kışın premiumu test etmiştim, yalıtım farkını anlayamamıştım.

Denizliye kadar kendi aracımı sürmüş olduğumdan ve hemen yeni comfortun direksiyonuna geçtiğimden farkı net gördüm. Hem motor hem alt yalıtım bariz daha iyiydi. Özellikle motor yalıtımı dikkat çekici iyileşmiş. Genel yalıtım daha iyi olunca kendi aracımda hiç duymadığım aynalardan rüzgar sesi bile hafiften geldi kulağıma. Bu testten sonra 136'lığa karar verdim Çekiş zaten farklı, kalkıştaki hantallığı halletmişler.
      25-05-16, 10:21 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      Mustafa
      Soyisim
      Arslan
      Araç
      Kia Ceed Premium

Alıntı turkeril Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      136'lık comfort ceedi denizlide test ettim. Daha önce samsunda kışın premiumu test etmiştim, yalıtım farkını anlayamamıştım.

Denizliye kadar kendi aracımı sürmüş olduğumdan ve hemen yeni comfortun direksiyonuna geçtiğimden farkı net gördüm. Hem motor hem alt yalıtım bariz daha iyiydi. Özellikle motor yalıtımı dikkat çekici iyileşmiş. Genel yalıtım daha iyi olunca kendi aracımda hiç duymadığım aynalardan rüzgar sesi bile hafiften geldi kulağıma. Bu testten sonra 136'lığa karar verdim Çekiş zaten farklı, kalkıştaki hantallığı halletmişler.
      Kalkıştaki hantallıktan kastınız nedir?
      25-05-16, 12:52 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      İlker
      Soyisim
      Türker
      Araç

Alıntı rapiduser Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Kalkıştaki hantallıktan kastınız nedir?
      Örneğin 115'lik eski crdi'ler daha hunhar kalkarlar (cerato gibi). 128'leri hep 128 gibi değil diye eleştirirler. Aslında 128 gibidir ama bunu 100 kmh'den sonra daha iyi anlarsınız. Kalkışı biraz törpülenmiştir yani. Bunun temel sebeplerinden birisi de 260nm torkun tamamının aktif olmayışı, 20-30'luk kısmının gaz pedalı altındaki butona bağlı oluşu diye düşünüyorum. 136'lıklar dct ise 300nm, manuel ise 280 nm olduğundan crdi ruhunu daha iyi hissettiriyorlar. Bunu kastettim.
      25-05-16, 13:15 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      Mustafa
      Soyisim
      Arslan
      Araç
      Kia Ceed Premium

Anladım. Cevap için teşekkür ederim.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
      turkeril likes this.
      25-05-16, 13:16 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

6. Durumu:
      Ceed Meraklısı

Nereden
      Göztepe
      İsim
      Barış
      Soyisim
      İNCE
      Araç
      Ceed Concept Plus

Merhabalar. Agresif kullanımda şehir içi 7.5lt civarı,sakin kullanımda ise 5.5lt. Uzun yolda 120km/hız sabit devir 1.900 rpm aralığında 4/4.5lt
      2015 Makyajlı Kasa Cee'd Concept Plus 1.6 CRDI 136HP 7DCT
      03-07-16, 10:43 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

7. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      Kartal
      Soyisim
      Bey
      Araç
      2013 Kia Consept 1.6 AT

geçtiğimiz hafta VAN a gidip geldim. genelde sakin kullandım. agırlıklı oarak hız sabitleyici ile 110 km ile gittim. ortalama hızım 90-95 km. toplam katettiğim yol tam 3300 km. yaktığım yakıt net olarak 1045 tl. 0,316 kr/km.. ortalama yakıt değeri 6 lt/100 km. özellikle diyarbakırdan sonraki o yollara göre sonuç iyi diye düşünüyrorum. şehir içide 7-7,5 lt pek geçirmedim şu ana kadar.
      09-08-17, 20:25 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

8. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      İlker
      Soyisim
      Türker
      Araç

Alıntı KartalBey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      geçtiğimiz hafta VAN a gidip geldim. genelde sakin kullandım. agırlıklı oarak hız sabitleyici ile 110 km ile gittim. ortalama hızım 90-95 km. toplam katettiğim yol tam 3300 km. yaktığım yakıt net olarak 1045 tl. 0,316 kr/km.. ortalama yakıt değeri 6 lt/100 km. özellikle diyarbakırdan sonraki o yollara göre sonuç iyi diye düşünüyrorum. şehir içide 7-7,5 lt pek geçirmedim şu ana kadar.
      Sabit 110 ile manuel araçla gidip gelseydiniz 4.6-4.7 gibi bir değer çıkacaktı Otomatik için de fena değil değerler.
      13-08-17, 16:07 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

9. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      Cem
      Soyisim
      Gürbuğa
      Araç
      Kia Ceed Premium

Araç gerçekten ağır bir yapıya sahip. Bu yüzden eğimli trafikli yerlerde çok yakıyor. Ben normal gidişlerde 8,2 şehir içi değeri alıyorum. Gazlamalar ile vs derken inanın 10 litreler görülüyor ortalamada. Ama keyif veriyor. Ben pek aldırmıyorum.
      31-08-17, 11:38 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

kia ceed dizel otomatik yakıt tüketimi

yeni ceed yakıt tüketimi

yeni kia ceed yakıt tüketimi

kia ceed yakıt tüketimi

ceed yakıt tüketimi

kia ceed otomatik dizel yakıt tüketimi

kıa ceed dizel yakıt tüketimi

kia ceed dizel otomatik yakıt

kia ceed otomatik yakıt tüketimi

kia ceed dizel manuel yakit tuketimi

kia ceed manuel yakıt tüketimi

yeni kia ceed dizel otomatik yakıt tüketimi

kia ceed dizel otomatik yorumları

kia ceed forum

kia ceed sw dizel otomatik yakıtkıa ceed dizel otomatikkia ceed premium yakıt tüketimikia ceed dizel yakıtkia ceed otomatik dizelkia ceed dizel otomatik yorumkia ceed yakıtkia ceed yakıt sarfiyatıkia ceed 1.6 dizel yakıt tüketimikia ceed kullanıcı yorumlarıkia ceed dizel otomatik test
    SEO Blog

Bu Konu için Etiketler

Yer imleri