Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
    Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    1. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      Ergin
      Soyisim
      G.
      Araç
      2013 Kia Cee'd 1.6 CRDI Concept Plus

Hyundai i20 Style 1.4 CRDi (Yeni Kasa) - 18/11/2014

Hyundai'nin B segmentindeki i20 modelinin yeni kasasını dün test etme şansım oldu.

+'ları:

- Aracın iç mekanı sınıfındaki bir çok modele göre daha hacimli hissettiriyor. Ne ön ne de arka tarafta "sıkışıklık" hissetmiyorsunuz; diz ve özellikle baş mesafeleri konusunda sınıfına göre oldukça bonkör.
      Otomobiller ile yakından ilgili olmayanların iç mekan genişliğini C segmenti araçlarla kıyaslaması mümkün.
      - İç mekanda işçilik kalitesi yine sınıfına göre oldukça yüksek. Hatalı veya homojen aralıklı olmayan bir bölüm bile yok.
      - Aracın 1.4 litrelik turbo beslemeli dizel motorunun çekişi bu kasaya oldukça yeterli. Alt devirlerde yaşanan kısa bir boşluğun ardından homojen olarak gelen güç, 3 kişi ve klima açık şekilde bile tatmin ediciydi.
      Ayrıca düşük devir-yüksek vites zorlamalarımda bile motor stop etme eğilimine girmeyerek toleransının ne kadar yüksek olduğunu kanıtladı (VW'nin bu CRDi motorlardan ders çıkarması gerekir).
      - Konu motordan açılmışken, motorun sessizliği çok başarılı, özellikle DCi ünitelere göre fark çok bariz. Kırmızı ışıkta yanımda duran Fluence'ın zamanı için modern ancak artık dinozor sayılabilecek motorunun sesi açıkçası i20'nin yanında traktör gibiydi.
      Ayrıca yol ve rüzgar yalıtımıda sınıfına göre oldukça başarılı.
      - Aracın üzerinde standart olarak Michelin Energy lastikler geliyor ve yol sesinin düşük olmasında bu lastiklerin payı büyük. Hyundai'yi, diğer modellerindeki gibi milliyetçilik yapmayıp Hankook ve Nexen markarlarında inat etmemesinden dolayı tebrik etmek lazım.
      - B segmenti araçların nerdeyse hiçbirinde bulunmayan öndeki sabit kol dayama i20'de mevcut. Açıkçası B segmentinde sonrdan takılmış gibi eğreti duran sürücü koltuğuna monte edilmiş kol dayama yerine orta konsolla bütünleşen sabit kol dayama hem daha geniş ve rahat kullanım sunuyor hemde tasarım olarak C segmenti gibi hissettiriyor.
      - Debriyaj ve vites geçişleri tam kıvamında. Tek parmakla bile vites zorlanmadan geçiyor hatta kendi yerini buluyor. (Geçen hafta Polo 1.0 kullanmıştım, resmen geçmeye direnç gösteren kemikli yapısı rezaletti.).
      - Diğer Hyundai modellerinde olduğu gibi i20'de 5 sene garanti kapsamında satışa sunuluyor. Bu garantinin tam kapsam olması ayrıca içinizi rahatlatıyor.
      - Donanımı, bir donanım haricinde sınıfında açık ara liderliğe oynar. Kesenin ağzını açarsanız tam boy panaromik ve açılır tavan, elektrikli katlanır aynalar, gerçek viraj farları (sis farı çakması değil), ESP, 7" ekranlı ve konsolla bütünleşik orjinal navigasyon sistemi gibi donanımlarla aracı gırtlak dolu hale getirebilirsiniz.

-'leri:

- İşçiliğin çok başarılı olduğunu belirtmiştim ancak malzeme kalitesi için aynı olumlu düşünceleri sürdürmem zor. Çünkü ön göğsün üst kısmı haricinde aracın iç mekanı tamamen sert plastkle döşenmiş. Buna sürücü kapısının üst kısmıda dahil ve açıkçası maliyet kaygısıyla bu kadar sert plastik kullanılması beni şaşırttı.
      - Aynı şekilde bu aracı tasarlayan mühendisleri ne kadar başarılı bir çıkarmışsa koltuk döşemelerini seçen mühendiste bir o kadar başarısız seçimler yapmış. İstifa etse yeridir. Arkadaş gerek görsel olarak gerekse de dokunma hissi olarak bu kadar ucuz ve dandik koltuk döşemelerini çok mu aradın? Rezalet.
      - Aracın Jump, Style ve Elite donanım paketleri buunuyor. Ancak en üst paket olan Elite'te bile klimanın manuel olması Hyundai'ye hiç ama hiç yakışmamış. Dahası opsiyonel olarak bile elektronik klima alamıyorsunuz.
      - Aracın yürüyen aksamı benim gibi sportif tat arayanları tatmin edecek şekilde sert ayarlanmış (Michelin lastiklere rağmen sert) ancak bu sertlik herkesin hoşuna gitmeyebilir. Bir kademe gergin hissettiriyor, özellikle tümsek geçişlerinde.

Sonuç: Hyundai gerçekten bu sefer çok başarılı bir model piyasaya sürmüş. İç mekandaki koltuk döşemelerini ve manuel klimayı dert etmezseniz karşınızda hem yakışıklı hem de oldukça donanımlı şehir faresi duruyor.
      Üstelik konfor özellikleri tartışmasız bir numara olan tork konvertörlü otomatik şanzıman seçeneğinide 1.4 benzinli modelde sunuyor. 8/10
      Eklenen Resimler Eklenen Resimler
      • Dosya tipi: jpg 01.jpg‎ (44.2 KB (Kilobyte), 0 Kez İndirilmiş)
      • Dosya tipi: jpg 02.jpg‎ (39.9 KB (Kilobyte), 0 Kez İndirilmiş)
      • Dosya tipi: jpg 03.jpg‎ (42.3 KB (Kilobyte), 0 Kez İndirilmiş)
      • Dosya tipi: jpg 04.jpg‎ (41.1 KB (Kilobyte), 0 Kez İndirilmiş)
      • Dosya tipi: jpg 05.jpg‎ (33.0 KB (Kilobyte), 0 Kez İndirilmiş)
      Beni Twitter`da Takip Et
      19-11-14, 23:29 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      Ergin
      Soyisim
      G.
      Araç
      2013 Kia Cee'd 1.6 CRDI Concept Plus

Beyaz renk i20.
      Eklenen Resimler Eklenen Resimler
      • Dosya tipi: jpg 07.jpg‎ (34.3 KB (Kilobyte), 0 Kez İndirilmiş)
      • Dosya tipi: jpg 08.jpg‎ (26.0 KB (Kilobyte), 0 Kez İndirilmiş)
      • Dosya tipi: jpg 09.jpg‎ (24.5 KB (Kilobyte), 0 Kez İndirilmiş)
      • Dosya tipi: jpg 10.jpg‎ (22.3 KB (Kilobyte), 0 Kez İndirilmiş)
      • Dosya tipi: jpg 11.jpg‎ (27.3 KB (Kilobyte), 0 Kez İndirilmiş)
      19-11-14, 23:31 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      Ceed Fanatiği

İsim
      Garip
      Soyisim
      Keskin
      Araç
      Ceed 1.6 crdi concept plus A/T (satıldı)

Paylaşım için teşekkürler
      Kia Ceed Concept Plus 1.6 CRDİ AT 2012 (satıldı)
      Peugeot 3008 GTLine blueHDİ 1.6 EAT6 2017
      19-11-14, 23:48 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      berkan
      Soyisim
      okan
      Araç
      Ceed 13 Concept

çok dikkat çekici oldu bence busefer özellikle lansman rengi bence gayet başarılı ve c sutunun siyah kaplı olması orayı birlesik gibi gostermeside bence ince ve hos detay
      1881 - 193
      20-11-14, 00:41 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Durumu:
      aLi
      Admin

Nereden
      İstanbul
      İsim
      Ali
      Soyisim
      Tuzcuoglu
      Araç
      Kia Ceed Concept (Satıldı)

En full versiyonuna 53k verilir mi?
      20-11-14, 10:33 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

6. Durumu:
      Ceed Fanatiği

Nereden
      Ankara
      İsim
      Mutlu
      Soyisim
      Çalışkan
      Araç
      Opel Astra J 1.4 AS

53k verecek olsam ilk alacağım araç @can'daki Renault olur temizinden.
      Kia cee'd motion crdi a/t 2010 (satıldı)
      Opel Astra J 1.4 AS 2014
      20-11-14, 10:41 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

7. Durumu:
      aLi
      Admin

Nereden
      İstanbul
      İsim
      Ali
      Soyisim
      Tuzcuoglu
      Araç
      Kia Ceed Concept (Satıldı)

Abi simdi valide ve kiz kardesim icin kafamda canlandi. Gerci valide C segmentinden yana..

En fullu olanı düz vites uzun zamandir Rio da otomatik vites kullandi, rahatligina alisti ama cok yakiyodu benzinli oto. O yüzden sordum. Gercekten güzel yapmislar.

Ergin'in incelemesinden sonra tekrar girip baktim, begendim acikcasi. (incelemeden dolayida tesekkurler gayet aciklayici olmus)
      20-11-14, 10:46 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

8. Durumu:
      Ceed Master

Nereden
      ist.

güzel araç da sıfır km i20 alacağıma yeni kasa ceed concept alırdım ikinci el.
      20-11-14, 11:06 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

9. Durumu:
      Ceed Hayranı

Nereden
      Erenköy
      İsim
      Erol
      Soyisim
      Gündoğdu
      Araç
      Pro Cee'd

Alıntı aLi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      En full versiyonuna 53k verilir mi?
      Abi bence verilir sıfır her zaman sıfırdır bütçe yetiyosa cam tavan, dokunmatik ekran bi de mavi rengi olursa tadından yenmez
      20-11-14, 18:07 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

10. Durumu:
      Ceed Fanatiği

İsim
      Barış
      Soyisim
      BACAKSIZ
      Araç
      Kia C'eed Concept Plus 2013 Beyaz

Konsoluna baktım da bana Ceed i hatırlattı nedense...

Edit:

Şimdi ön farlara da baktım neden bu kadar benzetme gereği duymuşlar anlamadım...
      20-11-14, 18:18 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

yeni i20 forum

i20 forum

hyundai i20 forum

hyundai i20 formrio mu i20 mii20 mi rio muyeni kasa i20 mi rio muhyundai i20 1.4 crdi forumhyundai i20 forum 2014hyundai i20 clubkia rio mu i20 mihyundai i20 yeni kasalarda en çok tutulan renkyeni hyundai i20 forumhyundai i20 2014 1.4 crdi forumi20 cam tavan sesi20 ses yalitimihyundai i20 mi kia rio mukia rio mu hyundai i20 miyeni i20 crdi forumhyundai i20 1.4 style dizel ikinci eli 20 mi kia rio mukia ceed cam tavan sesyeni i20 1.4 crdi sesyeni hyundai i20 1.4 dizel style paket donanımıyeni i20 yol sesi
    SEO Blog

Yer imleri