Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
    Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    1. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      İlker
      Soyisim
      Türker
      Araç
      2016 Peugeot 308 Allure+ Man.

Arkadaşlar tüketim konusunda fikrinize ihtiyacım var.

Yaklaşık 1 haftadır 1000 km'dir yeni kasa manuel Ceed concept kullanıyorum. Araba güzel kullanımı falan çok konforlu. Fakat motorda bazı şüphelerim var. Bu motor ceratoda aynı şartlarda (30 kmh hız ortalaması ile) ş.içi 6.5 yakarken Ceed'de 7.5'in altına zar zor iniyor şu an 7.3 gibi. Daha yeni versiyon, düşürülen emisyon, tüketim, 6. vites vs... Bunda max 6 litre yakarım diyordum, ş.dışında da mesela 90 kmh hıza sabitleyince 4 litreyi görürüm diyordum (ceratoda 4.2 gördüm).

Gel gelelim 90 ile 5 lt'nin altına kerhen iniyor, 4.7 falan anca.. Ş.içinde de gözü 8'lerde. Halbuki aynı motor otomatik şanzımanla ancak bu kadar yakmalı, arkadaşın i30 elite otomatiği 8 litre civarında. Bende az salsam 8 litre olacak çok rahatlıkla. Hani bilmediğim motor olsa anlayacağım. 2000 devir üzerini neredeyse göstermiyorum. Gösterince daha da artıyor.

Şimdi

a) Bu kasada yakıt böyle deyip kullanayım mı,

b) Bi yerde bi şey mi var, neresine baktırayım?

c) Sadece önlere takılan kış lastiğinden midir? (izmirden balıkesire kadar tamamen yazlık lastiklerle geldim, 6 litre gösteriyordu. Orada önlere kışlık taktık kardan dolayı)

Bugün ustaya hava filtresi ve maf sensörüne baktırdım. Temiz dedi.

Uzun yolda izmir-sakarya pamukova arası 110-120 geçmeden tam 6 litre, pamukova-karabük arası sıfırlayıp kasarak 5.3 litre yaktı.

Tüketim topicini de okuyorum ama 150+ sayfa içinden bilgi süzmek de çok kolay değil, fikirlerinizi yazarsanız sevinirim.
      Beni Twitter`da Takip Et
      16-02-15, 20:55 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      Ceed Master

Nereden
      pendik
      İsim
      salih
      Soyisim
      yıldız
      Araç
      Citroen XSARA 2 SX

Bir hafta kısa bir süre. Alışma süreci bittikten, yaklaşık 1 lt fazla yakmasını sağlayan kış şartları geçtikten, kış lastiklerini söktükten ve aracını tam olarak tanıdıktan sonra, 5 - 6 lt ortalama ile rahatlıkla gezersin.
      Ben ilk satın aldığım ay 7 lt yaktırıyordum. Şuanda 6 lt/100 yazın 5,5 lt/100 ile geziyorum. Uzun yoldada, yolun durumuna göre basa basa 5,5 lt/100 ile geziyorum.
      Ayrıca benimde ceratom vardı. Bu araç ondan çok ağır. Onun bir miktar az yakması normal bence. Haa otomatikler hakkaten çok yakıyor ona diyecek lafım yok. Aracını boşuna sağa sola elletme...
      Citroen Xsara2 1,6 SX manuel 2003
      Kia ceed 1,6 mation manuel 2012
      Peugeot 307 comfort otomatik 2006
      Renault symbol expresion comfort 2012
      Renault scenic dynamic otomatik 2003
      Hyundai elentra otomatik 2005
      Kia Pride 2000
      Seat ibiza 1993
      Skoda L200 1989

16-02-15, 21:28 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      Super Moderator

İsim
      Rasim
      Soyisim
      Yetiş
      Araç
      İ30CW A/T Elite (DCT)

@turkeril şehiriçi maximum 6.5 Lt olmalı, şehir dışı ortalama 80-90 hızlarda 5-5.5 gibi yakmalı. En son manual proceed ile 700km'lik yolu kış lastikleri+4yetişkin + full bagaj ile 5It ortalama ile tamamladım. Yakıtında bir sorun var.
      Motordan çok iyi anlamam ama başıma gelen bir olaydan dolayı oksijen sensörü kablosuna baktırmanı öneririm.
      Olay şu. Sattığım sw'nin oksijen sensörü kablosunu fare kemirmişti, değiştirmezsek ne olur diye sordum. Yakıtın artar dediler. Üstelik kablo lime lime olmasına rağmen arıza uyarısı vermemişti. Sensörde ya da kabloda bir sorun varsa motora zengin karışım gidiyor olabilir. Buraya bir baktır derim.
      16-02-15, 21:55 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      ata
      Soyisim
      kasap
      Araç
      kia ceed premium

Abicim siz bu Araçları kaç km hız ile 6 litre 5 litre diyorsunuz. Şehiriçi Karışık ta 8 den aşağı düşmez otomatik için geçerli.
      16-02-15, 22:15 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Durumu:
      Super Moderator

İsim
      Rasim
      Soyisim
      Yetiş
      Araç
      İ30CW A/T Elite (DCT)

Manueli konuşuyoruz.
      16-02-15, 22:57 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

6. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      İlker
      Soyisim
      Türker
      Araç

80-90'lı hızlarda bence 4 litreyi görmeli, öyle değil mi?

ş.içi 6.5 litre olmalı gibi geliyor bana da. Yakıtı artıran bi şey var olmalı, kendim de bi inceleyim bi ara.

Hava filtresinin oradaki oksijen sensörüne baktı usta, tertemiz dedi ama kablo falan aklımıza gelmedi.

Kış şartları bitip lastikler değişince de düşer biliyorum ama yine de yüksek geldi ne biliim...
      16-02-15, 23:34 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

7. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      berkan
      Soyisim
      okan
      Araç
      Ceed 13 Concept

aynısını ben kullanıyorum 2013 model concept manuel

denemelerim sonucu en uzun mesafeyi shell nitro+ dizel ile yaptım 720-750 kmlerde 43-44 litre ile. buda kabaca 6.2-6.4 leri gecmemesidir. ki nerdeyse hiç dikkat etmeden kullanır durumdayım suan kıs lastikleri üstündeki haliyle.

şunuda belirtiyim 1000 km degil kabaca 6-8bin km arası böyle olucak ortalaman. benimde aynı sekilde seninki gibiydi o kmlere kadar 7-7.5 altına düşmedi dedigim kmlerden sonra araç oturdu motor biraz kurumlandı kendine geldi ve olması degerlere indi
      1881 - 193
      17-02-15, 02:23 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

8. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      İlker
      Soyisim
      Türker
      Araç

Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

denemelerim sonucu en uzun mesafeyi shell nitro+ dizel ile yaptım 720-750 kmlerde 43-44 litre ile. buda kabaca 6.2-6.4 leri gecmemesidir. ki nerdeyse hiç dikkat etmeden kullanır durumdayım suan kıs lastikleri üstündeki haliyle.

şunuda belirtiyim 1000 km degil kabaca 6-8bin km arası böyle olucak ortalaman. benimde aynı sekilde seninki gibiydi o kmlere kadar 7-7.5 altına düşmedi dedigim kmlerden sonra araç oturdu motor biraz kurumlandı kendine geldi ve olması degerlere indi
      Bizim makina 29 binde Çoktan kurumlanmıştır herhalde.
      17-02-15, 08:22 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

9. Durumu:
      Ceed Aşığı

Nereden
      PENDİK
      İsim
      Ümit
      Soyisim
      TAŞTAN
      Araç
      Kia Ceed Consept Plus 2013

Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Benim aracımda 29.600km de kar lastiğide yok ortolama 7 civarı geziyor... Daha önceki bağlantılı konuda belirttiğim aşağıdaki listeyi görünce vasat bir tüketim deyip kabulleniyorum...

Tuzla-Kavacık arası Sabah gidiş - Akşam dönüş (her araç en az 10 kere test edilmiştir)
      Ha sakin kullanım ama arkadakilerin küfür etmesine sebeb olacak kadar değil.

• 2009 cerato ile 6,5lt
      • 2011 fluence 6,8lt
      • vw jettada 6lt
      • 2008 megane 2 privelege 4,8 (şehir dışı 3,6-3,8lt) gözünü yediğimin euro4 1,5dci 100hp motoru
      • chavrolet captiva (otomatik) 9,4lt
      • Peguet partner 6,8lt
      • Opel combo 6,7lt
      • vw bora (benzin) 9,2lt
      • honda jazz (otomatik,benzin) 7,8lt
      17-02-15, 10:26 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

10. Durumu:
      Ceed Aşığı

İsim
      mehmet
      Soyisim
      mert
      Araç
      Ceed Consept dizel 2013

ben sehiriçinde dikkatsiz kullanıyorum 6,5 ortalama manuel
      Timsah doğduysan yapacak bişey yok ama balık doğduysan da haybeden timsahlığa lüzüm yok!
      17-02-15, 12:51 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

tüketimle ilgili atasözler

SEO Blog

Yer imleri