Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
    Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    1. Durumu:
      Sakarya İl temsilcisi

Nereden
      Sakarya
      İsim
      Bülent
      Soyisim
      KURNAZ
      Araç
      Cee'd 2011 Motion M/T

Slm arkadaşlar

1 ay önce satın aldığım park sensörümü taktım.
      Gözümü kararttım ya takarım takamazsam elektrikçiye gider taktırırım düşüncesi ile kolları sıvadım.

ve dilim döndüğünce yaptığım işlemleri size aktarmak istedim belki faydalı oldu

Gerekli malzemeler:

1 Adet park sensörü seti (55 tl)
      1 Adet şarzlı matkap
      1 Adet izole bant (1 tl)
      1 Adet 10mm anahtar
      1-1,5 mt inşaat teli
      1 parça çift taraflı bant (Pensör paketinin içinden çıkıyor ama lazım olabilir)

Yapılan ilemler:

1. Gözterge montajı ile başladım ön sol köşeden başlayarak kapı fitilin arasında geçirmek için önce gögüsün sol tarafında bir kapak var onu ve ön ve arka kapı eşiklerindaki basamakları çıkartıyoruz bu malzemler plastik olduğundan çok dikkatli olunmalı daha sonra bu boşluklardan kabloyu koltuğu kaldırarak arasından geçirip bagajdaki sol döşemenin altından arka sol stopa ulaşıyoruz

2. Stop lambasını söküyoruz.

3. Park sensörlenin yerlerini işaretleyerek paket içinden çıkan panç ile dört lensinde deliğini deliyoruz. (bu işlem sırasında pancı içeriye düşürmemeye dikkat edin)

4. Paketteki kullanma kılavuzundan hangi lensin nereye geleceğine bakarak en sağdan başlayarak (soldan başlayarak delikler 1-2-3 ve 4 dersek) tel yardımı ile önce en sağdaki lensin kablosunu 3 numaralı deliğe kadar sonra 4 ve 3 numaralı lensin kablosunu 2 numaralı deliğe kadar ve 4-3-2 numaraı lenslerin kablolarını söktüğümüz stopun altına kadar çekiyoruz. 1 numaralı lensin kablosunu da stop boşluğuna direk çektikten sonra bütün bu lens kabloları bir araya getirerek izole bant ile birbirine sarıyoruz.

5. Arka stoptan geri vites lambasına gelen kabloyu bularak (geri vites ampulüne bakarak kablo rengini takip edin) elektriği buradan alacağız elektrik kablosunu bağlayın ve izole bant ile sarın.

6. Lenslerden gelen kabloları stopun arkasındaki delikten geçirin ve topu yerine takın.

7. Artık bütün kabloları sensörün beynine monte edin ve beyini döşemenin altında çift taraflı bant ile bir yere sabitleyin.

8. Stop lambasının jakını yerine katkın ve aracınızın kontağını açarak geri vitese takın ve sensörlerinizi kontrol edin.

9. Eğer bir sorun yoksa söktüğünüz plastik parçaları ve döşemede kaldırdığınız yerleri toparlayın

10. Park sensörünüzü güle güle kullana bilirsiniz.

Tüm bu işlemler benim 1 saat 15 dk mı aldı.

Daha öncede değim gibi montaj için elektirkçi benden tamponu sökmezse 35 tl sökerse 50 tl istemişti çok bir para değil ama cebimde kaldı ve aracıma bir şeyler yapmanın zevkini yaşadım…

Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi
      Ey Türk Gençliği!
      Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

…………….. (ezbere biliyorsunuz zaten).

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Mustafa Kemal Atatürk
      20 Ekim 1927
      Beni Twitter`da Takip Et
      25-08-12, 13:10 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      c@n
      Super Moderator

Nereden
      Kadıköy
      İsim
      Can
      Soyisim
      Keleşoğlu
      Araç
      Seat Leon 1.6 TDi Style 105 hp DSG

Öncelikle hayırlı olsun.... Önemli olan para değil, arabaya kendi ellerinle yapmış olmanın verdiği zevk bambaşka.....

Eline ağzına sağlık....

Sent from my HTC One X using Xparent ICS Tapatalk 2
      TeamPASAOGLU
      Seat Leon 1.6 TDi Style 185hp DSG
      25-08-12, 16:35 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      Ceed Aşığı

İsim
      Ömer
      Soyisim
      -
      Araç
      Ceed 2012 Concept SR A/T

Bülent ellerine sağlık, resim yok mu.
      Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verilecek cevabım var. Lakin önce lafa bakarım laf mı diye, sonra söyleyene bakarım adam mı diye!
      25-08-12, 17:44 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      Ceed Aşığı

Nereden
      Edirne
      İsim
      Emre
      Soyisim
      Akçay
      Araç
      Pro Ceed GT

Do it yourself olmuş tebrikler vala.
      Pro Ceed GT
      25-08-12, 18:23 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Durumu:
      Sakarya İl temsilcisi

Nereden
      Sakarya
      İsim
      Bülent
      Soyisim
      KURNAZ
      Araç
      Cee'd 2011 Motion M/T

malesef resim çekemedim

Ey Türk Gençliği!
      Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Mustafa Kemal Atatürk
      20 Ekim 1927
      25-08-12, 20:59 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

6. Durumu:
      Ceed Fanatiği

Nereden
      Sakarya
      İsim
      Hasan
      Soyisim
      MANDACI
      Araç
      Ceed 2011 Motion DSL

güle güle kullan bülent abi. Fakat kapı eşiklerini sökmene gerek yoktu. kapının üstündeki fitilin içinden hiçbirşey sökmeden gidiyordu. ama en fazla 10 dakka uzamıştır işin. ve diğer takan arkadaşlara dikiz aynasının üstüne takmalarını öneririm hem çok orjinal duruyor hemde daha rahat bakılıyor.
      Hoppala paşam Malkara Keşan..
      26-08-12, 22:04 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

7. Durumu:
      Sakarya İl temsilcisi

Nereden
      Sakarya
      İsim
      Bülent
      Soyisim
      KURNAZ
      Araç
      Cee'd 2011 Motion M/T

Hasan dediğin gibi 10dk alıyor o plastik parçaları sökmek ama zaman değilde tehlikeli olan sökerken tırnakları kırma ihtimali sende biliyorsun çok hassas oluyor bu tür parçalar

Ey Türk Gençliği!

Mustafa Kemal Atatürk
      20 Ekim 1927
      27-08-12, 09:07 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

8. Durumu:
      Ceed Meraklısı

Nereden
      Erzincan

emeğinize sağlık, güzel çalışma, bende arkalar için montajı tamamladım ama ön sensörler için kabloyu motor tarafına nasıl geçireceğimi bulamadım. kolay bir yolu varmıdır??
      Murat Yüksel
      05-10-12, 07:39 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

9. Durumu:
      Ceed Meraklısı

Nereden
      Erzincan

şimdi elektirikçiye gitsem yarım diye belkide bakmıyacaktır...
      Murat Yüksel
      05-10-12, 07:41 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

10. Durumu:
      Ceed Fanatiği

Nereden
      Sakarya
      İsim
      Hasan
      Soyisim
      MANDACI
      Araç
      Ceed 2011 Motion DSL

[quote author=dsimurat link=topic=1619.msg46126#msg46126 date=1349415567]
      emeğinize sağlık, güzel çalışma, bende arkalar için montajı tamamladım ama ön sensörler için kabloyu motor tarafına nasıl geçireceğimi bulamadım. kolay bir yolu varmıdır??
      [/quote]

kolay bi yolu yok malesef, öne geçiş sol ön tekerleğin üstünden. tekerleği, tekerin üstündeki bakaliti ve direksiyonun altını sökmen gerekli. follow me home 3 çıkışlı konusuna bakarsan orda resimler var.
      Hoppala paşam Malkara Keşan..
      05-10-12, 09:03 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

kia ceed park sensörü

park sensörü montajı

park sensörü montaj

park sensörü montajı resimlipark sensörü lens montajikıa park sensörü ceed park sensörügeri vites park sensörü montajıkia ceed park sensörü montajKia park sensor fiyatlarikia ceed park sensör fiyatı kia ceed park sensörü fiyatipark sensörü montaj fiyatpark sensörü montajında dikkat edilecek hususlarpark sensörü kaç nolu panç park sensörü montaj tamponu delmeden2011 kia ceed park sensörü montaşsakarya da park sensörü takan yeryeni kasa kia ceed ön park sensörüelektromanyetik delmeden montaj park sensörüön park sensörü fiyatlarıpark sensörü yapmak için gerekli malzemelerceed ön park sensörükia pro ceed park sensörühttp:www.ceedclubtr.comforumteknik-ve-faydalae-bilgiler-42ceed-park-sensa-ra-montajae-1505.html
    SEO Blog

Yer imleri