Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    1. Durumu:
      Ceed Aşığı

İsim
      Ömer
      Soyisim
      -
      Araç
      Ceed 2012 Concept SR A/T

Arkadaşlar geçen gün başıma gelen ilginç bir arızayı paylaşmak istiyorum. Olurda birgün sizin de başınıza gelirse aklınızda mutlaka bulunsun derim.

Eşim geçen gün araçla bir yakınının geleceğini ve metrobüs durağından alacağımızı söyledi. Eşim araba kullanmaya yeni başladığı içini biraz da cesaret vermek amacıyla sen git al dedim.

Eşim arabaya gittikten sonra 2 dk sonra aradı cepten "araba çalışmıyor sen bunun aküsünü bitirmişsin" dedi (Burada kadın milletinin ortak bir özelliğini görüyorsunuz, hiç bilgisi olmadığı halde her konuda ahkam kesebilme yeteneği ...)

Bende "araç kilitlendiğinde zaten elektriği kesiliyor sen çalıştıramamışsındır" dedim. Gittim arabaya kontağı çevirdim ve araç çalıştı.

Tabi hanımın suratında bir şaşkınlık ifadesi oluştu, "bende aynı şeyi yaptım çalışmadı" dedi.

"Nasıl yaptın göster bakayım" dedim. Kendinde bulunan yedek anahtarla girdi araç çalışmıyor. Sonra ben de denedim gerçekten de araç çalışmıyor.

Ancak her zaman kullandığım benim anahtarımla araç gayet güzel çalışıyor.

Servise konuyu sorduğumda yedek anahtarın immobilizer kodunda hata olabilieceğini, uzun süre kullanılmayan anahtarlarda bu tarz sıkıntıların zaman zaman yaşandığını söyledi.

Çözüm nedir derseniz, servise gidiyorsunuz, yedek anahtara orjinal immobilizer kodunu tanımlıyorlar. Ben henüz işlemi yapmadım. Ancak kısa sürede servise uğramam gerekecek.

Sizinde aklınızda olsun. Birgün aracınız yedek anahtarla çalışmassa ve yanınızda eşiniz varsa önce onun kafasına uyupta akü şarj kablosu aramayın
      Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verilecek cevabım var. Lakin önce lafa bakarım laf mı diye, sonra söyleyene bakarım adam mı diye!
      Beni Twitter`da Takip Et
      26-06-13, 07:59 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      Ceed Fanatiği

İsim
      soner
      Soyisim
      ÖZCÖMERT
      Araç
      Kia Pro Ceed A/T

sabah sabah güldürdünüz. sen bunun akusunu bitirmişsin
      26-06-13, 08:20 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      Sakarya İl temsilcisi

Nereden
      Sakarya
      İsim
      Bülent
      Soyisim
      KURNAZ
      Araç
      Cee'd 2011 Motion M/T

Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi
      Ey Türk Gençliği!
      Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

…………….. (ezbere biliyorsunuz zaten).

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Mustafa Kemal Atatürk
      20 Ekim 1927
      26-06-13, 08:26 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      Ceed Meraklısı

Nereden
      Ankara
      İsim
      Buğra
      Soyisim
      GÜNAYDIN
      Araç
      2012 pro_cee'd Concept CRDi MT

abi sabah sabah iyi güldüm immo chipinin kodu nasıl değişir aklım almadı ama çözüm bulunmuş olması da önemli.
      2012 pro_cee'd Concept CRDi MT - mod by TeamPASAOGLU
      26-06-13, 08:57 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Durumu:
      Ceed Fanatiği

İsim
      fatih
      Soyisim
      temizsu
      Araç
      Kia, Ceed, Concept Plus

Baba akü gitmiş
      26-06-13, 10:24 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

6. Durumu:
      Ceed Master

Nereden
      istanbul

otomatik vitesli arabalarda araci P ye almadan arac calismaz, o da olabilir
      Ceed Forever
      2012 Arctic White ,1.6 Crdi Concept SW SR 128 PS, A/T
      2010 Silver Grey , 1.6 Crdi Motion HB 115 PS, M/T ( Sold)
      2008 Silver Grey , 1.6 Crdi Cool HB 90 PS, M/T ( Sold )
      http://ercan79001.blogspot.com/
      26-06-13, 10:49 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

7. Durumu:
      Ceed Aşığı

İsim
      Ömer
      Soyisim
      -
      Araç
      Ceed 2012 Concept SR A/T

Alıntı amorusso Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      otomatik vitesli arabalarda araci P ye almadan arac calismaz, o da olabilir
      Kardeşim araba bildiğin yedek anahtarla çalışmıyor. Ben de denedim. Yalnız bu olay can sıkıcı bir durum haline geldi. Önce Eresinler Kia ya gittim hafta sonu 2 saat sürer bu iş dediler. Beklemedim hafta sonu olduğu için, sonra bugün Ersu Yurt a gittim. Orada da yoğunuz geyiği çevirdiler. Araba ve anahtarın aynı anda serviste olması lazımmış.

Benimde şalterler attı, arabayı yedek anahtarsız kullanacağım. Milletin keyfi küçük işlerle uğraşmaya elvermiyor herhalde.
      Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verilecek cevabım var. Lakin önce lafa bakarım laf mı diye, sonra söyleyene bakarım adam mı diye!
      26-06-13, 13:28 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

8. Durumu:
      Ceed Master

Nereden
      istanbul

Alıntı akenatons Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Kardeşim araba bildiğin yedek anahtarla çalışmıyor. Ben de denedim. Yalnız bu olay can sıkıcı bir durum haline geldi. Önce Eresinler Kia ya gittim hafta sonu 2 saat sürer bu iş dediler. Beklemedim hafta sonu olduğu için, sonra bugün Ersu Yurt a gittim. Orada da yoğunuz geyiği çevirdiler. Araba ve anahtarın aynı anda serviste olması lazımmış.

Benimde şalterler attı, arabayı yedek anahtarsız kullanacağım. Milletin keyfi küçük işlerle uğraşmaya elvermiyor herhalde.
      Anladim gecmis olsun, mar oto ve bayraktari dene, belki daha seri olurlar.
      Ceed Forever
      2012 Arctic White ,1.6 Crdi Concept SW SR 128 PS, A/T
      2010 Silver Grey , 1.6 Crdi Motion HB 115 PS, M/T ( Sold)
      2008 Silver Grey , 1.6 Crdi Cool HB 90 PS, M/T ( Sold )
      http://ercan79001.blogspot.com/
      26-06-13, 15:25 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

9. Durumu:
      Ceed Hayranı

Nereden
      istanbul
      İsim
      alp
      Soyisim
      er
      Araç
      pro ceed 2011 cool plus ov

ömer bey , fıkralık bir durum gibi

ama cidden faydalı olabilecek bir bilgi
      28-06-13, 16:30 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

araba çalışmazsa ne yapilir

kontağı çevirince elektrik gelmiyor

kontaga elektrik gelmiyoraraba uzun süre çalışmazsa ne olurimmobilizer calismayinca arabada calismiyorkia immobilizer sorunuimmobilizer arıza verdiğinde ne yapmalıotomatik vites arabada kontagi cevirince calismazsaotomatik vites araba çalışmazsaAraba çalısmazsa ne yapılmalıaraba çalışmazsa napılıraraba calismasa nekisin araba calismazsa ne yapiliraraba kisin calismiyorsa ne yapilmaliaraba kışın çalışmazsa ne yapmalıaracima kontak ceyrani gelmiyorkış arabaya elektrik gelmemesiaraba calismazsa ne yapilmalidirarabaya elektrik geliyor ama kontağa gelmiyor arabamın kontagına eletrik gelmiyo arzası nedirarabamın kontagına elektrik gelmiyor arızası nedirfacebookotomatik vites araba çalışmazsa ne yapilmaliaraba çalışmayınca neyapılırarabanin kontagini cevirdigimde elektrik gelmiyor
    SEO Blog

Yer imleri