Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
    Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    1. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      tolga
      Soyisim
      tumay
      Araç
      2012 kia ceed cocept 1.6 crdı ov

Arkadaslar merhaba
      Bugun 2012 yeni kasa ceed Otomatik için servise girdim..servis danismani yapilanlari anlatti dedim sanziman yağı degismiyormu? dedi hayir bunlarin şanzıman yağı değişmez ömürlüktür bunlar dedi
      Şaşırdım bu konuda bilgisi olan varmiydi?
      Beni Twitter`da Takip Et
      26-06-14, 16:35 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      ERMAN
      Soyisim
      ERDURAN
      Araç
      2013 CEED CONSEPT PLUS

doğru söylemiş tolga tam bakımsız şanzıman yağı. bu bizim için avantaj
      26-06-14, 16:47 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      Ceed Hayranı

Nereden
      İstanbul
      İsim
      Gökhan
      Soyisim
      Turunç
      Araç
      Cee'd Concept 2011 ( Satıldı )

Selamlar,
      Konuyla yakından ilgili olarak bende 2011 Concept dizel otomatik var. Yumuşak / sakin sürüş karakterinde bile 1. ve 2. vites geçişlerinde aracın vites değiştirdiğini anlayabiliyorsunuz. Ya tork farkından ya da şanzımandan kaynaklanıyor gibi sanki. Sizce bir sorun var mıdır? Ayrıca şanzıman yağı ya da bakımı ile alakalı olabilir mi?
      Dünya üzerinde rüşvet vermeden devlet kurmuş tek millet biziz.
      27-06-14, 15:19 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      Ceed Master

Nereden
      pendik
      İsim
      salih
      Soyisim
      yıldız
      Araç
      Citroen XSARA 2 SX

Merhaba;
      Kia otomatik hiç kullanmadım ama renault - honda - hyundai ve son olarak peugeot marka otomatik araçlarım oldu. Hepsindede şanzuman yağlarını değiştirdim. Bazı servisler şanzıman yağı için ömürlüktür diyor ama bu işin erbabı ustalarda böyle birşey yok diyorlar. Ben şanzıman yağlarımı her 3-4 bakımda bir değiştirirdim. Mesela Honda servisi 50-60 binde bir değiştiriyor. En son peugeot aracımdada değişmez diyorlardı. Avrupa daki forum sitelerinden araştırdım ve değişmesi gerektiğini okudum. Hatta şanzumanın içinde yağın ömrünü sayan bir sayaç bile varmış :-) neyse uzatmayalım. Otomatik konusunda bizim servislerimiz kısaca şöyle diyor. Bozulana kadar gelme. Bence çok saçma.
      29-06-14, 11:51 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Durumu:
      c@n
      Super Moderator

Nereden
      Kadıköy
      İsim
      Can
      Soyisim
      Keleşoğlu
      Araç
      Seat Leon 1.6 TDi Style 105 hp DSG

Alıntı Gökhan Turunç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Selamlar,
      Konuyla yakından ilgili olarak bende 2011 Concept dizel otomatik var. Yumuşak / sakin sürüş karakterinde bile 1. ve 2. vites geçişlerinde aracın vites değiştirdiğini anlayabiliyorsunuz. Ya tork farkından ya da şanzımandan kaynaklanıyor gibi sanki. Sizce bir sorun var mıdır? Ayrıca şanzıman yağı ya da bakımı ile alakalı olabilir mi?
      Sanziman yagina bir baktirin.. eski sirket arabasinda da vardi ayni durum, sanziman yagini degistirmistik sorun cozuldu. Yag eksiltmisti. Servise bir danisin derim...

TeamPASAOGLU
      TeamPASAOGLU
      Seat Leon 1.6 TDi Style 185hp DSG
      29-06-14, 13:03 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

6. Durumu:
      Ceed Hayranı

Nereden
      Istanbul-Anadolu
      İsim
      ibrahim
      Soyisim
      akbulut
      Araç
      Kia Ceed 2012 Concept Plus

Şanzuman yağını değiştirmeye gerek yok diyenlere sormak istiyorum. Motor yağını neden değiştiriyoruz? Kullandıkça eskiyor ve özelliğini yitiriyor doğru mudur?
      O zaman şanzıman içindeki yağda kullandıkça özelliğini yitiriyor demektir. Yağ olan her yerde bir de filtre vardır. Onu da göz ardı etmemek gerekiyor.
      Şanzıman yağı ömürlük ise neden ömürlük motor yağı koymuyorlar? Otomatik şanzıman konusunda yüklü bir meblağ para ödediğimden çok dikkat ediyorum.

Saygılarımla
      29-06-14, 14:14 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

7. Durumu:
      Ceed Hayranı

Nereden
      İstanbul
      İsim
      Gökhan
      Soyisim
      Turunç
      Araç

Alıntı slhyldz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Merhaba;
      Kia otomatik hiç kullanmadım ama renault - honda - hyundai ve son olarak peugeot marka otomatik araçlarım oldu. Hepsindede şanzuman yağlarını değiştirdim. Bazı servisler şanzıman yağı için ömürlüktür diyor ama bu işin erbabı ustalarda böyle birşey yok diyorlar. Ben şanzıman yağlarımı her 3-4 bakımda bir değiştirirdim. Mesela Honda servisi 50-60 binde bir değiştiriyor. En son peugeot aracımdada değişmez diyorlardı. Avrupa daki forum sitelerinden araştırdım ve değişmesi gerektiğini okudum. Hatta şanzumanın içinde yağın ömrünü sayan bir sayaç bile varmış :-) neyse uzatmayalım. Otomatik konusunda bizim servislerimiz kısaca şöyle diyor. Bozulana kadar gelme. Bence çok saçma.
      Bende hayatımda ilk defa otomatik kullanıyorum. O yüzden bu durum normal mi değil mi bilmiyorum. Ancak tam otomatik şanzımanların en büyük avantajları vites geçişlerini hissettirmemesi ve sağlamlığı diye biliyorum.
      30-06-14, 08:26 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

8. Durumu:
      Ceed Hayranı

Nereden
      İstanbul
      İsim
      Gökhan
      Soyisim
      Turunç
      Araç

Alıntı c@n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Sanziman yagina bir baktirin.. eski sirket arabasinda da vardi ayni durum, sanziman yagini degistirmistik sorun cozuldu. Yag eksiltmisti. Servise bir danisin derim...

TeamPASAOGLU

Teşekkürler, yarın ( Salı ) aracımı 75 bin km bakımına sokuyorum. Bakım sırasında şikayetlerim içerisine ekleyeceğim. Ayrıca "şirket arabanız" neydi? Kia Cee'd mi?
      30-06-14, 08:27 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

9. Durumu:
      Ceed Hayranı

Nereden
      İstanbul
      İsim
      Gökhan
      Soyisim
      Turunç
      Araç

Alıntı ibrakbulut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Şanzuman yağını değiştirmeye gerek yok diyenlere sormak istiyorum. Motor yağını neden değiştiriyoruz? Kullandıkça eskiyor ve özelliğini yitiriyor doğru mudur?
      O zaman şanzıman içindeki yağda kullandıkça özelliğini yitiriyor demektir. Yağ olan her yerde bir de filtre vardır. Onu da göz ardı etmemek gerekiyor.
      Şanzıman yağı ömürlük ise neden ömürlük motor yağı koymuyorlar? Otomatik şanzıman konusunda yüklü bir meblağ para ödediğimden çok dikkat ediyorum.

Saygılarımla

Servislerin çakallığından olabilir. Zira bakımını yapmak, yeni şanzıman takmaktan / tamir etmekten daha ucuza geldiği için insanları yanlış yönlendiriyor olabilirler.
      30-06-14, 08:29 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

10. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      rüştü
      Soyisim
      ateş
      Araç
      2012 kia ceed motion eski kasa

Merhaba otomatik sanzimanlarinda yagi degisiyor.2012 eski kasa ceed motion aracimin kullanma kilavuzunda 45000 ve 90000 bakimlarinda kontrol ve degisim gostermis sirasiyla.Yalniz soyle bir durum varki sikinti zaten bence esas bu.Otomatik samzimana konulan yag cok pahali filtreli degistirmek zahmetli ve ayrica yagi tam olarak ddgistirebilmek icin makina gerekiyor.Cunku sanzimandaki yag motor yagi gibi ac tapayi bosalsin olmuyor yag sogutma radyatorundeki valflerdeki tork konvertorundeki yagi disari alabilmek icin gerekli makina malesef servislerde yok.Bu durimda eski yag ile yeni yag karistigi icin pek saglikli olmuyor degisim.Netteki arastirmalarimdan ve uygulslardan edindigim bilgiler bu yonde.Paylasmak istedim.Herkese iyigunler
      16-07-14, 17:41 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

ceed otomatik şanzıman yağı

SEO Blog

Yer imleri