Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
    Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    1. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      korhan
      Soyisim
      mesut
      Araç
      2013 kia ceed concept plus

Arkadaşlar 2013 ceed concept plus aracım var beyaz renk. kaporta için boya koruma mı yaptırsak pasta cila mı ?
      fikirlerinizi bekliyorum.
      Beni Twitter`da Takip Et
      17-09-14, 15:59 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      berkan
      Soyisim
      okan
      Araç
      Ceed 13 Concept

pasta cila kılcak ufak tefek hataları götürmek için koruma yada parlaklık katmaz. güzel bir meguiars sonax tarzı yerde paketler var hepsini iceren onlardan yaptırabilirsiniz
      1881 - 193
      17-09-14, 16:20 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      Ceed Fanatiği

İsim
      ÇAĞATAY
      Soyisim
      TOKAT
      Araç
      Kia ceed premium(dct)

Ben aracıma meguiars'te boya koruma yaptırdım 200 tl'ye yaptılar çok memnun kaldım araç parladı resmen tavsiye ederim.
      17-09-14, 16:33 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      Ceed Master

Nereden
      Büyükçekmece
      İsim
      yalçın
      Soyisim
      yavuz
      Araç
      Cee'd Motion 2011

6ayda bir kil koruma yapmaya çalışıyorum ısrarla tavsiye ederim..çok güzel sonuç alırsınız kendinizde uygulayabilirsiniz eğer uygun yer ve vaktiniz varsa..bu linkde bahsetmiştim..kolay gelsin
      kil kullan kirlenme(senelik temizlik)
      17-09-14, 17:57 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Durumu:
      Ceed Hayranı

Nereden
      İstanbul - Pendik
      İsim
      Yasin
      Soyisim
      Atun
      Araç
      KIA Ceed Consept Plus M/T

Merhabalar, bence pasta cila ve boya koruma işlemi her yıl düzenli olarak yapılmalı.
      Bu konu aslında çok önemli bir konu pasta cila boya koruma diyoruz markaları hemen ard arda sayıyoruz. Aslında bu işte kullanılan malzeme kadar belkide daha fazlası yapılan işin işçiliğide önemlidir. Ben 2 hafta önce aracımı aldım ve benden önce kullanan arkadaş araba bakımının ne olduğundan biraz habersizmiş. Arabanın rengi de siyah olduğu için bana geldiğinde resmen mattı. Geçtiğimiz cumartesi günü bende bu işlemleri yaptırdım (öncesi ve sonrası isteyen arkadaşlar ile resim paylaşabilirim.) Özellikle benim ki gibi siyah renkte çok ciddi fark yaratıyor.

Gelelim yapılan işlemlere ziebart sonax gibi yerler ilede görüştüm fiyatlar aldım nano işlem için 800 - 1000 TL arası fiyat veriyorlar. Birde bizlerin dikkat etmesi gereken şu konu var KIA diğer alman arabaları gibi klişe boyalar yerine seramik bazlı boya kullanıyor. Buda yapılan işçilik te en ufak bir hatayı boyada eritme yada harelenme olarak geri dönüyor. Benim bir yakınım eskiden Sonax ta eğitmendi Sonax bayilerinin ustaları Davut Beyden eğitim aldıktan sonra bayilik açabiliyordu. Kendiside bu işlerin eğitimi için Almanyada eğitim görmüş. (kendi yerinde oradan aldığı sertifikaları mevcut gidenler görebiliyor.) Şu anda Sonaxtan çıkmış ve kavakpınarda kendisine yer açmış arabayı ona getirdim ve sıkılmadan başında bekledim. Fiyat bana çok cazip geldi (250TL) ve yapılan işin profesyonellikle yaptığını tüm gün başında durarak bizzat izledim. Dikkatimi bir diğer konu çekti kullandığı markalar Sonax değildi nedenini sorduğumda hangi markanın hangi ürünü en iyisi ise onu kullanıyorum ben bayii değilim yaptığım iş önemli dedi. Bence bu tarz işlemleri markaya değilde işçiliğine güvenebildiğimiz kişilere yaptırmamız daha doğru oluyor.
      17-09-14, 22:05 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

6. Durumu:
      Ceed Master

Nereden
      pendik
      İsim
      salih
      Soyisim
      yıldız
      Araç
      Citroen XSARA 2 SX

Yasin kavakpinarin neresinde bu dukkan. Bende kavakpinarda oturuyorum. Firma iletisim bilgilerini ve senin bilgilerini bana ozelden mesaj atarmisin
      17-09-14, 22:16 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

7. Durumu:
      Ceed Hayranı

Nereden
      İstanbul - Pendik
      İsim
      Yasin
      Soyisim
      Atun
      Araç
      KIA Ceed Consept Plus M/T

OK Atıyorum
      17-09-14, 22:19 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

8. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      Serkan
      Soyisim
      OĞUZ
      Araç
      2013 KİA CEED PREMİUM

İşçilik gerçekten çok önemli.Mükemmel ürünler ile berbat bir sonuç alınacak işçilikte gördüm,markası çok popüler olmayan bir ürün ile yapılan ama mükemmel işçilik ile güzel sonuçlarda gördüm.Ben bu işlerde Meguiarsın olmazsa olmaz ürünlerini kullanıyorum.Hatta geçen gün bu işlerimi yapan arkadaşım mükemmel bir ürünün piyasaya çıktığını ve beyaz renk araçlarda mükemmel parlaklık sonuçları aldığını söyledi.Büyükçe diş macunu tüpü şeklinde yoğun bir kıvamı var,en kısa zamanda temin edip deneme yapacağım.

Kil konusunda Yalçın'a katılıyorum mükemmel bir uygulama ve alınan sonuçlar fazlasıyla tatminkar.Aracınıza iyi bakıyorsanız boyasında kaportasında sıkıntı yok ise kil uygulaması bence yeterli.Ayrıca camlara uygulanması sonucu yine çok güzel sonuçlar alınıyor.
      17-09-14, 23:53 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

9. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      korhan
      Soyisim
      mesut
      Araç
      2013 kia ceed concept plus

kil uygulamasını yapan yer var mı? varsa da gerçi gaziantep teyim burda yapan yer olmaz herhalde.
      en iyisi boya koruma yaptırayım iyi bir yerde.
      18-09-14, 14:48 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

10. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      berkan
      Soyisim
      okan
      Araç
      Ceed 13 Concept

kili kendinde yapabilirsin gayet basit işlem

bir elinde oyun hamuru kıvamındaki kili diğer elinde fısfıs sisede su ıslatcan kili sürttürüp durcan tüm arabaya

bende yeni Gyeon marka koruma parlama ve su kaydırıcı etkili ürümlerimi netten sipariş ettim.haftasonu yada gün içi fırsat bulursam uygulamayı paylasıcam resimlerini önden arkadasımın yaptıgı uygulamayı paylasıyım bilgi olsun.

Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Uzun zamandır yoğun iş temposu sebebiyle ortalıkta yoktum arabayıda ilk fotoğraflarda göreceğiniz üzere yaklaşık 2 aydır yıkamadım. Gyeon uygulamasından 2 ay önce tek yaptığım Nanolex Washcoat'du. 2013 Aralık'da polisaj yapmıştım.

Arabayı tazyikli suyla bol bol ıslattım ve 17 litre suya 50ml Bath ekledim ve XXL Adam's süngerim ile yedire yedire yıkadım. Yıkama aşamasında bile inanılmaz fark oluşmaya başladı. Yüzeyde yağlı bir katman oluştu.

Yıkama sonrasında Onurcan'ın tarif ettiği şekilde bol bol duruladım ve paneller ıslakken her panele 1-2 damla olacak şekilde yine süngere Bath damlatıp panellerde gezdim. Köpürmemesi çok önemli bence yağlı yüzeyi devam ettirmek adına.

Arabayı tekrar duruladım ve üzerine Wetcoat uyguladım. Araba biraz büyük olduğu için şişenin yarısı gitti Washcoat gibi bekleme süresi önerilmediği için anında tekrar duruladım.

Ve film iş kurulamaya geldiğinde koptu video'da göreceğiniz şekilde sadece arabaya hava tuttum ve tamamını hiç bez değdirmeden bu şekilde kuruladım.

Tek kelimeyle muhteşem ürünler, detailing işini seven herkesin mutlaka almasını tavsiye ederim. Şuanda tek beklediğim şey yarın yağacak olan yağmur sonrasında göreceğim sonuçlar

Sıkılmadan okuduğunuz için teşekkür eder, herkese pırıl pırıl günler dilerim

Fotoğraflarda hiçbir editleme kesinlikle yoktur. Htc One m8'den direkt Photobucket'a attım.

Koray

4 fotoğrafda arabaya gece çiğ düşmüştü sabah çektim

Bunlarda bugün işten geldikten sonra bahçede çektiklerim

Bonus kurutma seansı

1881 - 193
      18-09-14, 15:58 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

nanolex washcoat yorum

SEO Blog

Yer imleri