Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    1. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      Emir
      Soyisim
      ATAÇ
      Araç
      Yeni alacağım :)

Arkadaşlar selam,

Geçtiğimiz aylarda 2015 Dizel Otomatik bir araç aldım. Aracı aldığımda bir sorun yoktu ancak 2 gün sonra motor ışığı yaktı.
      Cenazemiz olduğundan dolayı ilgilenemedim. Bugün Avcılar Ersu Kia servisine gittiğim de makinaya bağladılar ve manifold kirlenmiş temizlenmesi gerektiğini ilettiler.

Fiyat olarak 120 lira temizleme bedeli eğer ki olmaz ise sökülüp tamir edilmesi gerekeceğini onunda 500 600 civarın da tutacağını ilettiler.

Konu açıldımı bilmiyorum çok net araştıramadım.

Arkadaşlar sorum şu;

2015 Concept Plus araçda 21 bin KM de ki bir araçta manifold kirlenir mi? Yoksa servisin durumu şişirmesi mi? Aractan hiç bir şikayetim yok, sadece teknisyen arkadaş yokuşlarda iyi tırmanamaz şuan dedi (Bu bir miktar var yokuşlarda çok basmam gerekiyor) ve yaptırılır ise performans artışı yakıt düşüşü olur dedi.

Benim ilk Kia aracım kronik bir hastalık mıdır bilmiyorum. Daha önce 6-7 yaşında araçlarım oldu böyle bir şey yaşamadım size danışmak istedim.

Yardım edebilirseniz sevinirim.

Hayırlı akşamlar.
      Beni Twitter`da Takip Et
      20-07-16, 21:29 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      Hakan
      Soyisim
      GÖÇKON
      Araç
      kia ceed,2012,concept otm.

21 bin km deki aracın manifoldunun kirlenme ihtimali çok düşük geliyor bana yakıtla alakalı bir sıkıntı yaşıyor olabilme ihtimaliniz oldukça yüksek..
      21-07-16, 11:44 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      berkan
      Soyisim
      okan
      Araç
      Ceed 13 Concept

ihtimal dahilinde sonucta yakıt benzin değil dizel.bu kurum yapmıştır. sürekli sehir içinde ve düşük hızda ve düşük devirlerde kullanıldıysa daha once alınan yakıtlardan dolayı olabilir vs. gibi ihtimaller var. ama nolursa olsun ersu yurtta bunu yaptırmayın bayraktara yada herhangibi başka servise gidin acaip sogugum onlara karşı arabayı ordan almama ve ilk bakımımı orda yaptırmama ragmen.

tamir olması gerekirseymiş falan atla deve yapmayacak altı üstü söküp temizleyecekler

örnek

1881 - 193
      21-07-16, 12:21 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      Emir
      Soyisim
      ATAÇ
      Araç

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler. Berkan hocam bende rahatsız oldum ve Ulukar K.çekmeceye götürdüm, sorunumu da anlattım Ersuda yapılan tespiti de anlattım tekrardan tespit yapılmasını istedim. Yoğunluklarından dolayı salıya veriyorlardı ancak cenazemiz olduğu için rica ettim bugün aldılar. Yarın net sonuç çıkacak umarım büyük bir şey yoktur.

Teşekkürler tekrardan
      21-07-16, 14:42 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      Emir
      Soyisim
      ATAÇ
      Araç

Cuma günü servisten arabayı teslim aldım. Yapılan işlem benden önce ki sahibinde bir sensörü arızalanmış aracın ben bunu biliyordum ancak arkada dediler diye park sensörü olarak biliyordum. Bu bir basınç sensörüymüş partükül filtrelerinin orada 2 adet boru olduğunu söyledi ve 3d çizim den gösterdi arkadaş, bu filtrelerin altta ki üstekine üste ki de altta kine takılmış. Yapan ustanın hatası dedi, biz gerekli düzeltmeyi yaptık gerekli testleri yaptık herhangi bir sorunu yok şuan dedi.
      Sunroof bakımı için sadece 60 tl para aldılar onun haricin de bir şey istenmedi.

Yalnız aracın şuan tepkimeleri daha iyi oldu.

Ulukar da İbrahim BUDAK bey çok yardımcı oldu, herşeyini titizlikle incelediklerini söylediler.

Ersu out, ulukar in
      23-07-16, 11:17 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

6. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      berkan
      Soyisim
      okan
      Araç
      Ceed 13 Concept

Alıntı Emir ATAC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Cuma günü servisten arabayı teslim aldım. Yapılan işlem benden önce ki sahibinde bir sensörü arızalanmış aracın ben bunu biliyordum ancak arkada dediler diye park sensörü olarak biliyordum. Bu bir basınç sensörüymüş partükül filtrelerinin orada 2 adet boru olduğunu söyledi ve 3d çizim den gösterdi arkadaş, bu filtrelerin altta ki üstekine üste ki de altta kine takılmış. Yapan ustanın hatası dedi, biz gerekli düzeltmeyi yaptık gerekli testleri yaptık herhangi bir sorunu yok şuan dedi.
      Sunroof bakımı için sadece 60 tl para aldılar onun haricin de bir şey istenmedi.

Yalnız aracın şuan tepkimeleri daha iyi oldu.

Ulukar da İbrahim BUDAK bey çok yardımcı oldu, herşeyini titizlikle incelediklerini söylediler.

Ersu out, ulukar in
      demiştim Ersu'dan adam olmaz diye direk millete saplama peşindeler, gitsin 300 500 lük olmanın yanında çözülmeyecekti bide sensörlerin yerini değişmedikleri için
      1881 - 193
      25-07-16, 09:20 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

7. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      YAHYA
      Soyisim
      BAYRAMOĞLU
      Araç
      KİA CEED

b-tech motors
      kia ve hyundai araçlarin çözülemez denilen kronik sorunlari ile ilgili uygun fiyatlarla size yardimci olabiliriz.
      eğer aracinizdan;
      - direksiyonu sağ-sol yaptiğinizda tik tik sesi geliyorsa,
      - çukurlara girdiğinizde ön takimdan ve direksiyondan tikirti sesi geliyorsa,
      - araciniz yolda düz bir şekilde gitmiyor devamli sağ sol yaparak seyahat etmek zorunda kaliyorsaniz,
      - gaz pedalina ilk basişta ve ayağinizi tam çektiğiniz noktada araçta bir silkeleme oluyorsa,
      - vites geçişlerinde araçta silkeleme oluyorsa,
      - vites kolu geçişlerinde zorlanma oluyorsa,
      - gaz pedaliniz çok sertleştiyse,
      - aracinizda bir güç düşüşü var ise,
      - elektrikli bel desteği mekanizmasi çalişmiyorsa,
      - farlariniz su aliyorsa veya içten veya diştan kararma varsa,
      - kapi kollariniz zor açilmaya başladiysa,
      - ses ve cruise kontrol düşmeleri çalişmiyor ise,
      - direksiyon derisi yiprandiysa,
      - orta konsol kolçak açma düğmesi kirildiysa,
      - arka bagaj açma düğmesi yiprandiysa veya çalişmiyorsa,
      - lastik basinç sensörü arizasi varsa veya ariza işiğini söndüremiyorsaniz,
      - led farlarinizda yanip sönme oluyorsa,
      - kapi iç döşemelerinde soyulma varsa
      - yedek anahtarlariniz yoksa veya kullandiğiniz anahtar yiprandiysa orjinal bir şekilde yenilenmesi,
      - ön camda veya diğer camlarda çizik varsa çiziklerin yok edilmesi,
      gibi sorunlara çözüm bulabiliriz.
      b-tech motors
      tekstilkent ticaret merkezi
      esenler/istanbul
      cep: 0532 461 6037
      13-08-19, 14:39 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

Nobody landed on this page from a search engine, yet!
    SEO Blog

Yer imleri