Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
    Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Like Tree2Likes

Konu: Turbo sorunsalı

1. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      Özgür
      Soyisim
      Güneş
      Araç
      j

Öncelikle herkese merhaba, aracım 12' Kia Pro Cee'd 1.6 CRDI 128 HP M/T 56 bin km'de. Aracımda Paşaoğlu yazılım var 170 HP 340nm tork veriyor, aracımla 1 ay önce top speed denemesi yaptım ve 240 km/s gördüm, tabii bu sürate çıkmak için Ankara çevre yolunda 30-40 km boyunca aralıksız dip gaz gittim, e tabi eve dönerken turbo ıslık sesi çıkarmaya başladı, o akşam ses çıkardı; fakat sabah uyanıp motoru çalıştırdığımda ıslık sesi kesilmişti. Tahminim yağ sıcaklığı çok yükseldiği için yağ özelliğini kaybetti ve turboyu yağlayamadı. İkinci tahminim ise carbon clean, carbon clean yaptırdıktan sonra turbodan ses gelmedi;fakat 1 hafta sonra turbo ıslık sesine benzer bir olay gelmeye başladıki son 3 haftadır bu ses geliyordu her devirde. Bugün artık sanayiye gittim, turboyu gösterdim. Turbo milinin bozulduğunu söylediler. Tamiri için 600-750 lira arası fiyat aldım. Sonra yıldız sanayiye gidip çıkma turbo aradım. 90 bindeki arabadan çıkma turbo buldum. Takma-çıkarması dahil 1000 lira istediler. Başka birisi 30 bindeki turbo için 850 lira istedi, ama 30 binde olup olmadığını bilmiyorum ki bence kesinlikle yalan söylüyor. Yeni turbo 2000 lira civarı. Arkadaşlar öğrenciyim, durumumu zorlayıp yaptırmaya çalışacağım; fakat gene de en verimli sonucu hangisinde alırım sizce?
      2012 Kia Pro Cee'd 1.6 CRDI Concept SR 128 Ps 255 Nm Tork M/T
      2009 Mitsubishi Lancer 1.5 109 Ps 143 Nm Tork M/T
      2013 Seat Ibiza 1.2 TSI DSG Reference 105 Ps 175 Nm Tork A/T
      Beni Twitter`da Takip Et
      16-01-16, 20:10 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      Tolga
      Soyisim
      Demir
      Araç
      ceed sw

Öncelikle geçmiş olsun

Bahsedilen fiyatlar çok uçuk fiyatlar , bence iyi bir turbo tamircisine git , turbonun tamir takimini değiştirsin . Ama turbo sökme takma için istenen 1000 tl yi anlamadım 2 yağ borusu, 4 eksoz manifolt civatasi dökülecek birde emme borusu. Bence fiyatlar biraz pahalı.

Yeniden geçmiş olsun
      17-01-16, 13:02 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      Özgür
      Soyisim
      Güneş
      Araç
      j

Çıkma turbo 900 lira, takma-çıkarma 100 lira, bide benim turboyu alacak, hafta içi garrett türkiye distrübitörlüğü ile iletişime geçicem, 1300-1500 arasına sıfır alırsın dediler.
      17-01-16, 16:19 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      Ceed Aşığı

Nereden
      Edirne
      İsim
      Emre
      Soyisim
      Akçay
      Araç
      Pro Ceed GT

Bir an eski aracımla kendimi gördüm yani. Bende öyle top speed yaptım da ertesi gün duman dumana gitti araba. Turbo komple yağı boşaltmış egsoz borusuna kadar. Ben turboyu söktürüp pallerini değiştirip güçlendirmiştim. 600-700 lira bişey vermiştim. Canavar gibi olmuştu.
      Pro Ceed GT
      18-01-16, 09:31 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      berkan
      Soyisim
      okan
      Araç
      Ceed 13 Concept

tamir kitiyle iç palleri değişebilirsin Emre Akçayın dedigi sistemle. + olarak yag sogutusunada el, at aşırı ısı oluştugu ve yetersiz için yagsız kaldın muhtemelen.
      1881 - 193
      18-01-16, 09:36 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

6. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      Özgür
      Soyisim
      Güneş
      Araç
      j

@Emre Akçay @Berkan turboyu tamir ettirmek için İzmir'de Egeturbo diye bir yer var oraya göndereyim diyorum, adını çok methettiler, 350-600 lira arası fiyat verdiler, açıkçası turboyla oynayacak el becerim yok, yazılımı sildirip stock olarak kullanayim diyorum, hem yakıt tüketimi düşer hem de servise 10 değilde 15 binde bir giderim, yaptırsam bile turboyu ilerde gene sorun çıkaracak gibime geliyor, aracın intercooler ı saçma sapan yerleştirildiği için stock haline anca yetecek seviyede bence, öğrenci olduğum için aracın modifikasyonuna ayıracak paramda yok açıkçası Bekir Osmanpaşaoğlu bana aracın orijinal yazılımını maille gönderdi şu an, yarın da onla biraz sohbet edip turbonun neden cortladığı hakkında fikir yürütmeye çalışacağım, ama şu anlık aklımda orijinal yazılımı bir yere gidip yükletmek var, sonra turbo cortlayana kadar kullanıp sıfır turbo alayım diyorum, Garrett Türkiye distrübitörlüğü aradım bugün bana kdv dahil 1947 TL fiyat verdiler.
      bu top speed den hemen sonra gelen ses, bu da şu anda bu arabayla tıpa tıp aynı gelen ses
      dün sesin kaynağını kontrol ettim, ya direk turbodan geliyor ya da turbodan çıkıp intercoolera giden borudan geliyor emin değilim, Bekir bey turbonun contalarında bozukluk olabileceğini öne sürdü.
    19-01-16, 00:11 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

• Durumu:
    Ceed Master

İsim
    berkan
    Soyisim
    okan
    Araç
    Ceed 13 Concept

Ses tam turbo sesi gTurbo hortumlarını falanda bi kontrol ettirebilirsin kacak vardır belki. Birde egzozdan cıkan duman durumun nasıl ne renk ? Egeturboya git konus yapılcak seyi gör hatta bekleyebilebilirsin zamanın olursa
    1881 - 193
    19-01-16, 01:11 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

• Durumu:
    Ceed Master

Nereden
    pendik
    İsim
    salih
    Soyisim
    yıldız
    Araç
    Citroen XSARA 2 SX

@OzgurGunes Geçmiş olsun. Forumda yazılımlı olupta turbom gitti diyen bir arkadaş çıktı sonunda. Bu benim son 6 ayda duyduğum 5. oldu. Benim ceedi yazılımlı 10,000 km kullanmıştım ve satarken experde yüksek basınç hatasını görmüştük. Ben de arkadaş gibi top speed yapmıştım tabiki. Haata uzun yolda hatırı sayılır şekilde yüksek hızlardada kullanmıştım. Artık yazılım işinin kesinlikle zararlı olduğuna kanaat getirdim.
    Citroen Xsara2 1,6 SX manuel 2003
    Kia ceed 1,6 mation manuel 2012
    Peugeot 307 comfort otomatik 2006
    Renault symbol expresion comfort 2012
    Renault scenic dynamic otomatik 2003
    Hyundai elentra otomatik 2005
    Kia Pride 2000
    Seat ibiza 1993
    Skoda L200 1989

19-01-16, 08:43 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

• Durumu:
    Ceed Meraklısı

İsim
    ilker
    Soyisim
    sönmez
    Araç
    Seat Toledo 2003 signo plus

Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ses tam turbo sesi gTurbo hortumlarını falanda bi kontrol ettirebilirsin kacak vardır belki. Birde egzozdan cıkan duman durumun nasıl ne renk ? Egeturboya git konus yapılcak seyi gör hatta bekleyebilebilirsin zamanın olursa
    Aslında yazılım işi zararlı değil zararlı olan amacına uygun kullanılmayan yazılım işidir bence. 128 hp olan bir araçtan 170 hp güç alıyorsunuz motoru yeniden haritalandırıyorsunuz ama mekanik aksama dokunmuyorsunuz. Bu arakadaş öyle yapmıştır demiyorum ama çoğu kişi hem maliyet açısından hemde erken sonuç almak açısından böyle yollara başvuruyor. Bu iş biraz vakit istiyor sanırım. Böyle bir artışta muhakkak turbonun basıncındada bir artış olacak. Bu artış turbonun sınırları içerisindemidir bakmak lazım. Turboyu büyütmek gerekiyormu. İntercooler ne durumda hacmi yeterlimi. Hepsi bence başlı başına bir bütün olarak ele alınması gerekiyor.
    19-01-16, 09:02 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

• Durumu:
    Ceed Aşığı

Nereden
    Edirne
    İsim
    Emre
    Soyisim
    Akçay
    Araç
    Pro Ceed GT

Benim araçta DP,kutu içi filtre,custom son susturucu, yazılım vardı. 500 km yol yaptım turbom gittiydi. Bu iş şans işi birazda. Özgür egsoz dumanı ne renk. Beyaza yakın yada beyaz renk duman atıyordu bende. Düdüklü tencere gibi de ötüyordu turbo.
    Pro Ceed GT
    19-01-16, 09:31 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

• Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

http:www.ceedclubtr.comforumteknik-sorunlar-ve-za-mleri-27turbo-sorunsalae-4705.html

SEO Blog

Yer imleri