Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    1. Durumu:
      Ceed Aşığı

İsim
      mehmet
      Soyisim
      mert
      Araç
      Ceed Consept dizel 2013

Arkadaslar gecen gün park manevrası yaparken resimdeki gibi arka tamponun sol alt köşesinde küçük bir göçük ve bir miktar sürtme oldu. Arabamın mükemmelliğini bozan bir durum olduğundan beni oldukça rahatsız ediyor. Arabama her binişimde gözüm oraya takılıyor. Boyatmak istemiyorum ama bu haliyle de kalması sinirimi bozuyor. Biraz sordum soruşturdum. Arkadaşlar; tampon plastik olduğundan mütevellit, ısı tabancası marifetiyle bir miktar ısıtmak suretiyle tamponun düzelip eski haline geleceğini söylediler. Bu doğru mudur? Çizikler için ise rötuş boyasıyla kapatıp bu rahatsız edici görüntüden kurtulabilirim diye düşündüm. İstanbul trafiğini düşünürsek bu tip kazalar eminim çok arkadaşımın başına gelmiştir. Acaba başka bir önerisi olan var mı. Yani boyatmadan ve auto kinge gitmeden(zira autokingde minihasar tamirleri tramere işleniyor ve hasarsızlığı bozuyor). Orayı kapatacak bir difüzör düşündüm ama bulamadım.
      Eklenen Resimler Eklenen Resimler
      Timsah doğduysan yapacak bişey yok ama balık doğduysan da haybeden timsahlığa lüzüm yok!
      Beni Twitter`da Takip Et
      15-02-15, 13:23 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      Super Moderator

İsim
      Rasim
      Soyisim
      Yetiş
      Araç
      İ30CW A/T Elite (DCT)

Mehmet, rötüşla kurtarılabilecek kadar küçük bir bölge değil. Mutlaka boyanması gerekir. Zaten boya işine girdiğinde göçükte düzeltilecek. Isı tabancası ile düzeltilebilir belki ama işlem sırasında boyanın çatlaması riski de var. Bence boyat tertemiz olsun.
      15-02-15, 13:29 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      Atakan
      Soyisim
      Demir
      Araç
      Ceed CRDI 1.6 Motion M/T 2012

Tampon plastik olduğundan boyatabilirsin abi çok sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Difüzör bulamadım dedin, asağıdaki konuda yeni kasaya yapılmış bir uygulama var resimlere bakabilirsin ciddi düşünürsen celal abinin numarasını almıştım ben verebilirim abi, tekrardan geçmiş olsun.

http://www.ceedclubtr.com/forum/dis-...ject-3778.html
      15-02-15, 14:05 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      Ceed Fanatiği

İsim
      Barış
      Soyisim
      BACAKSIZ
      Araç
      Kia C'eed Concept Plus 2013 Beyaz

tampon boyası çok da sorun yaratılacak bir işlem değil...eğer aracı satarken değer kaybı olarak görüyorsan plastik tampon parçalara boya ekspertizi yapılmıyor diye biliyorum...
      15-02-15, 14:10 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      Atakan
      Soyisim
      Demir
      Araç

@pepe bildiğim kadarıyla iletkenlik testi yapılıyor, tampondada olmaz sonuçta, zaten arabadan anlayan birisin tampondaki ufak çizik boyasına laf edeceğini sanmıyorum.
      15-02-15, 14:24 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

6. Durumu:
      Ceed Hayranı

Nereden
      Erenköy
      İsim
      Erol
      Soyisim
      Gündoğdu
      Araç
      Pro Cee'd

Tamponlar plastik bölge olduğu için boyaya bakılmaz kimsede anlayamaz anlasa bile kimse bişey demez zaten, bu arabanın tamponları boyalı diye ben bu arabayı almam diyeni duymadım hiç içiniz rahat olsun boyatın derim.. Benim arabanında arka tamponunada sürtmüşler komple boyaya vericem müsait bi zamanda..
      15-02-15, 14:53 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

7. Durumu:
      Ceed Aşığı

İsim
      mehmet
      Soyisim
      mert
      Araç
      Ceed Consept dizel 2013

anlaşılması değil mesele zaten satarken boyattığımı söylerim anlaşılmasa bile. ama genelde insanlar boya var deyince pimpirikleniyor. çizik boyası desen de inanmıyorlar. Boyatmak istemememin bir sebebi de psikolojik. Arabayı sıfır aldığım için boyatınca sanki tabiri caizse kızlığı bozulacakmış gibi hissediyorum J Celal beyin tasarımı olan difüzöre baktım ama gördüğüm kadarıyla o bölgeyi kapatmıyor ayrıca çift eksozlu bir tasarım ve ben egzosa dokunmak istemiyorum

Timsah doğduysan yapacak bişey yok ama balık doğduysan da haybeden timsahlığa lüzüm yok!
      15-02-15, 16:12 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

8. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      Atakan
      Soyisim
      Demir
      Araç

Abi fotoğrafları elinizde gösterirsiniz eğer satışlık bir durum olursa. Aracın kızlığının bozulması durumu haklısınız insan araçtan soğuyabiliyor ama küçük bir boya Allah daha büyük hasar vermesin. Celal bey tasarımı kendi yapıyormuş bildiğim kadarıyla sizin isteğinize göre farklı bir tasarım yapabileceğine inanıyorum düşünürseniz bir konuşmanızda yarar var.
      15-02-15, 17:13 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

9. Durumu:
      Ceed Aşığı

İsim
      mehmet
      Soyisim
      mert
      Araç
      Ceed Consept dizel 2013

rayen haklısın galiba rötuş falan yemez buna neyse boyatıcaz artık yoksa hergün görmeye dayanamıyorum. inşallah servis bu lokal boyaya fazla para istemez
      15-02-15, 22:35 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

Nobody landed on this page from a search engine, yet!
    SEO Blog

Yer imleri