Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    1. Durumu:
      Ceed Fanatiği

İsim
      Barış
      Soyisim
      BACAKSIZ
      Araç
      Kia C'eed Concept Plus 2013 Beyaz

Arkadaşlar merhabalar,

Malumunuz dondurucu İstanbul soğuklarından sonra bugün havalar mevsim normallerine dönünce arabayı aldım ve biraz turladım.

En son pazartesi akşam aracı parkettikten sonra cumartesi sabahına kadar aracı hiç yerinde kaldırmadım. Sadece perşembe günü üstündeki karları temizledim ve aracı 15 dakika çalıştırdım rolantide bekledim.

Bugün ilk farkettiğim aracın frenlerinden gelen ses. Özellikle frenleme yapıp ayağımı frenden çektiğim zaman, kampanalar diskten ayrılırken gelen ''gaaarçç'' sesi...Araç ısınmasına ve yarım saat kullanıma rağmen bile bu sesi almam garip.

İkinci durum ise el freni ile ilgili. Öğlen aracı avm otoparkına bıraktım 1 saat sonra indim aracın yanına baktım arkadaki araç park ederken benim arka tampona dayanmış.

DSC_0124.jpg

Ben adamı buldum çemkirdim ''böyle park mı edilir bakmadın mı hiç önüne''...

adam da şaşırdı '' yahu anlamadım nasıl olmuş, vurmadığıma da eminim el freni de çekili ama...''

neyse ki bişey yoktu arabada...Yolda düşündüm yoksa el frenini çekmişmiydim diye ama ihtimal vermedim...

Ardından eve geldim. Biraz yokuş aşağı bir yere park ettim arabayı. El frenini çektim, ayağımı debriyajdan çekmemle araba aşağı doğru kaydı. Hemen frenledim ve el frenini bir kademe daha yukarı çektim (son nokta artık) öyle durdu araba...

Bi arkadaş bahsetmişti çok soğukta el freni kullanılır mı kullanılmaz mı diye...Frenlerdeki bu sıkıntılar soğuk kaynaklı geçici sıkıntılardır diye düşünüyorum...

Yorumlarınızı alayım ona göre bana yine servis yolları
      Beni Twitter`da Takip Et
      10-01-15, 21:51 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      Ceed Aşığı

İsim
      mehmet
      Soyisim
      mert
      Araç
      Ceed Consept dizel 2013

el freninin soğukla alakası yok biraz eğim olunca sona kadar asılmadın mı maalesef araba akıyor.
      Timsah doğduysan yapacak bişey yok ama balık doğduysan da haybeden timsahlığa lüzüm yok!
      10-01-15, 23:45 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      Ceed Aşığı

İsim
      ünal
      Soyisim
      ks
      Araç
      kia concept plus 2014

tam çekilmeyen el freninde yokuş aşşağı arabanın kayması gayet doğal sonuçta 1375 kg lık bir araçtan bahsediyoruz. benide aracım dışarda 3 gün yattı ilk gün çok hafif ses bende hisettim sonra geçti ses duymadım hiç sanırım balatalardaki kiri pası attıktan sonra düzeldi diye düşünüyorum.
      Yerinde söz söylemesini bilen, özür dilemek zorunda kalmaz. [ Fatih Sultan Mehmet ].
      11-01-15, 11:31 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      Emre
      Soyisim
      .
      Araç
      Golf 7 tdi bmt highline

Balatalar bitmiş olmasın! el freni sonda tutuyorsa genelde balatalar bitmiş veya eskidiği için ayarı yapılması gerekebiliyor.
      20-01-15, 18:36 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

Nobody landed on this page from a search engine, yet!
    SEO Blog

Yer imleri