Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    1. Durumu:
      Ceed Hayranı

Nereden
      İstanbul/Beykoz
      İsim
      Yasin
      Soyisim
      Yılmaz
      Araç
      Kia ProCeed 2011/ 1.6 Crdi Concept

Arkadaşlar Selam,

forumda araştırdım fakat tam olarak aynı sorunu bulamadım.
      Kış geldi aracın içerisinden ilk kez ses almaya başladım. Öncelikle ilk ses ön konsol sürücü ve yolcu tarafının köşelerinden geliyor. Araç ısındıktan sonra da ses nadir de olsa geliyor. özellikle arnavut kaldırım yollarda.

ikinci olarak da yine sallantılı yollarda bagaj ile birlikte yukarı kalkan aparattan geliyor. plastik parça ve çok fazla esnek. orta bölmesinde ağırlık olmadığı için langur lungur sallanıyor ve köşelerinden ses çıkartıyor.

daha önce karşılaşan oldu mu ?
      Beni Twitter`da Takip Et
      08-12-14, 11:26 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      Ceed Aşığı

Nereden
      Göynük - Bolu
      İsim
      Sezar
      Soyisim
      Yerlikaya
      Araç
      Kia Ceed Concept Plus AT

Ön konsolun tam ortasından bende ses almaya başladım yaklaşık iki aydır. Araba ısınınca sesi kesıyor ancak ön cam sogumaya basladığında yine aynı sesi yapıyor ve sahiden çok can sıkıcı bir ses bu. Severek aldığım aracımdan bu ses yüzünden sogumak üzereyim camdan mı geliyor ses yoksa kalorifer deliklerinin olduğu bölgeden mi bir türlü çözemedim. Aracı servise götürsem en az 2 3 gün beklemesi lazım diyecekler bakıcaz edicez diye buda işime gelmiyo acıkcası ne yapacagımı şaşırdım...

Arka bagaj üstü korumasına gelince aynı sorun yine bende mevcut bozuk yollarda genellikle ses yapıyor sağ köşesinden cıkartıtım yeniden taktım ipleri ile oynadım ama yinede bir çözüm olmadı.
      "Bu memleket tarihte Türk’tü, hâlde Türk’tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır."
      Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK
      Karanlıkta Aydınlıktır FENERBAHÇE
      Futbol Bir Oyundur,FENERBAHÇE İse Aşktır!!

2013 Ceed Concept Plus AT

08-12-14, 12:50 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      Ahmet
      Soyisim
      YAZGAN
      Araç
      ceed.2011,cool

Alıntı yasinyilmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Arkadaşlar Selam,

forumda araştırdım fakat tam olarak aynı sorunu bulamadım.
      Kış geldi aracın içerisinden ilk kez ses almaya başladım. Öncelikle ilk ses ön konsol sürücü ve yolcu tarafının köşelerinden geliyor. Araç ısındıktan sonra da ses nadir de olsa geliyor. özellikle arnavut kaldırım yollarda.

ikinci olarak da yine sallantılı yollarda bagaj ile birlikte yukarı kalkan aparattan geliyor. plastik parça ve çok fazla esnek. orta bölmesinde ağırlık olmadığı için langur lungur sallanıyor ve köşelerinden ses çıkartıyor.

daha önce karşılaşan oldu mu ?
      Önkonsol için bişey diyemem benim değişen konsolda da yenisindede ses yok fakat bagaj üstündeki parçadan bütün araçlardan geliyo hocam marka model hep aynı.benim corsa vardı ondan geliyodu şimdi hanımın hb clio var ondan da geliyo benim ceed tede var ses.arkadaki canını sıkmasın hafif olduğu için normal
      08-12-14, 13:00 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      Ceed Hayranı

Nereden
      İstanbul/Beykoz
      İsim
      Yasin
      Soyisim
      Yılmaz
      Araç

Ön konsolun sesi tam olarak nereden geliyor anlasam bir şey yapmaya çalışacağım ama sesin kaynağını anlayamıyorum.
      Arka bagaj aparatından gelen ses için bende bir tarafını yukarıda bırakıyorum ama ses yine aynı. aparatın oturduğu bölge sürtünüyor. iyice sıkışması için keçe gibi bir şey koyacağım. ses kesilirse haber veririm.

Bu arada ön konsoldan gelen ses yazın yoktu. havalar soğudukça ses türedi aracın içinde
      08-12-14, 13:13 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Durumu:
      Super Moderator

İsim
      Rasim
      Soyisim
      Yetiş
      Araç
      İ30CW A/T Elite (DCT)

Yasin, Hareket halinde ses gelmeye başladığında, elini teybin hizasından ön cama dik olarak götür, tam camın önünde bir karış kadar sağına elinle baskı yap ses o aralarda bir yerde kesilecektir. O bölgeye uygulama yapabilirsin. Benim araçta o bölgeye bastırdığımda ses kesiliyordu.
      08-12-14, 14:06 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

6. Durumu:
      Ceed Hayranı

Nereden
      İstanbul/Beykoz
      İsim
      Yasin
      Soyisim
      Yılmaz
      Araç

Alıntı rayen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Yasin, Hareket halinde ses gelmeye başladığında, elini teybin hizasından ön cama dik olarak götür, tam camın önünde bir karış kadar sağına elinle baskı yap ses o aralarda bir yerde kesilecektir. O bölgeye uygulama yapabilirsin. Benim araçta o bölgeye bastırdığımda ses kesiliyordu.
      Rasim abi, yarın deneyeceğim. Teşekkür ederim.
      08-12-14, 14:13 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

7. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      alper
      Soyisim
      buyukalcıkaya
      Araç
      2014 ceed consept

On konsol ve kapi sol ve sag kapilardan citirdi geliyo soğukken arac bende fena tutuldum demekki baya kiside var
      09-12-14, 01:31 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

8. Durumu:
      Ceed Meraklısı

Nereden
      İstanbul
      İsim
      Hakan
      Soyisim
      Kalaycı
      Araç
      2012 Yeni CEED Concept 1.6 CRDI MT

Malesef aracın kronik bir sorunu bu. Bu konu daha önce bir yerde okumuştum. Mesajı buldum aşağıda...

ön camın kaputun altında birleştiği yerdeki plastikle arasındaki bağlatının boşalması sonucu gelen ses.ön silecekler ve sileceklerin altındaki plastikler komple sökülüp oraya siyah kalın çekomastik ile doldurulacak.12 saat su değdirmeyeceksiniz o bölgeye o kadar.sonrada bir daha duymazsınız zaten sesi.
      kokpitte ses geliyor diye size tavsiyem sakın komple göğüs bölgesini filan söktürmeyin.

zaten söktürseniz bile bir iki kabloyu birbirine sarıp vidaları sıkacaklar.yaptık derler.ama önce benim dediğim ihtimal üzerine durun lütfen.bence bu gelen sesi taşlı asfalt üzerinde deneyin.taşlı asfalta geldiğinizde sizi rahatsız eden ses artacaktır.elinizle dikiz aynanızın ön ve arka tarafına sıkıca bastırınız.eğer ses komple gittiyse sorun garanti kapsamında dikiz aynanın değişimdir.

eğer dikiz aynayı bastırdıktan sonra ses azaldı ancak devam ediyorsa az önce söylediğim yerden olması ihtimali %90 dir.

eğer dikiz aynayı taşlı asfallta giderken bastırmanıza rağmen ses hiç kesilmediyese az önce dediğim yerden olma ihtimali %99 dur.

eğer taşlı asfallta giderken sesin bu dediğim yerlerden gelme ihtimalinin olma olasılığını az diyorsanız kaputu açtığınız düğmenin aşağı tarafında bir çok sert materyelli kablolar geçmektedir.onların hepsini bir araya getirip toparlayın.hala devam ediyorsa ön kokpitinizi aracın göğüs bölgesi ile birleştiren dış kasasını yukarı aşağı sağ ve sol yönlerden biraz eliniz ile bastırın bakalım ses kesilecekmi?

cerato ve ceed lerde başka ses yapma ihtimali olan bir şey yoktur. (bilgilerim dahilinde)
      2012 Yeni CEED Concept 1.6 CRDI MT
      2006 Renault Clio 1_5 DCi Authentique
      2004 Ford Fiesta Comfort 1.4
      09-12-14, 12:13 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

renault symbol on gogus sallaniyor

clio 4 camdan ses geliyor

cerato bagaj ipi

kia cerato konsoldan gelen ses

ford fiesta bozuk yolda on konsoldan gelen ses

clio 2 langur lungur bagaj

2014.model.kia.rio.arka.bagaj.konsolu.nerden.bulunur

Clio da konsoldan gelen tikirti

konsolun tam ortasindan gelen ses

SEO Blog

Yer imleri