Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
    Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Like Tree3Likes

Konu: cee'd fren problemı

1. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      faruk
      Soyisim
      al
      Araç
      kıa cee'd

2013 model cee'd premıum aracım var, kapalı otoparka ınerken beton zemının uzerındekı demırlerden gecerken arac asla durmuyor. servıse gıdıyorum yazılım yukleme yapacaz dıyorlar, yazılım yukluyorlar ama problem yıne gecmıyor.. kesınlıkle ama kesınlıkle kazaya sebebıyet veren bır agrıza bu nedenle cee'd alacaklara tavsıyem asla almayın. elımden geldıgınce fazla yere yazacagım,sızlerınde es dost ve tanıdıklarınıza ısrarla duyurmanızı tavsıye ederım. boyle hayatı bır meseleyı onemsememek KIA gıbı bır fırmaya asla ama asla yakısmıyor.
      Beni Twitter`da Takip Et
      18-06-14, 17:49 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      Serkan
      Soyisim
      OĞUZ
      Araç
      2013 KİA CEED PREMİUM

Alıntı faruk 32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      2013 model cee'd premıum aracım var, kapalı otoparka ınerken beton zemının uzerındekı demırlerden gecerken arac asla durmuyor. servıse gıdıyorum yazılım yukleme yapacaz dıyorlar, yazılım yukluyorlar ama problem yıne gecmıyor.. kesınlıkle ama kesınlıkle kazaya sebebıyet veren bır agrıza bu nedenle cee'd alacaklara tavsıyem asla almayın. elımden geldıgınce fazla yere yazacagım,sızlerınde es dost ve tanıdıklarınıza ısrarla duyurmanızı tavsıye ederım. boyle hayatı bır meseleyı onemsememek KIA gıbı bır fırmaya asla ama asla yakısmıyor.
      Aynı aracı bende kullanıyorum fren olayı tabii ki çok önemli bir husus olmakla birlikte çözümü olmayacak bir sıkıntıda değil.Bu konu ile ilgili bildiğim kadarıyla sadece 50km hızın altında ani frenlemede Abs'nin erken devreye girmesi sebebi ile şikayette bulunulmuş olup yeni gelen yazılım ile sorun çözülmüştü.Bahsettiğim yazılımı şahsen tüm koşullarda deneyip sorun yaşamadığım için ben attırmadım.Genel ve kronik bir rahatsızlık olmadıkça veya çözüme ulaştırmak adına hiçbir şekilde ciddiye alınmayıp uğraşılmaması durumunda kötüleme olabilir,bence marka konusunda kesin yargıya varmadan araç kötülemeyin çünkü dünya markaları dediğimiz araçlarda bile kronik sıkıntılar çıkabiliyor.Şuna çok eminim ki memleketimizde yol adı verilen ancak yol ile alakası olmayan özellikle katlı ve kapalı otoparklarda saçma sapan şeyler yapıyorlar.Anlattıklarınızdan yola çıkarak lastiklerinde sıkıntı çıkarabileceği düşüncesindeyim.Çünkü fren görevini yerine getiriyorsa,Abs devreye girsede girmesede yola yapılmış o saçma sapan şeylerin üstünde tekerlek kitlesede kitlemesede zıplayıp zıplaya üstünden kaydığını bilirim.Örnek olarak İzmirde saçma sapan bir mazgal sistemi vardır ve yol boyunca metalden yapılmış bir mazgal üstünde ani fren yaptığımda haliyle tekerler betona göre tasarlanmış bir malzeme olduğu için saçmalamaya başladı vs bunun gibi çok örnekler var.Bence aracınızın sorunu çözüldükten sonra çok seveceğinize eminim.Konuyu merakla takip edeceğim

Saygılar.
      celikaci likes this.
      18-06-14, 19:36 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      Ceed Fanatiği

Nereden
      istanbul
      İsim
      ERKAN
      Soyisim
      AYHAN
      Araç
      proceed gt

Faruk hocam ayni sikintiyi bende yasadim hatta forumdaki bazi arkadaslarla sirf bu yuzden tatsizlik dahi yasadim ancak neticede guncelleme sonrasi problem kayboldu. Istanbuldaysaniz Eresin topkapi servisine bir ugrayin derim. Neticeyi merak ediyorum selamlar
      celikaci likes this.
      18-06-14, 21:51 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      Ceed Meraklısı

Nereden
      istanbul
      İsim
      ibrahim
      Soyisim
      yakut
      Araç
      ceed consept 2012

Bu problem bendede olmuştu hatta iki kez baya sağlam kaza atlattım servise git abs yazılımı attır sorun çözülüyo
      celikaci likes this.
      18-06-14, 21:53 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Durumu:
      c@n
      Super Moderator

Nereden
      Kadıköy
      İsim
      Can
      Soyisim
      Keleşoğlu
      Araç
      Seat Leon 1.6 TDi Style 105 hp DSG

Yeni fren yazilimi ile sorunkar cozuldu.. bir de lastiklerinize baktirin, hankook lastiklerde pek iyi degil frenleme konusunda...

TeamPASAOGLU
      TeamPASAOGLU
      Seat Leon 1.6 TDi Style 185hp DSG
      18-06-14, 22:06 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

6. Durumu:
      Ceed Fanatiği

Nereden
      istanbul
      İsim
      ERKAN
      Soyisim
      AYHAN
      Araç
      proceed gt

Aynen Cana katiliyorum lastik degistirin fren mesafesini iyilestirin. Hankook sikintili ozellikle yagmurda cok kotu
      18-06-14, 22:42 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

7. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      faruk
      Soyisim
      al
      Araç
      kıa cee'd

10440762_10152474650814712_5090855020250003679_n.jpgarkadaslar aracımın frenının tutmadıgı yer burası , servıs yazılım yukledı daha sonra tekrar geldık ama yıne tutmuyor. ne yapmam gerektıgını ınanın anlamadım.
      19-06-14, 09:25 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

8. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      fikri
      Soyisim
      mumcu
      Araç
      Rio Fancy

Selam
      Buraya benzer ancak demirlerin düz olduğu bir yerde denedin mi?
      Fotoğraftaki demirlerin yanal olması özellikle ıslak iken aracı bir tarafa doğru kesinlikle kaydırır ve ABS devreye sokar.
      Saygılarımla
      19-06-14, 10:53 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

9. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      ERMAN
      Soyisim
      ERDURAN
      Araç
      2013 CEED CONSEPT PLUS

Alıntı faruk 32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Otomotivci ve ceed kullanıcısı olarak yardımcı olmaya çalışıyım Faruk bey. (not: kia çalışanı değilim)

Aracı teslim aldığınız günden bu yana aynı arıza için 3 defa servis girişi yaptırdıysanız ve probleme çözüm bulamadıysanız tüketici haklarına müracaat ederek yeni araç talebinde bulunmanızı öneririm. Gelecek olan bilirkişi arıza tespiti yaptıktan sonra çözüme ulaşacaktır.Biraz uğraşacaksınız artık. Ceed'in HER YENİ MODEL GİBİ birtakım problemleri olabilir. Ki benim aracımda böyle bir sorun olmadı. Umarım yakın zamanda çözüm bulursunuz...
      Saygılar
      19-06-14, 15:47 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

10. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      faruk
      Soyisim
      al
      Araç
      kıa cee'd

kıa nın genel mudurlugune maıl attım bugun aradılar, konuyla ılgılı ANTALYA servıse yonlendıreceklerını soyledıler yenıden arayacaklarmıs, durumun akısıyla ılgılı sızlere bılgı verecegım.. nekadar ugrasılacaksa ugrasacagım yeterkı sorun cozulsun.. bu arada ben aracımı volkswagen new beetle aracımla gecen hafta takas edıp aldım. beetlla aynı yerden gunde 6-7 kere ınıp cıktıgımda en ufak bır durmamazlık soz konusu bıle degıldı..
      19-06-14, 18:05 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

kia ceed 2014 fren sorunu

SEO Blog

Yer imleri