Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Like Tree2Likes
    • 1 Post By Sembaba61
    • 1 Post By network19

Konu: Araçta marşa vurulduğunda aşırı sallantılı çalışıyor ! acil yardım.

1. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      Samet Cengiz
      Soyisim
      Tosun
      Araç
      Ceed 2013

2013 model kia ceed kullanıcısıyım. aracım 66 bin km de düz vitestir 4-5 ay önce 2. el olarak satın aldım araç son zamanlarda çalıştırdığım esnada gösterge panelinde ibre aşağı yukarı doğru bi sallanma gösteriyor ve aynı zamanda arabada titreme uğultulu bi ses meydana getiriyor. bu olay 15-20 saniye sonra kesiliyor. araç bayırda çalıştırdığında bu sallantıyı daha fazla yapıyor ve motor soğukken bu olay oluyor o esnada ışıkları açtığımda ışıklar göz kırpması yapıyor. aynı olay aracın klimasını ve arka cam rezistansını açtığımda motor sıcakkende yapıyor. Trabzondaki kia bayisinde 3-4 kez aracı getirdik ama herhangi bi sorun olmadığını bu motorlarda bunların olduğunu belirttiler. eski aracım 2011 kia ceeddi herhangi bi sorunla karşılaşmadım. araçta enjektör sorunu olabilir düşüncesiyle dışarda farklı ustaa gösterdim makinaya bağladı herhangi bi problem olmadığını bana söyledi. ama araçtaki sesli çalışma ve titreme kafama çok takılıyodu. ustaya güvenmedim başka bi ustaya daha götürdüm arabayı oda bağladı makinaya araçta herhngi bir sıkıntı olmadığını söyledi aküsünü baktırın dedi. aküyü baktırdım aküsündede herhangi bi sıkıntı yok. ama bu konu kafamı çok karıştırıyor ve bu ses canımı çok sıkıyor. yardımcı olabilecek veya aynı durumu yaşayan arkadaşlarım var ise benimle irtibata geçebilirler mi ? tekrar aynı sorunu yaptığında video çekmeye çalışacam herkese şimdiden teşekkürler iyi günler....
      Beni Twitter`da Takip Et
      10-05-17, 15:00 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      berkan
      Soyisim
      okan
      Araç
      Ceed 13 Concept

Galiba bendede buna benzer bişey var. Aynı 2013 model manuel 72 bindeyim özellikle uzun süreli çalıstırmalarda (aksam koy sabah calıstır

gibi en az 4-5 saat fark oldugunda) normale nazaran daha sesli calışıp + devir dediginiz gibi bir 10 20 saniye dalgalanıp öyle kendine geliyor.

ÖZellikle kışın yapmaya başlamıştı ama bu aralarda yine olmaya başladı bakıma az birşey kaldı altını üstüne getirtcem busefer arabanın
      1881 - 193
      11-05-17, 08:20 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      berkan
      Soyisim
      okan
      Araç
      Ceed 13 Concept

Alıntı Sembaba61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      2013 model kia ceed kullanıcısıyım. aracım 66 bin km de düz vitestir 4-5 ay önce 2. el olarak satın aldım araç son zamanlarda çalıştırdığım esnada gösterge panelinde ibre aşağı yukarı doğru bi sallanma gösteriyor ve aynı zamanda arabada titreme uğultulu bi ses meydana getiriyor. bu olay 15-20 saniye sonra kesiliyor. araç bayırda çalıştırdığında bu sallantıyı daha fazla yapıyor ve motor soğukken bu olay oluyor o esnada ışıkları açtığımda ışıklar göz kırpması yapıyor. aynı olay aracın klimasını ve arka cam rezistansını açtığımda motor sıcakkende yapıyor. Trabzondaki kia bayisinde 3-4 kez aracı getirdik ama herhangi bi sorun olmadığını bu motorlarda bunların olduğunu belirttiler. eski aracım 2011 kia ceeddi herhangi bi sorunla karşılaşmadım. araçta enjektör sorunu olabilir düşüncesiyle dışarda farklı ustaa gösterdim makinaya bağladı herhangi bi problem olmadığını bana söyledi. ama araçtaki sesli çalışma ve titreme kafama çok takılıyodu. ustaya güvenmedim başka bi ustaya daha götürdüm arabayı oda bağladı makinaya araçta herhngi bir sıkıntı olmadığını söyledi aküsünü baktırın dedi. aküyü baktırdım aküsündede herhangi bi sıkıntı yok. ama bu konu kafamı çok karıştırıyor ve bu ses canımı çok sıkıyor. yardımcı olabilecek veya aynı durumu yaşayan arkadaşlarım var ise benimle irtibata geçebilirler mi ? tekrar aynı sorunu yaptığında video çekmeye çalışacam herkese şimdiden teşekkürler iyi günler....

hatta busabah videosunuda çektim dalgalanma ve devir oynamasada motorun bastaki calısma sesi için, imkan varsa kulaklıkla dinleyin daha net duyarsınız sesleri

1881 - 193
      12-05-17, 07:58 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      Samet Cengiz
      Soyisim
      Tosun
      Araç
      Ceed 2013

Evet usta aynı problem var bendede bu ibrenin oynaması bazen bende daha çok oluyo bazen daha az araç stop edecekmiş gibi motorundan ses geliyor bende yakalayabilirsem videosunu almaya çalışacağım. Bu durumu yaşayan ve çözümleyen arkadaşlar varsa bize bilgi verebilirse çok memnun kalırım. Dikkatimi başka bişey daha çekti araç bayırda olduğunda bu olayı daha da fazla yapıyor. Bu durumu çözümleyemezsem aracı satmak zorunda kalacağım.
      Berkan likes this.
      12-05-17, 08:04 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      Kadir
      Soyisim
      Günay
      Araç
      CEED PREMİUM 1.6 CRDİ 2013

Arkadaşlar bendede var aynı problem. Sanki araç yeni çalıştığı için ufak ufak gaz veriyormuşçasına bir titreşim bu anlamadım gittim.
      Berkan likes this.
      12-05-17, 10:12 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

Nobody landed on this page from a search engine, yet!
    SEO Blog

Yer imleri