Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
    Toplam 55 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    1. Durumu:
      Ceed Hayranı

Nereden
      İstanbul
      İsim
      Ufuk
      Soyisim
      SAYAR
      Araç
      Nissan Qashqai 1.5 Dci Tekna Skypack MT

Merhaba Arkadaşlar,

2013 Model yeni ceed aracımı severek kullanıyorum.
      Fakat artık aracımı satma noktasına geldim.
      Bunun sebebi 3 aydır aracımdan gelen vibrasyon sesini goturdugum iki yetkili servisde bulamadı.

Düz yolda giderken yada rampa yukarı çıkarken 1800 devir ve 2000 devir arasında aracın gazına biraz yüklendiğimde arabanın altından doğru bir vibrasyon sesi geliyor " rrrrrr " şeklinde ( komik ama aynen ses boyle) kia tekkar'ın servis şefi oğuşların servis şefi aracımla tecrübeye çıktı ve dedikleri aracı devirsiz kullanıyorsunuz bu ses ondan çözüm buymuş ama bu aracı ben nerdeyse 2 senedır kullanıyorum ve hep aynı şekilde kullanıyorum daha önceden olmayan ses şimdi benim devirsiz kullanmamdan kaynaklanıyormuş bu arada 22 senelık şöförüm

bildiğiniz derdime derman olacak bir servis varmıdır bu ses'den kurtulamazsam artık aracımı satmayı düşünüyorum.

derseniz ne alacaksın tabiki aynısını alacağım ama artık canıma tak etti.

yardımlarınızı rica ederim.
      Saygılar,
      Beni Twitter`da Takip Et
      24-09-14, 14:11 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      Ceed Aşığı

İsim
      mehmet
      Soyisim
      mert
      Araç
      Ceed Consept dizel 2013

yanlış anlamayın ama rampa yukarı 1800 devir az değil mi
      Timsah doğduysan yapacak bişey yok ama balık doğduysan da haybeden timsahlığa lüzüm yok!
      24-09-14, 15:20 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      Ceed Hayranı

Nereden
      İstanbul
      İsim
      Ufuk
      Soyisim
      SAYAR
      Araç

iki vites arasından bahsediyorum. orneğin 2.vites'den 3 e cıkarken ortalama 1800 ile 2000 devire gelirken vites atıyorum.
      benzinli araç kullanırken 3000 devirde vites arttırılması normal ama dizelde 1800 2000 devır arasında vıtes atıyorum
      24-09-14, 15:44 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      Onur
      Soyisim
      YİTMEN
      Araç
      2008

Merhaba Ufuk Bey,

Dizel arabada olsa yokuş yukarı giderken 2500 devirlerde vites değiştirmek en mantıklısı.Ben başka marka dizel araçlarda düz yolda vitesleri 1500-2500 arası kullanırım hatta dik bayırlarda 3000 devirlere dayadığım olmuştur.
      24-09-14, 16:45 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      Kağan
      Araç
      2011 cee'd SW Motion D/V

Araç maksimum tork değerini 1900-2750 d/d aralığında yakalayabiliyor. Vites değiştirdiğinizde yeni viteste kavramaya geçtiğinde bu aralığı yakalamanız sağlıklı olanıdır. Araç maksimum tork değerine henüz ulaşırken vites değiştiriyorsunuz ve araç, uygun devir aralığının altında kavramaya geçmiş oluyor ve doğal olarak zorlanıyor. Aynı şekilde bu durumda yakıt tüketimiz de artmış oluyor. Mutlaka bu şu devirde vites değiştirmeliyim vs. gibi şartlanmaya gerek yok. Yeri gelir 3000-3500 de değişirsiniz yeri gelir 2000-2500 de değişirsiniz.
      24-09-14, 17:11 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

6. Durumu:
      Ceed Master

Nereden
      Büyükçekmece
      İsim
      yalçın
      Soyisim
      yavuz
      Araç
      Cee'd Motion 2011

rrrr sesi dediğiniz vibrasyon sesi benim anladığım stop eder gibi kavrama sorunu gibi geldi..birde hadi devirsiz kullandınız yokuşta bu ses çıkıyor diyelim busefer düz yoldada aynı ses var diyorsunuz..bence bu sesin kaydını yada videosunu çekip paylaşırsanız, yorum yapmak daha doğru olur...rrrr sesi nedir yahu sahiden anlamadım
      24-09-14, 18:09 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

7. Durumu:
      Ceed Hayranı

Nereden
      İstanbul
      İsim
      Ufuk
      Soyisim
      SAYAR
      Araç

yol bılgısayarına baktıgınızda 1800 2000 devırde vıtes ıstıyor bu normalmı pekı sizce ?
      24-09-14, 19:14 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

8. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      Ugur
      Soyisim
      Koc
      Araç
      KIA CEED Motion

aynı ses bende de mevcut. debriyajdan olabilir; zira aracı alırken gösterdiğim usta değişim vaktinin geldiğini söylemişti. 14000 km'dir o şekilde biniyorum; bir dahaki bakımda değiştireceğim..
      24-09-14, 19:14 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

9. Durumu:
      Ceed Master

Nereden
      Büyükçekmece
      İsim
      yalçın
      Soyisim
      yavuz
      Araç
      Cee'd Motion 2011

Alıntı Palermo75 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      yol bılgısayarına baktıgınızda 1800 2000 devırde vıtes ıstıyor bu normalmı pekı sizce ?
      yol bilgisayarı normal kullanım için tasarruf için 2000 devirde vites uyarısı verir,1800-2000 arası değil aslında 2000 ne geldiğinde devir uyarı verir bu vites küçültmek gerektiğindede 2nin altına ddevir düştüğünde aynı şekilde uyarır..normal bir durum yani!..
      24-09-14, 20:03 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

10. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      Serkan
      Soyisim
      OĞUZ
      Araç
      2013 KİA CEED PREMİUM

Aracın eklemlerine ne kadar yük bindirseniz dahi sadece bu değil farklı vibrasyon seslerininde olmaması lazım ve rahatsız edici olması konusunda bence çok haklısınız.Ancak yinede şahsi fikrim mümkün olduğu kadar çok ölü devirlerde kullanmayın derim çünkü çok alt devirde kullanmak birincisi yakıt tasarrufu sağladığı düşünülsede bu ağırlıkta bir araç için fazla yakma sebebidir,ayrıca çok düşük devirde üst vitese çıkmak bir üst vitesi kaldırmakta çok daha fazla zorlanmak ve biyer kollarına yüklenmek demektir.Bir nevi bisiklet kullanırken çok yavaş hızlarda vites arttırıp bacaklara binen yükün fazlalığı sebebi ile hızlanabilmek için çok efor sarfetmek gibi.Ayrıca çok düşük devir aracın bariz şekilde sağırlaşmasına sebep olur ve üst devirlerde çok verimli şekilde performans alamayabilirsiniz, en son olarak biriken kurum ciddi şekilde tıkanıklık yapabilir,çekiş azalabilir ve daha fazla yakıt yakmak gibi şikayetlerde ortaya çıkmaya başlar.Bizim araçlar uyarı veriyormu bilmiyorum ama arkadaşımın Citroen aracında kurum sebebi ile uyarı verdi ve 3000 devir sabit kullanım ile uzunca bir süre gidip uyarı lambasını söndürdüm.Zaten kurum bağlamamalı,belki çok üst devir kullanılmasa bile bu tip araçlar için 3000-3500 devir hiçbir sorun çıkarmaz ancak 4000-4500 devir ile uzun süre gitmekte doğru olmaz.Sesin düşük devir kullanmak ile alakası olabilir ama böyle bir yoruma özrü kabahatinden büyük derim başkada birşey demem.
      24-09-14, 22:40 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

1500-2000 devirde vibrasyon

arabada vibrasyon

yeni vibrasyon

rezonans sound 1500 2000 rpm

aracta 1800 2000 devuirde titresim

SEO Blog

Yer imleri