Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
    Toplam 53 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    1. Durumu:
      Ceed Meraklısı

Nereden
      izmir
      İsim
      mehmet can
      Soyisim
      dal
      Araç
      ceed crdi premium oto. 2013

2013 model ceed premium otomatik sahibiyim. şehir içinde 8.5 ortalamayı görüyorum sürekli.. hızlı kullanmadığım halde sizce bu ortalama nasıl düşer ayrıca uzun yolda cruise control yakıtı artırır mı ? bilgili arkadaşlarımdan cevap alırsam çok sevinirim..
      ceed 1.6 crdi premium oto. 2013
      Beni Twitter`da Takip Et
      23-01-14, 18:33 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      Serkan
      Soyisim
      OĞUZ
      Araç
      2013 KİA CEED PREMİUM

Alıntı flea_cn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      2013 model ceed premium otomatik sahibiyim. şehir içinde 8.5 ortalamayı görüyorum sürekli.. hızlı kullanmadığım halde sizce bu ortalama nasıl düşer ayrıca uzun yolda cruise control yakıtı artırır mı ? bilgili arkadaşlarımdan cevap alırsam çok sevinirim..
      Mehmet bey bende aynı aracı kullanıyorum şu anda 13.500km'de çok yoğun trafikte ve dur kalk modunda 8.5lt'den yukarı çıkmıyorum.Bu ortalama belki zorlarsanız az daha düşer ancak şehiriçinde yoğun trafikte beklentiye girmeyin derim zira otomatik olmasıda büyük etken.Yazılımdan sonra direk 0,5lt tasarrufu net şekilde gördüm ve 8lt civarında yakıyorum.Uzun yolda cruise control gaz pedalı ile arası iyi olmayan kişiler için yakıtı arttırmaz aksine yakıtı en uygun seviyede tutmak konforlu rahat bir sürüş için idealdir.
      23-01-14, 20:13 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      Super Moderator

İsim
      Rasim
      Soyisim
      Yetiş
      Araç
      İ30CW A/T Elite (DCT)

Yakıt konusunda yazmamaya özen gösteriyorum. Çünkü yakıt tüketimi sürücünün tarzıyla ilgilidir. Yani göreceli bir kavramdır. Birisi aynı araça çok yaktırır, başka birisi daha az. Ancak, sürekli yakıtın yüksekliğinden bahsediliyor. O zaman bir konuya açıklık getirmek gerekir.
      Kia sitesinde ceed otomatik (Tiptronik) için yakıt tüketimini 7.2 olarak vermiş. Bu verilerin nasıl bir ortamda alındığını hakkında az çok hepimiz bilgi sahibiyiz.
      Bu değerlerin gerçek trafikte hiç bir anlamı olmadığını hepimiz bilmeliyiz. Genellikle neredeyse tüm araçlarda bu verilerden 1-1.5 lt fazla yaktığını gerçeğinin farkında olmalıyız.
      8.5 ortalama bence yüksek değil, olması gereken bir rakamdır. Bu tüketim yol şartlarına göre değişebilir. Eğer Kia araç için 5 lt değer verip, sizin aracınız 8.5 yakıyorsa bunda sorun arayabilirsiniz. Örneğin, benim eski kasa sw otomatik hava sıcaklığı eksi (-) derecelere indiğinde 9.5-10 lt arasında yakıyor. Gidilen km'nin 5-6 km olduğu göz önüne alındığında motorun ideal ısısına ulaşamamasından dolayı bu tüketimin olması gayet normaldir. Yine aynı hava koşullarında 700 km'lik bir yol gittiğinizde ortalamanın sizin sürüş tarzınıza, aracın doluluk oranına göre 5-6.4 lt arasında olduğunu yaptığım gözlemler sonucu çok rahat söyleyebilirim.
      Sonuç olarak yakıt tüketimini etkileyen bir çok faktör vardır. Bence araçlarda sıkıntılı bir yakıt tüketimi söz konusu değildir. Zaten 7.2 değer verilen bir araçta bunun aşağısında bir sonuç beklemek çok mantıklı değildir.
      24-01-14, 14:45 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      Ceed Meraklısı

Nereden
      izmir
      İsim
      mehmet can
      Soyisim
      dal
      Araç
      ceed crdi premium oto. 2013

verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim.. 8.5 normal evet.. altına nasıl düşebilirim diye düşünmüştüm.. klima olayını hesaba katmamıştım bu arada serkan bey yazılım nasıl bir yazılım ?? siz yaptırdınız mı ??
      ceed 1.6 crdi premium oto. 2013
      24-01-14, 17:22 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      Serkan
      Soyisim
      OĞUZ
      Araç
      2013 KİA CEED PREMİUM

Alıntı flea_cn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim.. 8.5 normal evet.. altına nasıl düşebilirim diye düşünmüştüm.. klima olayını hesaba katmamıştım bu arada serkan bey yazılım nasıl bir yazılım ?? siz yaptırdınız mı ??
      Mehmet bey benim kullandığım 1.kademe denebilecek soft bir yazılım.Dikkatli ve hassas kullanımda azda olsa yakıt tasarrufu sağladı ancak gaza bastığınızda yakıt biraz daha artıyor denilsede ben gözle görülür bir artış hissetmedim ancak gidişi fazlasıyla tatmin edecek şekilde değişti.Benim yazılım amacım tasarruftan ziyade biraz daha seri ve kendini daha çabuk toparlayan bir performans beklentisi için yaptırdım ve memnun kaldım.
      25-01-14, 01:45 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

6. Durumu:
      Ceed Meraklısı

Nereden
      İstanbul

Aynı araca sahibim aracı istanbul içi kullanıyorum trafik malum dikkat ediyorum verdiği litre oranlarına
      araç ortalama trafikte bende 6.0 civarı gösteriyor son günlerde
      arabayı 5-6 dk lık mesafelerde full trafikte kullanırsanız aracın yakışı daha da artıyor.
      nasıl 6.0 yakıyor derseniz ben her gün köprüyü geçen biriyim ona rağmen bu verileri alıyorum arabadan hatta gerektiğinde e5 de aracı zorluyorum
      araca her hangi bir yazılım vs yaptırmadım sanırım kullanımdan kaynaklanıyor
      araç 26binde benim
      Kia Ceed 1.6 CRDI 128 hp Concept
      20-02-14, 10:19 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

7. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      berkan
      Soyisim
      okan
      Araç
      Ceed 13 Concept

Alıntı Serkan OĞUZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Mehmet bey benim kullandığım 1.kademe denebilecek soft bir yazılım.Dikkatli ve hassas kullanımda azda olsa yakıt tasarrufu sağladı ancak gaza bastığınızda yakıt biraz daha artıyor denilsede ben gözle görülür bir artış hissetmedim ancak gidişi fazlasıyla tatmin edecek şekilde değişti.Benim yazılım amacım tasarruftan ziyade biraz daha seri ve kendini daha çabuk toparlayan bir performans beklentisi için yaptırdım ve memnun kaldım.
      2bin altı baygınlıgnı gidermek için fena niyetliyim . aynı olaydan yazılım yaptırcam yaza dogru . 145-160 hp aralıgında canavara dönebilir

bu arada kime yaptırdın

konuya donecek olursak ufak ince detaylar olsada anlık tüketimle ekranı acık kenyokuslarda falan takip edilirse gaza gereksiz cok basmak yerine daha az basarak düsürebilirsin düz yol icinde tabi..hatta start/stop varmı emin olamadım ama uzun süreli durmalarda 30saniye üstü gibi aracı n ye alırsanız , araçda durdugu yerde kendini ileri ittirmeye calısmayacagından bir nebze hem balata hem yakıtta tasarrufda yapmıs olursunuz
      1881 - 193
      20-02-14, 11:42 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

8. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      Serkan
      Soyisim
      OĞUZ
      Araç
      2013 KİA CEED PREMİUM

Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      2bin altı baygınlıgnı gidermek için fena niyetliyim . aynı olaydan yazılım yaptırcam yaza dogru . 145-160 hp aralıgında canavara dönebilir

bu arada kime yaptırdın

konuya donecek olursak ufak ince detaylar olsada anlık tüketimle ekranı acık kenyokuslarda falan takip edilirse gaza gereksiz cok basmak yerine daha az basarak düsürebilirsin düz yol icinde tabi..hatta start/stop varmı emin olamadım ama uzun süreli durmalarda 30saniye üstü gibi aracı n ye alırsanız , araçda durdugu yerde kendini ileri ittirmeye calısmayacagından bir nebze hem balata hem yakıtta tasarrufda yapmıs olursunuz

Berkan stok hali ile çok uzun süre kullanmadım ancak ilk kademede 160hp civarlarına çıkıyor ve gerçekten canavar gibi oldu gidişi beni tatmin edecek düzeyde,dahada iyi olabilir ama tadında bırakmaktan yanayım.Zaten anlık tüketim her daim önünde açık olması psikolojik olarak beni etkiliyor ve gaza biraz daha dengeli basmamı sağlıyor.Start/stop yok,zaten uzun süreli durduğum zaman N konumuna alıyorum.Yazılımı Paşaoğlu yaptı
      20-02-14, 22:40 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

9. Durumu:
      zeg
      Ceed Hayranı

İsim
      ahmet
      Soyisim
      çelik
      Araç
      ceed cplus

hocam benim araçta daha yeni düz vites crdi 128 hp benimde ortalamam 7,8 gösteriyor büyük bir ihtimalle zamanla düzelecek gibi ama bakalım işte.olmadı servise ugradığım zaman bir sormak istiyorum
      21-02-14, 15:36 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

10. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      berkan
      Soyisim
      okan
      Araç
      Ceed 13 Concept

Alıntı zeg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      hocam benim araçta daha yeni düz vites crdi 128 hp benimde ortalamam 7,8 gösteriyor büyük bir ihtimalle zamanla düzelecek gibi ama bakalım işte.olmadı servise ugradığım zaman bir sormak istiyorum
      full depoyla kaç km yapıyosun
      1881 - 193
      21-02-14, 16:47 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

kia yakıt tüketimini düşürmek

otomatik i 30 dct sifir aracim cok yakiyor ne yapmam lazim

SEO Blog

Yer imleri