Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
    Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Like Tree1Likes

Konu: Tekrardan merhaba

1. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      Ergin
      Soyisim
      G.
      Araç
      2013 Kia Cee'd 1.6 CRDI Concept Plus

Arkadaşlar ocak ayına kadar Cee'd kullanıcısıydım ancak sonrasında aldığım yeni kasa Nissan Qashqai'nin akla zarar çıkardığı sorunlar yüzünden bugün aracımı sattım. Tahmin edin soluğu nerede aldım?
      Yarın akşama 2015 Cee'd Sportswagon Premium aracımı teslim alıyorum.
      Beni Twitter`da Takip Et
      03-06-15, 16:27 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      Ceed Fanatiği

İsim
      ÇAĞATAY
      Soyisim
      TOKAT
      Araç
      Kia ceed premium(dct)

Yeni aracın hayırlı olsun kardeşim demekki gelen gideni aratırmış misali tekrar ceed'e dönüş yaptınız
      03-06-15, 16:36 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      Ceed Fanatiği

İsim
      Barış
      Soyisim
      BACAKSIZ
      Araç
      Kia C'eed Concept Plus 2013 Beyaz

Hoşgeldin Ergin...Seni tekrar aramızda görmek çok güzel olacak...Ceed'den şaşmayın diyorsun yani

Qashqai'de ki problemler neydi peki? 6 ayda sana sattırdığına göre
      04-06-15, 08:51 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      Ceed Fanatiği

İsim
      ÇAĞATAY
      Soyisim
      TOKAT
      Araç
      Kia ceed premium(dct)

Ergin kardeşim şimdi aklıma geldi Temmuz Ağustos'a doğru yeni makyajlı ceed gelecek diyorlar yeni gelenler 136 hp 300 nm tork ve 7 dct çift kavramalı şanzımanla ve yeni donanımlarla gelecekmiş aracı almadıysan bence 1-2 ay daha bekle
      04-06-15, 09:25 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Durumu:
      Ceed Master

Nereden
      pendik
      İsim
      salih
      Soyisim
      yıldız
      Araç
      Citroen XSARA 2 SX

Hayırlı olsun. Bende merak ettim. Yeni motoru neden beklemediniz.
      Citroen Xsara2 1,6 SX manuel 2003
      Kia ceed 1,6 mation manuel 2012
      Peugeot 307 comfort otomatik 2006
      Renault symbol expresion comfort 2012
      Renault scenic dynamic otomatik 2003
      Hyundai elentra otomatik 2005
      Kia Pride 2000
      Seat ibiza 1993
      Skoda L200 1989

04-06-15, 10:45 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

6. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      fatih
      Soyisim
      bilgin
      Araç
      Kia cee'd CONCEPT PLUS Manuel 1.6L Dizel 128 PS

hayırlı olsun
      34 LL 1322
      2014 Kia cee'd Concept PLUS
      04-06-15, 11:34 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

7. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      Ergin
      Soyisim
      G.
      Araç

Alıntı pepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Hoşgeldin Ergin...Seni tekrar aramızda görmek çok güzel olacak...Ceed'den şaşmayın diyorsun yani

Qashqai'de ki problemler neydi peki? 6 ayda sana sattırdığına göre
      Hangi birini saysam ki

- Sıfır araçta direksiyon açısı ciddi derecede yamuk geldi, 7-8 rot ayarından ve açı sensörlerinin resetlenmesinden sonra düzeldi (Bir çok kullanıcıda aynı sorun çıktı, 2015 modellerde de çıkmaya devam ediyor).
      - Sıfır araçta motor kaputu veya bagaj kapağının çizgileri kasa ile uyumsuzdu, düzgün hizalanarak sabitlenmemişti, düzelttirmedim (bir çok kullanıcıda aynı sorun mevcut).
      - Aracın elektronik anahtarı muhtelif zamanlarda araç tarafından tanınmadığı için ne kapılar açılıyordu nede açılsa da motor çalışıyordu.
      - Ekonomi için olan Stop/Start sistemi ara ara arıza ışığı yakıyordu (Birden çok kullanıcıda mevcut, ellettirmedim).
      - Aracın lastikleri taban yapmış olarak geldi, otobanda 120-150 arası aracı zıplatıyordu; genel merkez 3 ay süründürdükten sonra değiştirdi.
      - Aracın kasa rijitliği diye birşey yok, sert virajlarda Kia Sportage nasıl beton gibi tepkler veriyorsa Nissan Qashqai'de bir o kadar rijit olmadığını kasadan gelen gıvırtılardan hissettiriyordu. Hatta buyrun yabancı basın testlerinde de aynı sorun çıkmış (Özellikle 8. dakikadan sonrasını izleyin):

- Aracın altında neredeyse sıfır yalıtım kullanıldığı için en ufak su birikintisini bile aracın içinden faşır foşur duyuyorsunuz (Birçok kullanıcıda mevcut).
      - Aracın arka süspansiyon sisteminde sırf ucuz diye Kartal-Şahin-Doğan döneminden kalma torsiyon çubuklu sistem kullanıldığı için virajlarda çok erken tedirgin etmeye başlayıp araç kopuyor.
      - Aracın içinde 2003 model Megane aracımdaki ile birebir aynı iç aydınlatma ve silecek kolları kullanılması, kapılardaki cam düğmelerine ışık bile konulmaması aracın kalitesini ciddi anlamda sorgulattı.
      - Aracın iç mekanında bir değil birden çok yerden tıkırtı sesleri geliyor, servis bir kısmını kesebildi (Birçok kullanıcıda aynı ses sorunları mevcut.)
      - Daha da uzar gider bu liste...

Özetle Renault firması Nissan'ı aldıktan sonra resmen güzelim japon markanın içine etmiş; sorun çıkarma potansiyelinde VW ile kafa kafaya yarışır. Ve ben daha fazla dayanamadığım için sattım kurtuldum.
    04-06-15, 20:20 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

• Durumu:
    Ceed Hayranı

İsim
    Ergin
    Soyisim
    G.
    Araç

Alıntı akrepkral86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ergin kardeşim şimdi aklıma geldi Temmuz Ağustos'a doğru yeni makyajlı ceed gelecek diyorlar yeni gelenler 136 hp 300 nm tork ve 7 dct çift kavramalı şanzımanla ve yeni donanımlarla gelecekmiş aracı almadıysan bence 1-2 ay daha bekle
    Aksine ben makyajlı kasa gelmeden almak için baya uğraştım çünkü şu an stoklardakiler son makyajsız araçlar. Gelecek gemi makyajlılar ile yola çıkacak. Bunun başlıca iki nedeni vardı:

1- Makyajlı kasanın kamuflajsız fotoğrafları basına sızdı ve açık net söylüyorum ön tampon, ızgara tasarımını, sis farı grubu ve arka stop tasarımını ne yazık ki hiç beğenmedim.
    2- Mahareti sadece vitesi büyütürken mili saniye daha hızlı olan ancak sürüş keyfinde ve rahatlıkta tork konvertörlülerin yanına bile yaklaşamayan çift kavramalı şanzımandan kaçtım. Uzun süre DSG ce EDC tecrübem olduğu için net söyleyebilirim ki bu şanzıman benden uzak kalır umarım uzun yıllar. Keza şimdi Peugeot'da Aisin ile anlaşıp robotize şanzıman üretimini kademeli olarak bitirme kararı aldı, aynı şekilde Ford'da yeni Mondeo'da çift kavramalı Powershift yerine tork konvertörlü otomatiğe döndü. Opel'de aynı şekilde Active Select isimli tam otomatiğe döndü. Özetle yazın kenara, bu şanzıman tipini bir hevesle denemeye kalkan her firma 5-6 yıl snra yana yakıla kaçıyor bu şanzıman tipinden. Hyundai ve Kia grubuda 6-7 sene sonra kaçacaktır yazın kenara

İşte bu 2 neden yüzünden stoktaki son Sirius Gri Cee'd Sportswagon'u kaptım. Evet yeni motor olsa güzel olurdu ama 8 beygir ve 40 NM fazlası için o rezalet ötesi şanzımana katlanamazdım.
    04-06-15, 20:25 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

• Durumu:
    Ceed Hayranı

İsim
    Ergin
    Soyisim
    G.
    Araç

Alıntı slhyldz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Bende merak ettim. Yeni motoru neden beklemediniz.
    Teşekkürler Yukarıda açıkladım.

Bu arada bir ekleme yapayım, Cee'd'in aynı yumurta ikizi i30 7 ileri DCT şanzımanı Ataşehir bayisinde deneme şansım oldu. Bu şanzıman tipi sürüş zevkini sıfıra indirirken bari yakıtta ciddi fark olmuştur diye beklentim oluşmuştu ancak o da kayda değer bir fark olarak çıkmadı çünkü benim eski Cee'd 6,9-7,3 Lt arası yakarken uzun parkurda yeni i30'da 6,5 Lt yaktı. Yani 0,4-0,6 litre fark için sürüş zevkinden ve sorunsuzluktan taviz vermeye bence gerek yoktu.
    04-06-15, 20:30 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

• Durumu:
    Ceed Hayranı

İsim
    Hakan
    Soyisim
    GÖÇKON
    Araç
    kia ceed,2012,concept otm.

Yeni i30 dct elite paket aracı deneme fırsatım oldu inanılmaz rüzgar sesi alıyor içeriye şaşırdım doğrusu...
    17-08-15, 11:42 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

• Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

Nobody landed on this page from a search engine, yet!
    SEO Blog

Yer imleri