Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    1. Durumu:
      Super Moderator

İsim
      Rasim
      Soyisim
      Yetiş
      Araç
      İ30CW A/T Elite (DCT)

Arkadaşlar temmuz ayında Belçika/Ghent'te bulunacağım. Dönüşte trenle Amsterdam, Paris, Köln, Viyana, Roma, Venedik gibi şehirleri gezerek geleyim diye düşünmüştüm. Ancak, trenle dolanmak biraz rezillik, biraz da pahalı (2 yetişkin, 1 öğrenci 2600 Tl+yaklaşık 600 Tl uçak bileti tutuyor) olacak gibi geldi. Ve niye aracımla gitmeyeyim diye düşünmeye başladım. En fazla 2000 Tl yakıt harcarım.
      Kısa bir araştırma yaptım ve yaklaşık gidiş dönüş 8 bin km yol yapacağım.
      Araştırdım ehliyetimi schengen üyesi ülkelerde kullanabiliyorum. Ama Prag'a uğramak istediğimde Çek Cumhuriyeti'nde kullanıp kullanmayacağım hakkında net bir bilgi edinemedim. Diyeceksiniz ki, daha 5 ay var bu acele ne?
      Ben bu tür işleri son güne bırakan bir adam değilim, şimdiden kalacağım otelleri belirlemeye başladım. Bir aksilik olmazsa bu programımı uygulayacağım.
      Şimdi hem araçla ilgili, sigorta vs. gibi yapmam gerekenler, hem de seyahat sırasında dikkat etmem gerekenler hakkında bana neler önerirsiniz? Mutlaka görmem gereken şehirler önerir misiniz?
      Beni Twitter`da Takip Et
      27-02-12, 01:55 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      c@n
      Super Moderator

Nereden
      Kadıköy
      İsim
      Can
      Soyisim
      Keleşoğlu
      Araç
      Seat Leon 1.6 TDi Style 105 hp DSG

Benim tek onerecegim, gemi ile trieste ye gecmen ve yolculuga Italya'dan baslaman... en saglikli ve guzeli o.... ben is icabi tum italya yi araba ile gezdim, her santimetre karesini tavsiye ederim.... ama cok guneylere inme, tehlikeli.....

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
      TeamPASAOGLU
      Seat Leon 1.6 TDi Style 185hp DSG
      27-02-12, 07:17 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Josefsalvatini
      Guest
      abi öncelikle bravo araba en mantıklısı ve izmir italya gemi iyi secım olur
      27-02-12, 07:27 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      Ceed Master

Nereden
      Istanbul

Abi uzun iznim olsada beraber kacsak 2 aile super olurdu ama ne yazikki olamiyor
      Cok yerinde karar vermissin bence de...
      come, get SOME baby...
      27-02-12, 09:02 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Durumu:
      Super Moderator

İsim
      Rasim
      Soyisim
      Yetiş
      Araç
      İ30CW A/T Elite (DCT)

İyi olurdu Erdoğan. Malum bende tatil çok. ;D
      Şimdi yeşil sigorta dedikleri yurtdışında geçerli bir trafik sigortası varmış. Bunu yaptırmak zorunlu mu acaba? Araç için fazladan yapılması gereken resmi bir işlem var mıdır? Şimdi gider Bulgaristan'da birinin üzerine çıkarsak, ne olur? Bizim tur başlamadan biter mi? Çok meraklıyım yahu!..
      27-02-12, 10:11 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

6. Durumu:
      Super Moderator

İsim
      Rasim
      Soyisim
      Yetiş
      Araç
      İ30CW A/T Elite (DCT)

[quote author=Josefsalvatini link=topic=1040.msg28495#msg28495 date=1330320429]
      abi öncelikle bravo araba en mantıklısı ve izmir italya gemi iyi secım olur
      [/quote]
      Teşekkürler Yusuf. 4 temmuzda Belçika'da olmalıyım. Okul 29 haziranda kapandığından biraz hızlı hareket etmeliyim. İtalya'da biraz oyalanmayı düşündüğüm için, dönüşte uğramak uygun olacak. Bu arada giderken Belgrad, Zagreb'i de şöyle bir dolanayım diyorum.
      27-02-12, 10:20 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

7. Durumu:
      Ceed Master

Nereden
      istanbul

Abi yesil sigorta zorunlu, olmadan zaten kapidan cikamiyorsun, zorunlu sigortanin yurtdisinda devami gibi dusun,
      ayrica kasko policene de yurtdisi teminati eklemeni tavsiye ederim, police tutarina ve seyahat ettigin ulkere gore bedeli var.
      Gittigin ulkelerde yol pulu alman lazim (vignette) , her ulkede sureli olarak satilir, 7 gun - 15 gun vs, ulkeden ulkeye degisir,
      kimisinde elektronik denetim var, kameradan kimisinde trafik polisi denetleyebiliyor, bazi yerlerde cezai saglam diye biliyorum.

Seyahat konusunda ise, Italya'da Milano, Floransa, Roma, Venedeki tavsiye ediliir, fakat tum bu sehirlerde otoparkli otel bul,
      konkladigin yerde arabayi birak, metro ile gez, aynisi diger Avrupa sehirleri icin gecerli, yoksa kural ihlalinde yasak parktan, bir tone ceza yersin, yogun trafikte cabasu Iyalyanini guneyi cok sakat sakin inme arabanin calarlar

Schengen'in veya yesil pasaportun varsa elinin kolunu sallaya sallaya gezersin, ailediklerin de vize durumunu arastir.
      Almanya'da Ibis hoteller cok uyugun, konforda fena degil, ama dikkat oncesinden rezervasyon yapman lazim, internet uzerinden, bir sonraki destinasyona giderken kaldigin hotelden de yapabilirsin rezervasyonu...

Simdilik aklima gelen bunlar, ilave olursa yazarim yine

TR plakali Arac ile gitmek guzel fikir, ama ben gemi + AB plakali kiralik arac taviye ederim

Ceed Forever
      2012 Arctic White ,1.6 Crdi Concept SW SR 128 PS, A/T
      2010 Silver Grey , 1.6 Crdi Motion HB 115 PS, M/T ( Sold)
      2008 Silver Grey , 1.6 Crdi Cool HB 90 PS, M/T ( Sold )
      http://ercan79001.blogspot.com/
      27-02-12, 11:04 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

8. Durumu:
      Super Moderator

İsim
      Rasim
      Soyisim
      Yetiş
      Araç
      İ30CW A/T Elite (DCT)

Sağol Ercan, önerilerini dikkate alacağım.
      Bir de araç için triptik (Gümrüklerden geçiş belgesi) almak zorunluymuş galiba. Feribot seferlerine bakarken uyarı çıktı. Nedir bu işin aslı?
      27-02-12, 11:35 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

9. Josefsalvatini
      Guest
      [quote author=rayen link=topic=1040.msg28516#msg28516 date=1330335330]
      Bir de araç için triptik (Gümrüklerden geçiş belgesi) almak zorunluymuş galiba. Feribot seferlerine bakarken uyarı çıktı. Nedir bu işin aslı?
      [/quote]evet abı oda var ama basıt bırsey
      http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=46749.0

27-02-12, 11:38 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

10. Durumu:
      Ceed Master

Nereden
      istanbul

[quote author=rayen link=topic=1040.msg28516#msg28516 date=1330335330]
      [/quote]

Triptik hikaye oldu diye biliyorum, 30-40 lira parani aliyorlar bosu bosuna, Turing kurumu veriyor, ben gittim 2008'de aldim, kapida sormadilar bile, zaten uzerinde kocaman sadece Turkiye'de gecerlidir yaziyor 2010'da cikis yaptigimda da sormadilar.
      Ama kafam rahat olsun diyorsan 30 lira bagisla Turing kurumuna
      Ceed Forever
      2012 Arctic White ,1.6 Crdi Concept SW SR 128 PS, A/T
      2010 Silver Grey , 1.6 Crdi Motion HB 115 PS, M/T ( Sold)
      2008 Silver Grey , 1.6 Crdi Cool HB 90 PS, M/T ( Sold )
      http://ercan79001.blogspot.com/
      27-02-12, 12:04 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

arabayla avrupa turu

araç ile avrupa turuotomobille avrupa turuarabayla avrupa turu gerekenlerotomobille avrupaarabayla avrupa gezisi tehlikeleriotomobil ile avrupa turu forumarabayla avrupa turu için gereken belgeleraraba ile avrupa turu tehlikeli mi
    SEO Blog

Yer imleri