Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
    Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    1. Durumu:
      Ceed Master

Nereden
      İstanbul
      İsim
      Serhan
      Soyisim
      Renkgören
      Araç
      Pro_Cee'd Concept SR (2012)

Otomobil Rengi Karakterin Temsilcisi

“İlişkini Kurtar” kitabının yazarı Psikolog-Nefes terapisti Işıl Evrim Akgün, otomobil rengi seçiminizin kişiliğinizi nasıl yansıttığını anlattı…

Renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkisi büyüktür, hem kişinin içinde bulunduğu ruh halini yansıtırlar hem de onu etkileyerek farklı hisler uyandırırlar. Bazı renkler kişiyi sakinleştirip huzurlu hissettirirken bazıları heyecanlandırır ya da özgüveni arttırır. Otomobil firmaları da renklerin psikolojik etkilerinden sıkça faydalanarak buna uygun pazarlama metotları geliştirirler. İşte araba rengi seçiminizin psikolojik karşılığı…
      Beyaz: Sembolik olarak beyaz renk; soğukkanlılığı ve istikrarı temsil eder. Düşünce gücünü arttırdığı için trafikte dikkatli olunmasını ve her an tetikte olunmasını sağlar. Beyaz otomobil, temizliği seven ve uzlaşmacı kişilerin sıkça seçtiği otomobiller arasındadır. Bu kişilerle trafikte karşılaştığınızda sakin bir şekilde otomobil kullanmalarından da anlayacağınız üzere yapıcı kişiliklerdir.
      Siyah: Sembolik olarak siyah matemi ve gizemi temsil eder. Siyah otomobil seçen kişiler genellikle özgüveni yüksek, azimli ve hırslı kişilerdir. Siyah otomobili seçenler fazla hırslı oldukları için trafikte sıklıkla sollamalar yapabilir ya da kural ihlalinde bulunabilirler ve biraz intacı olduklarından onlarla uzlaşmakta zorluk çekebilirsiniz.
      Kırmızı: Sembolik olarak kırmızı hareketliliği, dinamizmi ve kararlılığı temsil eder. Kırmızı otomobil kullanan kişiler çoğunlukla genç yaş grubu olduğu gibi hız yapmayı ve trafikte yarış yapmayı seven yapıdadırlar. Kırmızı renk kendini yakından çok fark ettirse de uzak mesafede en az belirgin olan renklerdendir. İlk anda fark edici özelliği olan kırmızı, uzun sürede insanları rahatsız edip gerginleştirmeye başladığından daha az tercih edilmesi önerilir.
      Lacivert: Sembolik olarak lacivert, otoriteyi temsil eder. Lacivert otomobiller çoğunlukla orta yaşın üzerindeki insanların seçimi olduğu gibi mevki ve ağırbaşlılığı da yansıtır. Tıpkı beyaz renk de olduğu gibi düşünce gücünü arttırdığı için lacivert araba kullananların trafikte kurallara sıkı bağlılık gösterdiği ve ciddiyet sahibi olduğu söylenebilir.
      Gri: Sembolik olarak gri, dengeyi temsil eder. Gri otomobil kullananlar genelde sakin, durağan ve serinkanlı kişilerdir. Trafikte gözün en rahat algıladığı renklerden biridir. Düşük hızda otomobil kullanan bu kişiler, çoğunlukla da sağ bir şeritte yolculuk yaparlar. Bu kişiler çoğunlukla da karamsarlığa yatkındırlar.

Sizin renginiz hangisi

Kaynak : Otohaber

Pro Cee'd Concept SR M/T (2012)
      Beni Twitter`da Takip Et
      15-10-14, 09:28 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      Ceed Fanatiği

İsim
      soner
      Soyisim
      ÖZCÖMERT
      Araç
      Kia Pro Ceed A/T

kesinlikle Beyazzzzzzzzzzz. güzel yazı kanka
      15-10-14, 10:30 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      berkan
      Soyisim
      okan
      Araç
      Ceed 13 Concept

külliyen yalan

aracım gri ben tercih etmedim ama güzel fiyata bırakılınca aldm .

normalde sakinim ama trafikte deliriyorm. karamsarlığım hiç yoktur sağ seritte gitmem yavas kullanma kısmını atlıyorm
      1881 - 193
      15-10-14, 10:44 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      Ceed Fanatiği

İsim
      soner
      Soyisim
      ÖZCÖMERT
      Araç
      Kia Pro Ceed A/T

Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      külliyen yalan
      aracım gri ben tercih etmedim güzel fiyata bırakılınca aldm .

normalde sakinim ama trafikte deliriyorm. karamsarlığım hiç yoktur sağ seritte gitmem yavas kullanma kısmını atlıyorm

sonucda senin rengin siyah ozaman. aracını sıfır almak isteseydin hangi renk alırdın onunla alakalı.
      15-10-14, 10:45 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Durumu:
      Ceed Master

Nereden
      İstanbul
      İsim
      Serhan
      Soyisim
      Renkgören
      Araç

Berkan kaplatalım senin arabayı

15-10-14, 10:51 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

6. Durumu:
      Ceed Fanatiği

İsim
      Garip
      Soyisim
      Keskin
      Araç
      Ceed 1.6 crdi concept plus A/T (satıldı)

ben araç alırken beyaz almak istedim fakat siyah almak zorunda kaldım ne olacak şimdi
      15-10-14, 14:11 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

7. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      berkan
      Soyisim
      okan
      Araç
      Ceed 13 Concept

mavi/lacivert ve kahverengi ikiside kısmet olmadı düz klasik renkleri sevemedim birtürlü.ama nekadar istemesemde dibimde bitti gerçci sonradan sevmeye basladımda kir göstermyor gri

mesela xenonu ledi anlarımda bu rengi niye getirmezler anlamış değilim harika bence biraz cilayla enfes parıl parılda parlar

1881 - 193
      15-10-14, 15:16 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

8. Durumu:
      Ceed Master

Nereden
      İstanbul
      İsim
      Serhan
      Soyisim
      Renkgören
      Araç

Kesinlikle renk harika yaa tekrar sıfır araç alırsam eğer böyle bi renk alırım kesin

15-10-14, 15:32 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

9. Durumu:
      Ceed Fanatiği

İsim
      soner
      Soyisim
      ÖZCÖMERT
      Araç
      Kia Pro Ceed A/T

Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      mavi/lacivert ve kahverengi ikiside kısmet olmadı düz klasik renkleri sevemedim birtürlü.ama nekadar istemesemde dibimde bitti sonradan sevmeye basladımda kir göstermyor gri

mesela xenonu ledi anlarımda bu rengi niye getirmezler anlamış değilim harika bence biraz cilayla enfes parıl parılda parlar

bu bmw lerde yeni çıkan scuba blue mıdır nedir ona benziyor bende çok seviyorum bu rengi. ilk aracım parlament mavisiydi cilaladıkdan sonra yanıyordu ateş ediyordu resmen
      15-10-14, 15:37 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

10. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      berkan
      Soyisim
      okan
      Araç
      Ceed 13 Concept

sana gelsin ozaman daha carpıcı @Srhn

Alıntı deadgarden Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      bu bmw lerde yeni çıkan scuba blue mıdır nedir ona benziyor bende çok seviyorum bu rengi. ilk aracım parlament mavisiydi cilaladıkdan sonra yanıyordu ateş ediyordu resmen
      estoril blue var m paketlerde olan acık metalik< kiadakine benzeyen>

lemans blue var lacivertimsi estrorilden koyu olan

interlagos var lemansdanda koyu

carbon black özel renklerden siyah ama ısık acısı ve günese gore felaket koyu lacivert durur resimlendirebilirim istersen
      1881 - 193
      15-10-14, 15:40 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

Nobody landed on this page from a search engine, yet!
    SEO Blog

Yer imleri