Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
    Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    1. Durumu:
      bmx
      Ceed Hayranı

Nereden
      istanbul

2010 model ceed'im de üstündeki Michelin energy saver lastikler artık baya hırpalandığı için atmıştım şu an üstünde kışlık lastikler var.
      yazlığa geçerken lastik almam lazım.Ben aracın 2. sahibiyim yaz kış dönüşümlü kullanıldı en çokta yazlık kullanıldı.Aracın üzerinden çıkardığımda
      araç 85 Bin km idi.Dağ dere tepe asfalt heryerde kullanıldı.Lastikten memnundum tek sıkıntısı virajlarda ve ıslak havada kayması.
      Yine Michelin almayı düşünüyorum.Ama bu sefer daha güvenli olan Michelin primacy 3 düşünüyorum sizce doğru tercih mi?
      Beni Twitter`da Takip Et
      04-04-14, 17:36 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      bmx
      Ceed Hayranı

Nereden
      istanbul

Goodyear EfficientGrip Performance bunuda listeme aldım
      04-04-14, 18:07 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      Teoman
      Soyisim
      Türk
      Araç
      Kia Cee'd Concept 2013

Goodyear Efficiency Grpi Performans kullanıyorum. 15 bin km'lik tecrübemle, şimdiye kadar kullandığım en sessiz, konforlu ve iyi yol tutuşa sahip lastik bu oldu. Balon yapar falan dediler ancak çok sert şekilde lakalara girmek zorunda kaldım ya da yol yapım çalışmalarındaki asfalt tümseklerini çiğnedim, birşey olmadı. Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

Micheli Primacy 3 kullanan golf'lü arkadaşım benim lastiğe bayıldı. O da goodyear'a geçecek. Michelin'ler marka bağımlılığı yüzünden ederlerinden pahalıya satılıyorlar.
      Akaryakıttan alınan vergi %67. Yani her 100 liralık yakıtın 33 lirası depoya, 67 lirası hükümete gidiyor.
      04-04-14, 23:48 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      bmx
      Ceed Hayranı

Nereden
      istanbul

Goodyear'ın kullanım ömrünün kısa olduğunu söylüyorlar.Ne derece doğrudur.2000-3000 km sorun değil zaten
      05-04-14, 10:02 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      Teoman
      Soyisim
      Türk
      Araç
      Kia Cee'd Concept 2013

Lastik ömrü konusunda michelin eskiden rakipsizdi ama artık görüyorum ki, özellikle energy serisi lastikler eskimiyorlar ama çatlıyorlar. Lastik ömerü kullanıma, yola, sıcaklığa, ağırlığa, çekişe, güce vb bağlı. Lastik diş derinliği ne kadar az eksilse de belli süre sonra lastik sertleşiyor. Özellikle sıcak memleketlerde lastik özelliğini 3 yılda kaybediyor. Ben diş derinliği henüz çok iyi olan, en az 1 yıl daha dayanır dediğim continental premium contack lastiklerin sertleşip özelliğini kaybetmesi yüzünden kayarak yoldan çıkmış, ve 2 aracın pert olduğu bir kazaya sebebp olmuştum. Artık lastik diş derinliği ne olursa olsun 3 yılda bir lastiğimi değiştiririm. Size de 3-4 yılda bir yenileme öneririm. Bu yüzden lastik uzun ömürlü olsun 5-6 yıl kullanayım demeyin.
      Akaryakıttan alınan vergi %67. Yani her 100 liralık yakıtın 33 lirası depoya, 67 lirası hükümete gidiyor.
      05-04-14, 13:23 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

6. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      Serkan
      Soyisim
      OĞUZ
      Araç
      2013 KİA CEED PREMİUM

Alıntı Tesla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Lastik ömrü konusunda michelin eskiden rakipsizdi ama artık görüyorum ki, özellikle energy serisi lastikler eskimiyorlar ama çatlıyorlar. Lastik ömerü kullanıma, yola, sıcaklığa, ağırlığa, çekişe, güce vb bağlı. Lastik diş derinliği ne kadar az eksilse de belli süre sonra lastik sertleşiyor. Özellikle sıcak memleketlerde lastik özelliğini 3 yılda kaybediyor. Ben diş derinliği henüz çok iyi olan, en az 1 yıl daha dayanır dediğim continental premium contack lastiklerin sertleşip özelliğini kaybetmesi yüzünden kayarak yoldan çıkmış, ve 2 aracın pert olduğu bir kazaya sebebp olmuştum. Artık lastik diş derinliği ne olursa olsun 3 yılda bir lastiğimi değiştiririm. Size de 3-4 yılda bir yenileme öneririm. Bu yüzden lastik uzun ömürlü olsun 5-6 yıl kullanayım demeyin.
      +100 Kesinlikle her kelimesine katılıyorum.Lastik isterse sıfır gibi dursun alırken üretim tarihine muhakkak bakılmalı,özellikle kampanya adı altında markalara komik fiyatlar isteniyorsa dikkat edilmeli.
      05-04-14, 16:11 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

7. Durumu:
      bmx
      Ceed Hayranı

Nereden
      istanbul

Alıntı Tesla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Doğru benim energy saver çatlamıştı.Good year karar verdim piyasayı araştırıp alayım saolun.
      05-04-14, 18:11 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

8. Durumu:
      Ceed Hayranı

Nereden
      İstanbul

petlasın hiç geri kalırı yok bir eksiği varsa bir fazlası var neden kimse konuşmaz ki yurdumun malını hani bi laf vardı yerli malı yurdunmalı herkez onu kullanmalı
      arabamız yok alamıyoruz ama lastiğimizi kullanalım bari nasıl ilerleyeceğiz yoksa petlas uçaklara lastik üreten firma güvenmek zor olmasa gerek.
      07-04-14, 00:17 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

9. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      berkan
      Soyisim
      okan
      Araç
      Ceed 13 Concept

Alıntı huss25 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      petlasın hiç geri kalırı yok bir eksiği varsa bir fazlası var neden kimse konuşmaz ki yurdumun malını hani bi laf vardı yerli malı yurdunmalı herkez onu kullanmalı
      arabamız yok alamıyoruz ama lastiğimizi kullanalım bari nasıl ilerleyeceğiz yoksa petlas uçaklara lastik üreten firma güvenmek zor olmasa gerek.
      kışın 4-5 ay sürekli karlar altında kalan bosnadaki arkadasımın tavsiyesi üzerine kış lastigini petlas aldım w651 snowmaster .bukadar memnun olcağımı düşünmezdim uludağa gittim geldim müthişdi, yağmurda muthişdi koca koca su birikintileri üzerinde kızaklamada bile kontrollüuydü çokda yazdım bunu.fiyatına göre performansı gayet iyidi kısaca

yazlık lastikerinin biraz ses aldıgı konusunda kimi insandan sikayetler olsada benim için çok dert degil.onunda kötü olabilecegini sanmam enazından denenir.sava nankang vs gibi ismine birtürlü ısınamadıgım markalar yerine..
      1881 - 193
      07-04-14, 07:28 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

10. Durumu:
      Ceed Hayranı

Nereden
      İstanbul

Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      kışın 4-5 ay sürekli karlar altında kalan bosnadaki arkadasımın tavsiyesi üzerine kış lastigini petlas aldım w651 snowmaster .bukadar memnun olcağımı düşünmezdim uludağa gittim geldim müthişdi, yağmurda muthişdi koca koca su birikintileri üzerinde kızaklamada bile kontrollüuydü çokda yazdım bunu.fiyatına göre performansı gayet iyidi kısaca

yazlık lastikerinin biraz ses aldıgı konusunda kimi insandan sikayetler olsada benim için çok dert degil.onunda kötü olabilecegini sanmam enazından denenir.sava nankang vs gibi ismine birtürlü ısınamadıgım markalar yerine..
      bende bu tür olumlu yorumları çok duydum internette olsun kullanan arkadaşlarda olsun bu işin üstadlarından olsun brissa bayisi arkadaşım var o bile ağzı açık anlattı petlastan memnuniyetini lakin bizde hala yabancı hayranlığı mevcut.
      07-04-14, 12:19 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

Nobody landed on this page from a search engine, yet!
    SEO Blog

Yer imleri