Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    1. Durumu:
      c@n
      Super Moderator

Nereden
      Kadıköy
      İsim
      Can
      Soyisim
      Keleşoğlu
      Araç
      Seat Leon 1.6 TDi Style 105 hp DSG

Umarım aramızda bu furya ya yakalanan yoktur.... futursuzca büyümenin en büyük sonuçu futursuzca düşmektir....

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/21317014.asp
      TeamPASAOGLU
      Seat Leon 1.6 TDi Style 185hp DSG
      Beni Twitter`da Takip Et
      28-08-12, 08:03 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      Moderator

Nereden
      istanbul

Fi-Yapı bundan 4 yıl önce bizim sitedeki birçok daireyi içi boş teslim etti. Allahtan biz zaten 4 duvar şekilde aldık kendi zevkimize göre döşedik. O günden sonra toprak sahibi ile fi-yapı fikret arasında davalar falan filan derken davayı kazanan mal sahibine her daire başı 25.000X108 lik bir para kopardı fi-yapıdan ve bu para sitenin kalan eksikliklerine harcandı. Açıkcası ben bu fi-yapıdan bekliyordum zaten böyle birşey...
      coming soon...
      28-08-12, 08:19 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      Ceed Master

Nereden
      Büyükçekmece
      İsim
      yalçın
      Soyisim
      yavuz
      Araç
      Cee'd Motion 2011

bu henüz başlangıç yolun başındayız yani 8) esenyurtta onlarca büyük proje var ve bu konutları kimler alıyor kime satıyorlar hiçbir fikrim yok..misal star towers ın hemen dibinde ofisimiz..5 tane kule dikti adamlar bakalım yaşam ne zaman başlayacak burada köyün ortasına sen kuleleri dikersen, iki gün sonra hem batarsın ayrıca sosyal yozlaşma yaşarsın ayrıca kültürün yozlaşır vs.. vs.. bundan sonraki projeleri söyleyeyim; yüksek konutların işi bitti artık villa tipi 2,5 katlı sosyal alanlı villa kentler gözde olacak ve bunlar çok uygun fiyatlara satılacak vurgun burdan yapıldıktan sonra istanbulun taşı da toprağıda moloz olacak...
      28-08-12, 08:23 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      Moderator

Nereden
      istanbul

[quote author=yalcin link=topic=1633.msg44134#msg44134 date=1346135020]
      bu henüz başlangıç yolun başındayız yani 8) esenyurtta onlarca büyük proje var ve bu konutları kimler alıyor kime satıyorlar hiçbir fikrim yok..misal star towers ın hemen dibinde ofisimiz..5 tane kule dikti adamlar bakalım yaşam ne zaman başlayacak burada köyün ortasına sen kuleleri dikersen, iki gün sonra hem batarsın ayrıca sosyal yozlaşma yaşarsın ayrıca kültürün yozlaşır vs.. vs.. bundan sonraki projeleri söyleyeyim; yüksek konutların işi bitti artık villa tipi 2,5 katlı sosyal alanlı villa kentler gözde olacak ve bunlar çok uygun fiyatlara satılacak vurgun burdan yapıldıktan sonra istanbulun taşı da toprağıda moloz olacak...
      [/quote]
      katılmamak elde değil...
      coming soon...
      28-08-12, 08:28 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Durumu:
      c@n
      Super Moderator

Nereden
      Kadıköy
      İsim
      Can
      Soyisim
      Keleşoğlu
      Araç
      Seat Leon 1.6 TDi Style 105 hp DSG

İstanbul'un taşı toprağı altındır diye yıllarca milleti kandırıp, insanları bu moloz yığını şehre çektiler....
      TeamPASAOGLU
      Seat Leon 1.6 TDi Style 185hp DSG
      28-08-12, 08:35 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

6. Durumu:
      Ceed Aşığı

İsim
      Ömer
      Soyisim
      -
      Araç
      Ceed 2012 Concept SR A/T

Çok güzel bir paylaşım olmuş.

Ben hem işim, hem eğitimim, hem de ilgi alanım gereği ekonomiyi yakından takip ediyorum. 2011 yılından bu yana tüm teknik datalar (kendimce çıkardığım ) ve tarih tekerrür eder mantığıyla saptadığım bazı gerekçeler sebebiyle inşaatta 2012'nin son çeyreğinde çok ciddi sıkıntıların yaşanacağını ve en az 2 büyük şirketin batacağını söylüyorum. Hatta konut almayı düşünmeme rağmen bu talebimi şu zamana kadar askıya aldım.

Bu konuyla ilgili forum ortamında açık konuşmak mümkün olmasada şu anda bu haberde yer alan firmanın dışındaki firmalarda da sıkıntı var.

Önümüzdeki günlerde patlayacak bazı balonlara karşı hazırlıklı olmalıyız. İnşallah düşündüklerimde yanılırım. Sonuç olarak ekonomimizi iyi günler beklemiyor.
      Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verilecek cevabım var. Lakin önce lafa bakarım laf mı diye, sonra söyleyene bakarım adam mı diye!
      28-08-12, 10:33 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

7. Durumu:
      Ceed Master

Nereden
      İSTANBUL

Fiyapının batması ve zor günler geçirmesi çok normal evleri maket olarak satıyorlar ve aldıkları paralarla inşaata başlıyorlar... Yani adam da sermaye denen bişey yok ....Bizdede war inşaat işi ama benim dediğim bu ülkede toki oldugu sürece toplu konut olayı zor...
      Dragda artislik yapanın rollingde özrü kabul olmaz....
      34 JC 9544 2014 VW CC 1.4 TSI
      34 HB 1512 AUDİ TT 2.0TFSI Stage 1 255 HP (SOLD)
      34 GE 2544 2010 1.8 TFSI AUDİ A4 210 hp (SOLD)
      34 SUM 27 İBİZA CUPRA Stage1 215hp (SOLD)
      34 SIR 27 PRO CEED ( SOLD )
      28-08-12, 10:34 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

8. Durumu:
      Ceed Hayranı

Nereden
      istanbul anadolu
      İsim
      talha
      Araç
      cee'd motion 2011 at

[quote author=c@n link=topic=1633.msg44131#msg44131 date=1346133819]
      Umarım aramızda bu furya ya yakalanan yoktur.... futursuzca büyümenin en büyük sonuçu futursuzca düşmektir....

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/21317014.asp
      [/quote]

son sözler müthiş olmuş futursuzca büyümenin en büyük sonucu futursuzca düşmektir.
      28-08-12, 10:40 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

9. Durumu:
      Ceed Aşığı

İsim
      Ömer
      Soyisim
      -
      Araç
      Ceed 2012 Concept SR A/T

http://ekonomi.milliyet.com.tr/insaa...38/default.htm

Arkadaşlar konuyu tekrar canlandırıyorum. Beklenen gerçekleşti. Sırada yenileri de var. İnşaat alt sektörleriyle beraber GSYİH nin %17'sini oluşturuyor.
      Batan Fi Yapının banka ve piyasaya olan toplam borcu 580 mio TL.

Adını burada zikredemeyeceğim bir firma daha var ki onun da en geç 6 ay için de benzer bir açıklama yapmasını bekliyorum. Merak edenlere bir ip ucu, söz konusu firmanın sadece banka borçları yaklaşık 1 milyar TL. Piyasa borçlarını da katınca işin içine, senaryo daha da korkutucu oluyor.

Fi yapı özelinden gidecek olursak, özellikle bu firmaya mal tedarik eden küçük esnaf ve tüccar firmalara Allah kolaylık versin. İnşallah yanılırım diyorum ama hiç de öyle olmuyor.

Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verilecek cevabım var. Lakin önce lafa bakarım laf mı diye, sonra söyleyene bakarım adam mı diye!
      22-09-12, 09:51 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

Konuta son yıların en büyük inşaat krizi

SEO Blog

Yer imleri