Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
    Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    1. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      Korkut
      Soyisim
      Özkan
      Araç
      KİA Ceed Premium

Evet kıymetli abilerim.2013 model ceed premium otomatik sahibiyim babamın tüm itirazlarına rağmen aldığım ve büyük bir keyifle bindiğim aracımın yakıt tüketimi yüzünden bayramdan sonra avukatım aracağıyla kia'ya dava açmaya karar verdim. Katalog değerlerinin o kadar sakin kullanmama rağmen yanından bile geçemediğim tüketim yüzünden bezmiş durumdayım 250 lira tam depo mazotla 650 km yol yapıyorum. Bu yüzden dava açıcam. Siz kıymetli büyüklerimin de bu konu hakkında fikrini almak istiyorum.
      Beni Twitter`da Takip Et
      10-10-13, 17:33 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      Ceed Hayranı

Avukat kendi parasını her durumda alacağı için, "boşuna açma, uğraştığına değmez, bir şey tutturamazsın" şeklinde bir bilgi vermez.

Öncelikle teknik bilgiler ışığında haklılığınızı mahkemede ispat edebilecek misiniz?

Katalog bilgisi dediğiniz, bilgilerin kenarında köşesinde ufak bir yıldız, açıklama vardır. Havaya göre şartlara göre değişiklik olabilir şeklinde ifade vardır.

Bu yüzden hak iddia edemeyebilirsiniz. Size vaad edilen yazılı bir değer var mı? kaç kmde ne kadar mazot tüketilecek? varsa böyle bir taahhüt, "kandırıldım" deyip haklı çıkabilirsiniz. yani asıl önemli olan sağlam kanıtlardır.

250 lira tam depo mazotla 650 km yol yapmak tek başına yeterli bir tüketim bilgisi değil.

Pardon sizin arabada arıza varmış getirin düzeltelim deyip içine altın kaplama bilmne alaşımı materyal döşeyip o katalog bilgilerini tutturup Kia, mahkemede haklı çıkabilir. aynı model tüm kia sahipleri dava açacak değil ya. bu şekilde uzua kurtulabilir. siz de mahkeme masrafı avukat parası harcadığınızla kalırsınız.

Not: avukat değilim, henüz kimseye hiç dava açmadım.

Saygılarımla.
      10-10-13, 18:43 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      Özgür
      Soyisim
      Tarakçı
      Araç
      2012 Ceed Concept M/T

Dava açarsanız muhtemelen şöyle birşey olur: Katalogda yer alan koşullarda (ideal koşullar) aracınıza yakıt tüketim testi yapılır. Eğer farklı çıkarsa o zaman bir tazminat hakkı doğabilir bence.
      10-10-13, 20:10 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      Ceed Aşığı

Nereden
      Ankara
      İsim
      Bahadır
      Soyisim
      Gülcüler
      Araç
      Proceed*2012

Hiç bir sonuç alınmaz . Bütün arabalar için söylüyorum; hiçbiri katalog değerlerinde yakmıyor . Adamlar 30 km hızla uygun hava koşullarında test ediyor. Trafik vs. yok . Ki hangi arabayı alırsan al katalog değerlerinin 1,1.5 lt fazlası çıkar her zaman . (Bu aracım 5. arabam tecrübe ile sabittir )
      10-10-13, 20:43 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Durumu:
      Ceed Master

Nereden
      İSTANBUL

Hiç bi sonuç alamazsın vaktine yazık )
      Dragda artislik yapanın rollingde özrü kabul olmaz....
      34 JC 9544 2014 VW CC 1.4 TSI
      34 HB 1512 AUDİ TT 2.0TFSI Stage 1 255 HP (SOLD)
      34 GE 2544 2010 1.8 TFSI AUDİ A4 210 hp (SOLD)
      34 SUM 27 İBİZA CUPRA Stage1 215hp (SOLD)
      34 SIR 27 PRO CEED ( SOLD )
      10-10-13, 20:44 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

6. Durumu:
      Ceed Fanatiği

Nereden
      istanbul
      İsim
      ERKAN
      Soyisim
      AYHAN
      Araç
      proceed gt

hocam bencede arkadaşlar haklı boşuna emek harcarsın. Yakıtı düşürecek alternatiflere yönel bence. Yazılım ile çözüm en kolayı ama istanbulun trafiğinde de yazılım mazılım pek fayda etmiyor.
      10-10-13, 21:10 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

7. Durumu:
      c@n
      Super Moderator

Nereden
      Kadıköy
      İsim
      Can
      Soyisim
      Keleşoğlu
      Araç
      Seat Leon 1.6 TDi Style 105 hp DSG

Vaktini bosuna harcama, hicbir sey elde edemezsin.. vaktine parana yazik...

TeamPASAOGLU
      TeamPASAOGLU
      Seat Leon 1.6 TDi Style 185hp DSG
      11-10-13, 00:36 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

8. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      Korkut
      Soyisim
      Özkan
      Araç
      KİA Ceed Premium

Abilerim biz işin para boyutunda değiliz öncelikle bunu söylemek isterim. Sanayi bakanlığının açıkladığı verilere göre ceed otomatik en az yakan 5.otomobil türkiyedeki bunun belgeleri var bi kere elimde ikincisi bu davanın bir benzeri amerikada açıldı ve 280.000 kişiye hyundai-kia grubu aradaki mazot farkını ödemek zorunda kaldı. Ben paranın peşinde değilim. Bu araba ne yakıyosa kataloğa onu koyacaksın. Ben alırken bana satan arkadaş yok bi depoyla 1000 km yaarsın gibi astronomik rakamlardan bahsediyolardı. Ben bunun hesabını sorma peşindeyim.
      11-10-13, 02:31 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

9. Durumu:
      c@n
      Super Moderator

Nereden
      Kadıköy
      İsim
      Can
      Soyisim
      Keleşoğlu
      Araç
      Seat Leon 1.6 TDi Style 105 hp DSG

Evet araç bir depo ile 1.000 km yol yapar.. ama şehir içinde değil... aracın katalog verisi 7,2 lt şehir içi... Türkiye'de satılan hiçbir ama hiçbir markanın katalog verisini yaktığını söyleyebilir misin? Herkes araçlarını alırken katalog verisinin üstüne en az 1,5 - 2,0 litre koyar günlük yakıt tüketimi için... Sen hiç katalog ta yazanları okumadın mı? Katalogda yazan uyarıyı ekledim, bir oku ondan sonra hesap sor bence.. Biraz da araştır...
      Eklenen Resimler Eklenen Resimler
      TeamPASAOGLU
      Seat Leon 1.6 TDi Style 185hp DSG
      11-10-13, 08:09 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

10. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      kerem
      Soyisim
      tokdöz
      Araç
      2012 kia ceed premium

üstad bence acele etme...Bende 2012 ceed premium kullanıcısıyım ve aracım henüz 10 aylık ve 13684 kmde bende ilk etapta sinir olmuştum ve nasıl kullanırsam kullanayım inan 10,5 ltyi görüyordum buna inan tüm samimiyetimle söylüyorum bundan önce kullandığım araç ise 2011 insignia cosmoydu 180 hplik şehir içi kullanım hemen hemen onunla aynıydı eyvah yandık dedim gerçekten aracım 10000i geçtikten sonra herşey tam tersi oldu ve şuan aracım şehir içi 7,0 ile 7,5lt yakıyor hele hele bu yaz alanyaya giderken eşim oğlum ben ve valizler yükü ile 130 km/h sabitte 5,7 ltyi gördüm bu benim yaşadığım bi olaydı selamlar
      11-10-13, 08:44 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

yokuşta premium aracları gectim

kia dava

SEO Blog

Yer imleri