Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
    Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    1. Durumu:
      Ceed Fanatiği

İsim
      fatih
      Soyisim
      temizsu
      Araç
      Kia, Ceed, Concept Plus

Arkadaşlar merhaba. gib.gov.tr'den 3 aydır bir mesaj gelmekte hanımın cep telefonuna. ''Ödenmemiş borcunuz var. gib borç bilgilendirmeden öğrenin'' Ben de haliyle ceed ile alakalı diye düşünüp gib.gov.tr'den Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme başlığı üzerinden trafik ceza sorgulaması yaptım. Hiç ceza gözükmedi. Bugün tekrar mesaj gelince bu kez https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/...SORGU_LOGIN_ACde Borç Bilgilendirme Servisi bölümünden sorguladım. Resimde görüldüğü gibi ceedden önceki aracımız corsa ile ilgili bi ceza çıktı. İlgili vergi dairesini çarşamba arayacağım ama önce sizlerin fikrini almak istedim. Ben corsayı mart 2013 ortasında noter üzerinden başkasına devrettim. O tarih itibariyle gib.tr'de corsa adına hiçbir borç gözükmüyordu. Adamlar 4,5 ay sonra hanıma mesaj atıyor borcunuz var diye. Kafama takılan iki soru var:

1)Aracı devrettiğimiz vatandaşın mart 2013ten sonra yaptığı bi ihlali yanlışlıkla bana kitlemiş olabilir mi devlet?
      2)Ceza gerçekten bize aitse en az 5 6 aylık geç bildirim yüzünden oluşan faizden yırtabilir miyim?

Konuyla alakalı yorumlarınızı bekliyorum.
      vergi.jpg
      Beni Twitter`da Takip Et
      28-10-13, 16:42 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      Super Moderator

İsim
      Rasim
      Soyisim
      Yetiş
      Araç
      İ30CW A/T Elite (DCT)

1. Ceza tarihi aracı sattığın tarihden önce ise seni bağlar, değilse bağlamaz. Onun için vergi dairesine noterin sana verdiği satış belgesi ile gitmelisin. Sanırım durumla ilgili bir dilekçe yazman gerekebilir.
      2. Ceza tebligatı yapıldı gözüküyorsa yırtamazsın. Şimdi tebligat bana yapılması nasıl gözükür dersen, bazen tebligatları evde bulamayınca muhtara teslim ediyorlar, muhtarda sana iletiyor. Eğer böyle bir durum varsa yırtamazsın.
      28-10-13, 16:50 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      Ceed Fanatiği

İsim
      fatih
      Soyisim
      temizsu
      Araç
      Kia, Ceed, Concept Plus

Muhtardan da bişey gelmedi ki ana ceza değil de faize kafam bozuldu
      28-10-13, 17:13 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      Sinan
      Soyisim
      Yılmazörnek
      Araç
      Kia Cee'd Consept MT '13

bana da hgs sorgulamada 300 lira ceza gözüküyor çok sinir oldum.

normalde geçişlerimin birçoğunda sarı ışık yanıyor (ya okuyan aletlerde sorun var ya da bizim arabalarda aynanın altında güneş kırıcı siyah noktalar var o engelliyor bilmiyorum ama bazen okuyup bazen okumadığına göre aletler sıkıntılı) ben de hicbirini dikkate almıyorum ve mümkün olduğunca içinde fazla bakiye kalmasına dikkat ediyorum. geçenlerde öylesine bir bakayım dedim 300 lira gibi bir ceza var. mail atıp sorduğumda "7 gün içinde öderseniz ceza düşüyor ama sizin cezanın zamanı çoktan geçmiş, internet de tebliğ yeridir hergün girip kontrol etmeniz lazım ceza var mı yok mu diye" gibisinden bir cevap gönderdiler. yani şimdi ödesem onu da kabul etmiyorlar. ben de hayatında trafik cezası yememiş adamım. bunu da ödemeyeceğim kendileri gelip alana kadar.
      28-10-13, 17:29 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      burak
      Soyisim
      yenice
      Araç
      cee'd concept plus mt

merhaba, hazır cezalar konusu açılmışken sizin de yorumlarınızı almak istedim. 1 ay öncesine kadar aldığımız ceed in plakasını garanti nin android uygulamasında sorgulattığımda plaka üstünde borç gözüküyor ve bu plaka başkasını ismiyle gözüküyor. (zannedersem önceki sahibi) sizce bu borç beni bağlar mı ? ileride sıkıntı yaşatır mı ? teşekkürler. iyi aksamlar.
      28-10-13, 20:15 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

6. Durumu:
      Ceed Fanatiği

İsim
      Berk
      Soyisim
      URAL
      Araç
      Kia Ceed Motion

Alıntı yncburak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      merhaba, hazır cezalar konusu açılmışken sizin de yorumlarınızı almak istedim. 1 ay öncesine kadar aldığımız ceed in plakasını garanti nin android uygulamasında sorgulattığımda plaka üstünde borç gözüküyor ve bu plaka başkasını ismiyle gözüküyor. (zannedersem önceki sahibi) sizce bu borç beni bağlar mı ? ileride sıkıntı yaşatır mı ? teşekkürler. iyi aksamlar.
      Aynisini bende yasamistim , hatta vergi dairesine gidip sormustum . Orada calisan gorevli bizimle alakasi olmadigini soylemisti. Suana kadar da hicbir sorgulama da karsima cikmadi. Siz arabayi aldiktan sonra plakaniza kesilmis cezalardan sorumlusunuz.
      28-10-13, 20:30 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

7. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      burak
      Soyisim
      yenice
      Araç
      cee'd concept plus mt

Alıntı berkural34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Aynisini bende yasamistim , hatta vergi dairesine gidip sormustum . Orada calisan gorevli bizimle alakasi olmadigini soylemisti. Suana kadar da hicbir sorgulama da karsima cikmadi. Siz arabayi aldiktan sonra plakaniza kesilmis cezalardan sorumlusunuz.
      teşekkür ederim ...
      28-10-13, 20:47 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

8. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      Seyfettin
      Soyisim
      Beyazit
      Araç
      2012 Kia, CEE'D, Concept (M/V)

Selam arkadaşlar. Bu konu sonrasında bende işkillendim ve bir sorgu yapayım istedim. Keşke yapmaz olaydım Hiç bir bilgim olmayan ceza karşıma çıktı. Bana ne bir tebligat ne de bir SMS geldi. Tamamen Fatih'in gönderdiği linke tıklayarak öğrendiğim bir bilgi. Naptın sen be Fatih hocam. Akşam akşam moralim bozuldu Senin cezan benimkinin yanında çerez parası gibi. İstersen cezaları değişebiliriz Fakat şöyle bir durum var... Benim ekranda hangi araca ceza kesildiğine dair bir plaka bilsi de yok. Çarşamba günü vergi dairesini arayıp durumla ilgili bir bilgi almaya çalışacam. Ama bu cezayı öyle veya böyle bizden alacaklar. Kaçış yok gibi Herkese cezasız ve güzel günler dilerim. Capture.JPG
      29-10-13, 00:10 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

9. Durumu:
      Ceed Fanatiği

İsim
      fatih
      Soyisim
      temizsu
      Araç
      Kia, Ceed, Concept Plus

Bi de kendi adıma sorgulayayım dedim. Öğrenim kredisi faizi çıktı. 8 ay önce tamamını ödediğim şeyin bugün faizi gözüküyor ne .oktan iş ya
      29-10-13, 10:10 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

10. Durumu:
      Ceed Hayranı

Ben de sorguladım, temmuz ayına ait ceza çıktı aynen bildirdiğiniz gibi tebligat yok. acaba daha önce ödediğim ceza mı dedim ? değil miş.
      banka sitesinde o da görünüyor. yeni cezayı ödedim gecikme zammı da eklemiş.

demek ki neymiş? devlet tebligat yapmadan ceza kesebilirmiş. ayağımızı denk almalıymışız. Haa bu ceza gerçek midir? bence gerçektir. kimbilir hangi hatama kesilmiştir. az bile sayılır hız limiti, kırmızı ışık ihlali.. oof off..
      29-10-13, 10:12 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

devrettigim arabanin hgs cezasi bana geldi ne yapabilirim

gib den borcunuz var mesajı

gib mesajı

gib sorgusunda bana ait olmayan trafik cezasi cikti

gibden ödediğim trafik cezasi odenmemis gözüküyor

tebligat gelmeyen hgs borcu ne olacak

SEO Blog

Yer imleri