Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
    Toplam 49 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    1. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      alper
      Soyisim
      buyukalcıkaya
      Araç
      2014 ceed consept

Arkdaslar araniza dun katildim ve sizlere bi sorun olucak ve bilgi verirseniz cok memnun olurum.
      1.sorum : kia ceed 2014 consept modeli aracim ve arac 128 ps ama onceki aracim cerato 2008 cerato 1360 kg ceed 1460 felan 100 kilo fark var fakat cerato daha seriydi ceed hic seri degil nedeni ne ? Soyledikleri bana euro5 motor oldugu icin partukulden dolayı gitmiyo dediler.
      2.sorum fren Sistemi abs herZaman en ufak biseyde dewriye giriyor ve fren baya bi kizakliyor mesafe uzuyor fren sikintisi yasayanlar bi cevap verebilirmi ? Servise gittim adam gibi ilgilenen olmadi ? Bu fren yuzunddn kaza yapttm
      Beni Twitter`da Takip Et
      18-11-14, 11:38 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      c@n
      Super Moderator

Nereden
      Kadıköy
      İsim
      Can
      Soyisim
      Keleşoğlu
      Araç
      Seat Leon 1.6 TDi Style 105 hp DSG

1. sonunuzun cevabı, Cerato hem 5 ileri hem de euro 4 motoru olmasından dolayı ceed'den daha seri...
      2. soru ise, bu konuda fren iyileştirilmeşi yapıldı. Servisten kontrol ettirin ve güncel yazılım yüklettirin.. 2012 kasım çıkışından önceki araçlar için vardı bu sorun. Sizde olması ilginç. En kısa sürede servise başvurun...
      TeamPASAOGLU
      Seat Leon 1.6 TDi Style 185hp DSG
      18-11-14, 11:54 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      alper
      Soyisim
      buyukalcıkaya
      Araç
      2014 ceed consept

2014 model benimkisi can bey arti partikül den dolayi dediler bide yazilim atanlar memnunmus bildiğim kadarıyla arti frenler gercekten berbat yazilim guncellemesi yok benim aracin bu yuzden gercekten servisle kavga edicem :/
      18-11-14, 12:05 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      Yasaklı Üye

İsim
      Murat
      Soyisim
      Andaç
      Araç
      Pro_Cee'd Concept, Subaru İmpreza WRX STI

süerkli abs devreye giriyorsa lastiklerinizle alakalıdır. lastiklerinize baktırın.
      18-11-14, 12:42 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      berkan
      Soyisim
      okan
      Araç
      Ceed 13 Concept

1- sebep normal agırlık ve euro 5 hikayesi partikül dpf adını ne koyarsanız tıkıyo biraz aracı euro normlarına uyucamda mazotu tekrar dondurup yakıcam sevdasına.

2- aracınız nekadar yeni kac kmlerde lastik ve balata disk üçlüsü için. benimde ilk baslarda yaptı aynısını yaptı (2013 bnmde) götürdüm güncelmiş yazılım sonradan kendine geldi. sahip oldugu sürüş yardımı sistemleride tetikliyor sanıyorm biraz fren kuvvetlendirme, ani frende kendini sona basmıs gibi davrandırıyor cünkü
      1881 - 193
      18-11-14, 13:19 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

6. Durumu:
      Ceed Hayranı

Nereden
      İstanbul - Pendik
      İsim
      Yasin
      Soyisim
      Atun
      Araç
      KIA Ceed Consept Plus M/T

Alper Bey fren için bir şey diyemicem ben frenlerden memnunum belki sizinde yazılım güncellemesi ile düzelir. Ancak bende eskiden 2008 Cerato kullanıcısıydım dediğiniz güç farkını çok iyi anlayabiliyorum. Birde ceed te manuel viteslerinde bile gaz pedalının sonunda bir tık var onu aştığınızda daha iyi gidiyor ancak her zamanda dip gaz yapmak yoruyor. Ben açıkçası yazılım yaptırdım hem gaz pedalında ki tık olayından kurtuldum hemde güç ciddi anlamda düzeldi.
      18-11-14, 14:44 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

7. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      alper
      Soyisim
      buyukalcıkaya
      Araç
      2014 ceed consept

Suan servise geldim yazilim guncellemesi yok dediler 40 60 arasi km hizla giderken onume kamyon cikti direksiyonu saga kirdi kurtardim demeye kalmadi araba durmadi bildiginiz emniyet seridindeki arabaya vurdum dusunun 60 giderke diye hesablayin. Yazilim düşünüyorum 128 ps hissettirmiyor acikcasi cerato mu arıyorum serilikte yol tutusunda ceed tabiki direksyondan gelen bir ses tik tik ediyo onun icinde servise geldim arabadan sogutuyo bu servisler ciddn.
      18-11-14, 15:45 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

8. Durumu:
      Moderator

Nereden
      istanbul

Alıntı alperky5054 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Suan servise geldim yazilim guncellemesi yok dediler 40 60 arasi km hizla giderken onume kamyon cikti direksiyonu saga kirdi kurtardim demeye kalmadi araba durmadi bildiginiz emniyet seridindeki arabaya vurdum dusunun 60 giderke diye hesablayin. Yazilim düşünüyorum 128 ps hissettirmiyor acikcasi cerato mu arıyorum serilikte yol tutusunda ceed tabiki direksyondan gelen bir ses tik tik ediyo onun icinde servise geldim arabadan sogutuyo bu servisler ciddn.
      bence ilk önce fren olayını hallettirin, ondan sonra yazılım vs. daha fazla güç gibi şeylere bulaşın derim ben
      coming soon...
      18-11-14, 16:06 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

9. Durumu:
      Ceed Master

Nereden
      Büyükçekmece
      İsim
      yalçın
      Soyisim
      yavuz
      Araç
      Cee'd Motion 2011

daha seriydi derken nedemek istediğinizi anlamış değilim, sonuçta cerato ve ceed crdi aynı motor biri 115bg biri 128bg..biri diğerinden 100kg. daha hafif trk dğerleride birbirine çok yakın, daha seriydi diyorsanız eğer ceratoda yazılım vardı demekki yoksa aksi olacağını zannetmiyorum, kaza işine gelince; anlattığınızdan anladığım şu; kamyon sizi sollamış sonra birden önünüze kırmış, burda suçlu 1. kamyon şoförü 2 eğer anladığım gibi değil başka türlü oluştuysa kaza takip mesafesini korumadığınız için siz de hata. 3. hata yada suçlu fren değil-olamaz. arkadaşların dediği gibi bazı servislerde abs için güncelleme varmış, o servislerde güncelleme yaparlar fakat buna güvenip frenlemeyi yanlış yapmayın tekrar, daha öncede arkadaşlar yazdılar hatta balata değiştiren oldu frenler yetersiz diye, olabilir bu tercih meselesidir ve yazılım yaptıran arkadaşlar değiştirdiler ki yazılım sonrası balata değiştirmek mantıklı, tüm bunlara rağmen ben fazla fren kullanmıyorum takip mesafesini korumaya çalışıyorum arkada sellektör yakanda umrumda değil sonuçta can taşıyoruz. he yeri gelir sıkıysa geçsinler o ayrı tabi neyse lafın özü, geçmiş olsun, allah beterinden korusun. frenleri doğru kullandıktan sonra yeterli, bir problem yok söylemek istediğim bu. birde cerato cee'd den daha seri olamaz!. saygılar.
      18-11-14, 18:32 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

10. Durumu:
      Ceed Aşığı

İsim
      mehmet
      Soyisim
      mert
      Araç
      Ceed Consept dizel 2013

kardeşim ceed dizel bir araba olarak seri bir araba. Bunu arabamı kullananan yılların şöförü birçok kişi de dile getirdi. Ama neticede dizel bir arabadır kalkıp da bir GT performansı beklememek lazım. Ayrıca arabanı yeni almışsın hele bi 10,000 yap. Motor iyice açılsın. Fren problemi 2012 modellerde vardı fakat yazılım güncellemesi geldi. Güncellemeyi yaptıranların sorunu çözüldü. 2014 modelde bu durumun oluşu şaşırttı.
      Timsah doğduysan yapacak bişey yok ama balık doğduysan da haybeden timsahlığa lüzüm yok!
      18-11-14, 18:59 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

Nobody landed on this page from a search engine, yet!
    SEO Blog

Yer imleri