Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    1. Durumu:
      Ceed Master

Nereden
      Istanbul

Arkadaslar;

Asagida yazacaklarim gercektir.

Bir akrabimizin esinde range rover discovery 4 arac ile etilerden bebege dogru inerken arkadan gelen taksi sag arkadan carpiyor. Taksi surucusu kalp krizi gecirdiginden o anda fren vb hic bir durum soz konusu degil.

Bayan surucu cok guvenli ve pahali aracinda kendisine hic birsey olmayacagini dusunerek emniyet kemeri takmiyor. Arka sagdan gelen darbe sonucu arac sola dogru giderken yokusunda etkisiyle spin atiyor daha sonrada korkulan oluyor ve arac devriliyor.

Kazanin faturasi ;

Kirik boyun
      Kirik omurilik
      Kirik gogus kafesi
      Yirtilmis akciger
      Iki bacakdan biri kaval biri uylukdan kirik
      Sag bilek ve omuz kirik
      Sol kol kirik

Aracin icinde ve disinda hic bir problem yok icerdeki hasarin tamami bayan surucunun icerde savrulmasinin verdigi zararlar. Arac tum gorevlerini yerine getirmis. Tum hava yastiklari acilmis , denge kontrol ve devrilme onleyici sistemler tamamen devreye girmis(bilir kisi raporu) ancak surucu emniyet kemeri takmamis.

Emniyet kemeri takmadigi icin 30dan fazla ameliyat , bir yil suren hastahanede yatma , yillar suren rehabilitasyon , psikolojik tedavi ve fizik tedaviler, kaybdilen saglik ve milyarlar tutan masraflar...

Sadece emniyet kemeri takmis olsaydi bunlarin hic biri olmayacak aracdan burnu dahi kanamadan cikacakti.

Emniyet kemeri uzun mesafelerde takilmasi gereken bir aksesuar degildir. Emniyet kemeri arac calistirilmadan takilmasi gereken bizleri hayata baglayacak ciddi bir emniyet aracidir.

Emniyet kemerimizi her ne olursa olsun takalim, hayata ve sevdiklerimize bagimizi koparmayalim...
      come, get SOME baby...
      Beni Twitter`da Takip Et
      24-01-12, 20:00 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Josefsalvatini
      Guest
      Kesinlikle Kemersiz asla
      24-01-12, 20:06 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      Ceed Master

Nereden
      ist.

geçmiş olsun olay ibretlik.
      ben hep takıyorum.bana bu alışkanlığı kazandıran kemer uyarı sesi.
      iyi ki var.
      24-01-12, 21:04 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      Ceed Meraklısı

Nereden
      Izmir

Arkadaslar hatırlatmak isterim arkadavoturan yolcular da muhakkak kemer takmalı nedense arkadabonsanlar kendilerini guvende hissediyor ama en az öndeki yolcular kadar risk altındalar.
      24-01-12, 21:09 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Durumu:
      Ceed Master

Nereden
      istanbul

Valla ben arkadakilere bile taktiriyorum
      Ceed Forever
      2012 Arctic White ,1.6 Crdi Concept SW SR 128 PS, A/T
      2010 Silver Grey , 1.6 Crdi Motion HB 115 PS, M/T ( Sold)
      2008 Silver Grey , 1.6 Crdi Cool HB 90 PS, M/T ( Sold )
      http://ercan79001.blogspot.com/
      24-01-12, 21:19 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

6. Durumu:
      Ceed Hayranı

Nereden
      Maltepe

yapılan bir araştırma sonucu kazaların &80-90'ı ( tam rakam hatırlamıyorum ama büyük bir oran ) araçların sağ ( şoförün tersi ) tarafından yapılmış olduğuydu. yani sürücü refleks olarak kendi tarafını kurtarmaya çalışıyor öncelikle. trafikteki ani reflekslerden de bunu anlayacaksınız. yani yan tarafımızda oturanlar herkezden daha çok tehlikede. şahsen pek kullanmıyorum emniyet kemerini. boğuluyormuşum gibi geliyor bana. çok uyarı alıyorum bu yüzden ama elimde değil. bundan sonra dikkat edicem olay çok etkiledi beni.
      24-01-12, 22:05 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

yet kemerinin önemi

SEO Blog

Yer imleri