Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Sayfa 1 Toplam 8 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
    Toplam 72 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Like Tree59Likes

Konu: Çelik Motor Şikayet

1. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      Ali Asker
      Soyisim
      YARDIMCI
      Araç
      KİA RİO 2012

Daha önce açtığım konuda bahsettiğim Kocaeli Kia Kayalar servisini bugün Çelik Motor yetkililerine şikayetimi yaptım.Servisin yapmış olduğu tüm hataları ve saygısızlığı anlattım.Yetkili kişi durumu üst makamlara ileteceğini söyledi.Daha sonra tekrar dönüş yaparak benden sorularla yeterli bilgi aldı.Çelik Motor yetkili kişilerinin gerekli araştırma incelemeden sonra tekrar tarafıma bilgilendirme yapacaklarını söylediler.Çelik Motorun yapacağı bilgilendirmeyi de buradaki tüm arkadaşlara yazacağım.
      Beni Twitter`da Takip Et
      01-10-15, 19:54 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      Ceed Aşığı

Nereden
      Ankara
      İsim
      Bahadır
      Soyisim
      Gülcüler
      Araç
      Proceed*2012

İnş en az sıkıntı ile atlatırsın. Çelik motorun yetkilileri ilgililer o konuda bende çok memnunum. Olumlu iyi bir dönüş olacağından eminim.
      Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun, istiklâlden mahrum bir millet, medenî insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye lâyık sayılamaz.

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
      02-10-15, 10:00 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      Ceed Hayranı

Nereden
      Erenköy
      İsim
      Erol
      Soyisim
      Gündoğdu
      Araç
      Pro Cee'd

Yanlış anlamayın ama bi halt olmaz.. Çelik motor kadar ciddiyetsiz, haysiyetsiz, şerefsiz bi tane daha firma yok ben yapacakları geri dönüşü de biliyorum siz merak etmeyin efendim yukarıya biz bildirdik gereken yapılacaktır diye size geri dönüşü sağlarlar ayaklarını uzatıp oturmaya devam ederler..
      sabri and Bestgti80 like this.
      02-10-15, 13:27 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      Ceed Aşığı

Nereden
      Ankara
      İsim
      Bahadır
      Soyisim
      Gülcüler
      Araç
      Proceed*2012

Sana öyle denk gelmiş o zaman. Benim 2 kere sıkıntım çıktı ve ikisinde de çelik motor yetkilileri problemin çözümü için çok yardımcı oldular.
      Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun, istiklâlden mahrum bir millet, medenî insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye lâyık sayılamaz.

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
      02-10-15, 13:57 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Durumu:
      Ceed Hayranı

o servisle ilgili Sıkıntıyı Çelik Motora bildirdiniz. sizi arasalar "gerekeni yaptık" deseler.
      bunun size faydası ne olacak? tekrar aynı yere gidecek misiniz ki?
      sabri likes this.
      02-10-15, 14:17 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

6. Durumu:
      Ceed Hayranı

Nereden
      Erenköy
      İsim
      Erol
      Soyisim
      Gündoğdu
      Araç
      Pro Cee'd

Alıntı Bocek06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Sana öyle denk gelmiş o zaman. Benim 2 kere sıkıntım çıktı ve ikisinde de çelik motor yetkilileri problemin çözümü için çok yardımcı oldular.
      Ufak tefek herkesin başına gelen sorunlarınız olduysa tabii ki yardımcı olurlar ama daha önce başlarına gelmeyen bi konuda resmen öküze bağlıyolar arayınca muhattapta bulamıyosun görüşebildiğin en üst düzey insan müşteri temsilcisi oluyor
      sabri and Bestgti80 like this.
      02-10-15, 18:30 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

7. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      Ali Asker
      Soyisim
      YARDIMCI
      Araç
      KİA RİO 2012

Alıntı sinan1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      o servisle ilgili Sıkıntıyı Çelik Motora bildirdiniz. sizi arasalar "gerekeni yaptık" deseler.
      bunun size faydası ne olacak? tekrar aynı yere gidecek misiniz ki?
      Eğer bu servis adam gibi işini yapsa sahtekarlık yapmasa ben İzmitten kalkıp neden Kavacığa gideyim?Siz olsanız en yakın yere mi giderdiniz yoksa size uzak yere mi giderdiniz?Ben arabayı İzmit bayiden aldım.Bakım ve diğer işlemleride İzmitte yaptırırdım.
      02-10-15, 20:49 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

8. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      Ergin
      Soyisim
      G.
      Araç
      2013 Kia Cee'd 1.6 CRDI Concept Plus

Çelik Motor ile bu hafta itibari ile bende mahkemeliğim.
      Hatırlarsanız benim aracın aldığım günden beri sağa çekme sorunu ve ayrıca direksiyon açısında yamukluk vardı. Gül-Al'da 4 sefer, Tekkar'da 2 sefer, Çelik Motor'un gönderdiği mühendis ile ise 2 sefer ayarlamalar yapılmasına rağmen sorun devam etti. Baştan rottan sandılar, ancak bir kaç farklı alete götürüp ayar yapmalarına rağmen, lastikleri rotasyon yapmalarına ve açı sensörlerini sıfırlamalarına rağmen sorun devam etti.
      Sonunda utanmadan 9. kez incelemeye almak istediler ancak artık kabak tadı verdiği için kabul etmedim. Bu hafta avukatıma vekaleti verdim, gelecek hafta ihtarname ellerinde olacak ve ardından davayı açıyoruz. Hem aracın bedelini faizi ile birlikte geri, hem dava süresince kiralayacağım aracın (yaklaşık 1 sene) kira bedelini hem de avukatlık masraflarımı almak için açıyoruz ilgili davayı. Yasa açık ve net, araç alındığı gün kusurluydu ve iade almalılardı, hadi iade almadılar diyelim yasaya gre 4 sefer düzeltme şansları vardı, ancak bu beceriksizler 8 seferde düzeltemedi.

İTÜ'den alınacak bilirkişi raporu sonrası zaten davayı kazanma şansları sıfırlanıyor. Ancak eğer davayı kazanırsam ardından da bu sağa çekme sorununun klima veya müzik sistemi arızası gibi olmadığını, aksine sürüş güvenliğini yani hayatımı tehlikeye atacak bir sorun olduğunu belgeledikten sonra keyfi olarakta dolaylı yoldan ölüme sebebiyet verme maddesi üzerinden tazminat davası açılmasında hukuk bürosu ile mutabık kaldık. Baltayı fena taşa vurdular bu kez...

Şunu unutmayın ki elektrikli direksiyonlu araçlarda rot ayarlarının nasıl yapılması gerektiği ile ilgili bülteni bile benim uyarılarım sonucu yayınladılar. Anadolu grubu gibi büyük bir grubun arkasına sığınmış profesyonellikten uzak, iş bilmez bir firma olduğunu hem pazarlama ekibini bizzat görünce hemde bu rot ayar bülteni süreci sonrası görmüş oldum. Bu yüzden büyük umut bağlamayın Çelik Motor'a.

Neyse dava hakkında gelişmelerden sizleride haberdar ederim.
      Konu ERGIN tarafından (02-10-15 Saat 21:50 ) değiştirilmiştir.
      sabri and Unleashed like this.
      02-10-15, 21:39 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

9. Durumu:
      Ceed Aşığı

İsim
      Erkan
      Soyisim
      KASIM
      Araç
      Kia ProCeed GT

Mustang Erol arkadaşımızın dediklerine aynen katılıyorum.. çelik motor arabayı satana kadar adamın yüzüne gülüyor.. sattıktan sonra tek başınasın.. avukatamı gidersin savcıyamı yoksa Tayyipemi o sana kalmış
      sabri likes this.
      03-10-15, 13:43 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

10. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      Ali Asker
      Soyisim
      YARDIMCI
      Araç
      KİA RİO 2012

Ergin Bey yaşadığınız olumsuzluğa çok üzüldüm.İnşallah mahkeme sizi haklı bulur ve gerekenler yapılır.Benim şikayetim sadece Kayalar servisi bir müşteriye karşı yapmış olduğu sahtekarlığı herkesin öğrenmesidir.İnsanları keriz yerine koyup aldatamayacaklarını öğrenmelidirler.Keriz olan bizler değil bu sahtekarlığı yapanlardır.Eğer Çelik Motorda gerekeni yapazsa o da inandırıcılığını kaybetmiş olur.
      ERGIN and sabri like this.
      04-10-15, 21:26 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

celik motorsiklet mahkemeye

SEO Blog

Yer imleri