Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    1. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      yasin
      Soyisim
      üzen
      Araç
      2012 ceed concept plus

WhatsApp Image 2019-04-03 at 17.02.32.jpgMerhaba,
      Arkadaşlar aracım 2012 cencept plus aracımı geçen ay aldım. aracımın ekspertiz raporunu paylaşıyorum. Ekspertizin belirttiği bütün şeyleri yaptırdım. Fakat aracımda vites geçişlerinde duyulan bağırma sesi bir türlü gitmedi. daha sonra tanıdığım bir ustaya götürdüm arabamı enjektörlerin dibinden motor kapağına mazot attığını söyledi zaten kapağın üstüde mazot olmuştu. Enjektörleri temizlettik ve ayarını da yaptırdık, turbo hortumu değişti, ön balata ve diskler değişti ve yeni yazlık lastikler takıldı araca.

- Vites geçişlerinde aracın uzun bir süre vites ister gibi bağırması daha sonra bir üst vitese geçmesi ( her vites için bu durum böyle )
      - Sanırım 4ten 5e 5ten 6 ya geçişlerde aracın 2000 devrin üstüne çıkıp bu sesin daha da fazla hissediliyor olmasının sebebi nedir sizce ?

Bir de bu yüksek viteslerde aracın devri 2000 in üstüne çıktığında aracı rahatlatmak ve bir üst vitese geçirmek amacıyla ayağını gazdan çekip bir kaç saniye sonra tekrar gaza basılması gerektiği söylendi. Böyle bir şey var mı ? Şimdiden teşekkürler.
      Beni Twitter`da Takip Et
      09-05-19, 10:25 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      DOĞUŞ
      Soyisim
      ŞENGÜL
      Araç
      2014 CEED 1.6 CRDI Concept AT

Yasin Bey merhaba,

Bir kac sorum olacak daha once hic tam otomatik sanziman kullandiniz mi?

Bence sorun sizin gaza ani ve fazla yuklenmenizden kaynaklaniyor olabilir. bu sanziman adaptif bir sanziman siz gaza fazla yuklenirseniz deviri fazla cevirmeye calisir. Bu gayet normal . Bir sure sakin kullanip, size onerildigi sekilde devir 2000d/d ya gelince ayaginizi gazdan cekip, yumusak bir sekilde tekrar gaza basin. Sizin kullaniminiza adapte olacaktir. Ama siz cikipta 1500d/d da vitesi bir buyuk vitese atsin derseniz 1000d/d ile gitsin derseniz o olay biraz zor
      “Zekâ bir arabanın beygir gücü gibi sadece potansiyeldir. Motoru güçlü olan bir araba kötü kullanılabilir. Düşünme becerisi araba kullanmaya benzer. Öğrenmemiz gerekir.” (Edward de Bono)
      14-05-19, 03:35 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

Nobody landed on this page from a search engine, yet!
    SEO Blog

Yer imleri