Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Sayfa 1 Toplam 9 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
    Toplam 83 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    1. Durumu:
      Ceed Fanatiği

İsim
      Barış
      Soyisim
      BACAKSIZ
      Araç
      Kia C'eed Concept Plus 2013 Beyaz

Merhaba saygıdeğer Ceed kullanıcıları;

Daha 10 gün önce sahip olduğum aracım kapı önünde park halindeyken haylaz bir ufaklığın bisikletinin gidonuna kurban gitti...

DSCN4744.jpgDSCN4746.jpg

Böylece ilk nazarlığımızı takmış olduk.

Arkadaşlar araç bakımı, temizliği, detailing hakkında bu zamana kadar çok bir geçmişim ve bilgim olmadığı için sizlere danışmak ve sormak istediğim birkaç konu olacak.

1- Ben bu aracı alırken götürdüğüm Kia servisi ekspertiz yaparken aracın 1.sahibi Ankara Opal'de boya koruması yaptırmış bu araca dedi. Araç 10.2013 çıkışlı. Merak ettiğim boya koruması olan araç bu şekilde çizilebilir mi?

2- Oluşan çizik 3-4 cm uzunluğunda ve derin değil. Bunu boyasız nereye ve nasıl yaptırabilirim? Araçta boya koruması varken çizik nasıl giderilir?

3- Açıkçası servislerde yapılan boya korumalara çok güvenmediğim için profesyonel bir yere yeniden boya koruma yaptırmak istiyorum. İstanbul'da bu işi hakkıyla yapan neresi var?

4- Boya korumayı kaç ayda bir tekrarlamak en sağlıklısı olur?

5- Aracı yıkatırken nelere dikkat etmeliyiz?

Bunun dışında siz aracınızın bakımını nasıl yapıyorsunuz bilgi verirseniz benim gibi konunun cahilleri bilgilenmiş olur.

Şimdiden cevaplayan herkese teşekkür ederim...İyi forumlar
      Beni Twitter`da Takip Et
      16-07-14, 21:53 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      Ceed Aşığı

İsim
      mehmet
      Soyisim
      mert
      Araç
      Ceed Consept dizel 2013

ya bu boya korumasına ben pek inanmıyorum çünkü arabayı yıkatırken hayvan gibi tazyikli su vuruyorlar boya koruması mı kalır
      Timsah doğduysan yapacak bişey yok ama balık doğduysan da haybeden timsahlığa lüzüm yok!
      16-07-14, 22:06 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      Super Moderator

İsim
      Rasim
      Soyisim
      Yetiş
      Araç
      İ30CW A/T Elite (DCT)

Öncelikle geçmiş olsun. Sorun olacak bir çizik gibi görünmüyor.
      1. Geçen ekimden bu yana kesinlikle koruma kalmamıştır. Boya koruma sadece aracı, trafik kiri, reçine vs. gibi dış etkenlerin kolayca temizlenmesini sağlar, boyanın matlaşmasını engeller. Sadece seramik boya korumalar bir ölçüde çizilmeyi engeller o da hafif sürtmelerde.
      2. Eğer çiziğe tırnak takılmıyorsa kolay halledilir. Auto king öneririm. Boya koruma olsa bile boya üzerinde her türlü işlem yapılabilir.
      3. Boya koruma işini kendin yapabilirsin. zor bir tarafı yok. Eğer araçta aşırı kılcal çizik varsa polisaj gerekebilir onu yapamazsınız. Onun dışında her şeyi kendiniz yapabilirsiniz.
      4. Türkiye şartlarında kullanılan ürüne göre 2-6 ay arası gider. Ben 3-4 ayda bir yenilerim.
      5. Aracı yıkatırken öncelikle düzgün şampuan kullanan bir yer tercih edeceksiniz ve sünger ya da fırça kullanılmasına izin vermeyeceksiz. Torpido gibi plastik aksamlara ne idüğü belirsiz malzeme kullandırmayacaksınız. Kısaca bu malzemeleri kendiniz edinseniz iyi olur.
      16-07-14, 22:42 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      Super Moderator

İsim
      Rasim
      Soyisim
      Yetiş
      Araç
      İ30CW A/T Elite (DCT)

Alıntı dellobaltino Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      ya bu boya korumasına ben pek inanmıyorum çünkü arabayı yıkatırken hayvan gibi tazyikli su vuruyorlar boya koruması mı kalır
      En basınçlı su en dandik cilayı bile sökemez. Boya korumayı söken kalitesiz kimyasallardır. Araca boya koruma yapın, sonra 2 kez prille, fairy bulaşık detarjanı ile yıkayın bakın koruma kalıyor mu?
      16-07-14, 22:49 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Durumu:
      Ceed Master

Nereden
      pendik
      İsim
      salih
      Soyisim
      yıldız
      Araç
      Citroen XSARA 2 SX

Alıntı rayen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      En basınçlı su en dandik cilayı bile sökemez. Boya korumayı söken kalitesiz kimyasallardır. Araca boya koruma yapın, sonra 2 kez prille, fairy bulaşık detarjanı ile yıkayın bakın koruma kalıyor mu?
      Ben geçen hafta sonu deterjan diye fairy kullanmıştım. Gitti desene.
      17-07-14, 06:07 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

6. Durumu:
      Ceed Fanatiği

İsim
      Barış
      Soyisim
      BACAKSIZ
      Araç
      Kia C'eed Concept Plus 2013 Beyaz

Alıntı rayen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Öncelikle geçmiş olsun. Sorun olacak bir çizik gibi görünmüyor.
      1. Geçen ekimden bu yana kesinlikle koruma kalmamıştır. Boya koruma sadece aracı, trafik kiri, reçine vs. gibi dış etkenlerin kolayca temizlenmesini sağlar, boyanın matlaşmasını engeller. Sadece seramik boya korumalar bir ölçüde çizilmeyi engeller o da hafif sürtmelerde.
      2. Eğer çiziğe tırnak takılmıyorsa kolay halledilir. Auto king öneririm. Boya koruma olsa bile boya üzerinde her türlü işlem yapılabilir.
      3. Boya koruma işini kendin yapabilirsin. zor bir tarafı yok. Eğer araçta aşırı kılcal çizik varsa polisaj gerekebilir onu yapamazsınız. Onun dışında her şeyi kendiniz yapabilirsiniz.
      4. Türkiye şartlarında kullanılan ürüne göre 2-6 ay arası gider. Ben 3-4 ayda bir yenilerim.
      5. Aracı yıkatırken öncelikle düzgün şampuan kullanan bir yer tercih edeceksiniz ve sünger ya da fırça kullanılmasına izin vermeyeceksiz. Torpido gibi plastik aksamlara ne idüğü belirsiz malzeme kullandırmayacaksınız. Kısaca bu malzemeleri kendiniz edinseniz iyi olur.
      Hocam öncelikle teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için ama anlamadığım nokta şu; hadi fırçayı anladım da sünger de kullanamayacaksa oto yıkamacı nasıl temizleyecek aracı
      17-07-14, 07:49 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

7. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      berkan
      Soyisim
      okan
      Araç
      Ceed 13 Concept

- arac için olmayan sacma sapan sampuanlarla yıkamayın

- benzinliklerde 1tl atıp köpük sıkılan yada benzini doldurdun hediye köpüklü cilalı yıkamaların yanına yanaşmayın aşırı kostikli camın etrafnda fitillerin ve plastik yerlerinizi belki ilk seferde değil ama sürekli yıkattığnızda solucaktır kesinlikle.gidin sadece su tutturun illa yapıcaksanızda kir içinde degilse tazzikle çıkar zaten çoğu

- neydüğü belirsiz bilmedigniz yerlerdede yıkatmayın onlarda dandik sampuan kullanırsa üsttekiyle aynı sonuc olur

-fırça dönerek yıkayan zımbırtılara falan girmemeyi hiç soylemiyorum zaten

- @pepe etrafında sonax meguiars yada o tarz kaliteli bir yıkama varsa rica edersen onu çıkarmaları 5dksını almaz. avrupa yakası yazmıssın bahçeşehir-beylikdüzü tarafına yakınsan yada üşenmem gelirim dersen yardımcı olurum zevkle

- boya koruma aracın üstüne kalkan geçirmiyor cizilmesini ya herhangibi birşey olmasını engellemez
      parlaklıgnı koruması, canlı durması, soldurmamasını, kuş pisliğine-recineye vd maruz kalırsa hemen boyayı yakmayıp süreyi biraz daha uzatır, camurdu kar vs. gibi şartlarda kirin tam yapışmayıp kolay cıkması gibi güzellikleri var

-önce aracın kirini akıtıp durulayıp sonra sampuanlıyp sonra bir güzel süngerlerim yada sünger seklindeki eldivenle girişirim (geceden yada enfazla 1gün onceden kalan recine varsa en kısa çözüm hiç bişeycik kalmaz)
      1881 - 193
      17-07-14, 07:57 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

8. Durumu:
      Super Moderator

İsim
      Rasim
      Soyisim
      Yetiş
      Araç
      İ30CW A/T Elite (DCT)

Alıntı pepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Hocam öncelikle teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için ama anlamadığım nokta şu; hadi fırçayı anladım da sünger de kullanamayacaksa oto yıkamacı nasıl temizleyecek aracı
      Kaliteli kopük ya da Sıvı şampuan sıkacak, biraz bekleyecek ve durulayacak. Microfiber eldiven ile yıkayamazsın demedim.
      Benim açtığım konulara bir bak istersen.
      17-07-14, 10:16 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

9. Durumu:
      Super Moderator

İsim
      Rasim
      Soyisim
      Yetiş
      Araç
      İ30CW A/T Elite (DCT)

Buradan bak köpüğe.
      Procee'd'e köpük banyosu :)
      17-07-14, 10:29 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

10. Durumu:
      Ceed Fanatiği

İsim
      ÇAĞATAY
      Soyisim
      TOKAT
      Araç
      Kia ceed premium(dct)

Arkadaşlar aracıma bende boya koruma yaptırmayı düşünüyorum meguiars boya koruma için 200 tl fiyat verdi sizce nasıl fiyat yaptırayım mı
      17-07-14, 11:35 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

autoking seramik kaplama

Williams seramik kaplama forum

williams seramik kaplama yaptirayim mi

auto king hediye ettiği oto şampuan

film foil forum

oto king seramik kaplama yorum

meguiars merter y

otomobile kil uygulamasini uygun fiyata nerede yaptiririm arkadaslar

SEO Blog

Yer imleri