Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
    Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    1. Durumu:
      Ceed Fanatiği

İsim
      Barış
      Soyisim
      BACAKSIZ
      Araç
      Kia C'eed Concept Plus 2013 Beyaz

Arkadaşlar merhaba,

Allah nasip ederse 2 gün sonra İstanbul dışına aracı almaya gidiyorum.

Araç Concept Plus 2013 manuel…6500 km’de.

- Aracın şasi numarasını sahibinden aldım ve tanıdığım sigortacıya hem plakadan hem de şasiden sorgulama yaptırdım. Temiz…
      - Gideceğim şehirdeki Kia Servisini aradım. Komple ekspertiz yaptıklarını söylediler 170 tl’ye. Gider gitmez ilk iş yetkili servise sokacağım arabayı.

Bunların dışında gittiğimde neye dikkat etmeliyim sizce? Çünkü sigortacımdan şöyle bir bilgi aldım ki şu an ki sahibi de teyit etti. Aracın ilk sahibi Ankaralı ve araç daha henüz 350 km’de iken satılmış. Şimdiki sahibi de araç daha 4500 km’de iken aracı ilana vermiş. Hani aracın görünürde bir sıkıntısı yoktur ama kronik bir problemi vardır da iki sahibi de doğru düzgün binemeden satıyorlardır. İçime bir kurt düştü şimdi.

Ceed kullanıcıları olarak neye özellikle dikkat etmeliyim? 2 güne gidiyorum yazarsanız çok sevinirim…

Teşekkürler
      Beni Twitter`da Takip Et
      01-07-14, 14:29

2. Durumu:
      Ceed Fanatiği

Nereden
      istanbul
      İsim
      ERKAN
      Soyisim
      AYHAN
      Araç
      proceed gt

Barış Hocam hayırlı olsun. Bence en önemlisi yetkili bir servise aracını göstermen. Ardından expertiz raporunu onaylatıp saklarsan. İlerde oluşabilecek herhangi bir olumsuzlukta kanıt dokümanı olarak muhakkak işine yarar. Özellikle garanti şartlarını bozan herhangi bir kusur var mı onlar dikkat et. Renk ölçümünü birbirine en az 1 karış mesafe içinde tekrarlayarak çok noktada yaptır. Bazen işi hızlandırmak için servis elmaları 1 kaç noktayı yeterli görebiliyor. Mümkünse tüm adımlarda aracın yanında ol.

Hayırlı olsun tekrar
      01-07-14, 14:45

3. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      berkan
      Soyisim
      okan
      Araç
      Ceed 13 Concept

babama aldığmız araçta borusan 2.ele sadece "184km" de bırakılmış . o acıdan kmden dolayı altında bişey aranmayabilir çıkmayabilir. tramer ve sigorta temiz. kaskosuz yaptırdıgna kıllanılıyorsanız okadar para verilcek süphe şart tabiki

en temizz cümle: almaya gelicem ama once kia servisinde/ustama kontrole götürelim dediğin gibi tertemizse eksper ücretini öder direk notere. yok değilse hatası kusura varsa eksper ücretini karsılarsınız derseniz(alıp almamak size kalır tabi) direk dökülüyorlar eğer birşey varsa arabada denenmiş uygulanmıştır.

ama sanmıyorum bişey cıksın yetkili servis herşeyini döker zaten .

hayırlı olsun şimdiden
      1881 - 193
      01-07-14, 15:11

4. Durumu:
      Ceed Fanatiği

İsim
      Barış
      Soyisim
      BACAKSIZ
      Araç

Alıntı ceronimo1978 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Barış Hocam hayırlı olsun. Bence en önemlisi yetkili bir servise aracını göstermen. Ardından expertiz raporunu onaylatıp saklarsan. İlerde oluşabilecek herhangi bir olumsuzlukta kanıt dokümanı olarak muhakkak işine yarar. Özellikle garanti şartlarını bozan herhangi bir kusur var mı onlar dikkat et. Renk ölçümünü birbirine en az 1 karış mesafe içinde tekrarlayarak çok noktada yaptır. Bazen işi hızlandırmak için servis elmaları 1 kaç noktayı yeterli görebiliyor. Mümkünse tüm adımlarda aracın yanında ol.

Hayırlı olsun tekrar

Öncelikle teşekkür ederim. Ekspertizi yetkili serviste yaptıracağım ancak ekspertiz raporunu onaylat derken servis ile birlikte araç sahibine de ekspertiz raporuna imza mı attırayım? Garanti şartlarını bozan durumlara örnek verebilir misiniz? Araca yabancı olduğumdan siz daha iyi bilirsiniz neresi sorunlu, neresinden ses gelir neresi arıza yapabilir...
      01-07-14, 15:25

5. Durumu:
      Sakarya İl temsilcisi

Nereden
      Sakarya
      İsim
      Bülent
      Soyisim
      KURNAZ
      Araç
      Cee'd 2011 Motion M/T

kurt düşürmek gibi olmasın ama servislere ben güvenmiyorum

bundan önceki aracımı direk servise götürdüm hiç bir şey yok dedi aracı aldım ufak bir iş için sanayi çıkmıştım kaportacı abi bu araba boyalı dedi hadi lan dedim servise gösterdim bir şey yok dedi dedim abi bir ölçtük tavan hariç hemem hemen komple boyalı çıktı. (kartaldaki fiat servisi) İlk sahibinin telefonunu buldum bayan aradım ben arabayla kaza yaptım kazalı sattım dedi. Aldığım çocuğu aradım abi benim haberim yoktu falan filan...

moral bozmak gibi olmasın ama servislere de pek güvenme.....

Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi
      Ey Türk Gençliği!
      Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

…………….. (ezbere biliyorsunuz zaten).

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Mustafa Kemal Atatürk
      20 Ekim 1927
      01-07-14, 15:28

6. Durumu:
      Ceed Fanatiği

Nereden
      istanbul
      İsim
      ERKAN
      Soyisim
      AYHAN
      Araç
      proceed gt

Benim ilk kia aracim proceed idi. Araci caglayan/okmeydani taraflarindaki yetkili servise soktum. Expertiz raporunda hava filtresinin orginal olmadigi yaziyordu. Dedim sikintimidir garantiyi bozarmi? Sonra gorulduki aracta kn marka hava filtresi ile 3 kere bakima girilmis ve servis degistirmeli denmemis. Neden bunlari soyledim cunku araci aldiktan sonraki ikinci bakim sonrasinda turbo arizasi ve expertiz hava filtresi nedeniyle problem cikarttiginda expertiz raporu ve diger bakim faturalarini gosterdigimde karar lehime donuverdi. Dolayisiyla expertiz ve bakim faturalarini saklayin ileride sikinti yasamayin. Tabi birde en onemlisi zamaninda bakima girin. Garanti kapsaminda olmayan parcalar varsa zaten expertiz raporunda belirtilecektir rahat olun.
      01-07-14, 17:47

7. Durumu:
      c@n
      Super Moderator

Nereden
      Kadıköy
      İsim
      Can
      Soyisim
      Keleşoğlu
      Araç
      Seat Leon 1.6 TDi Style 105 hp DSG

Servis ekspertiz kagidini imzali isteyin servisten.. ilerde birsey cikarsa elinde hic olmaz ise baglayici bir belge olsun...

TeamPASAOGLU
      TeamPASAOGLU
      Seat Leon 1.6 TDi Style 185hp DSG
      01-07-14, 18:50

8. Durumu:
      Ceed Fanatiği

İsim
      Barış
      Soyisim
      BACAKSIZ
      Araç

Alıntı batkurnaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      kurt düşürmek gibi olmasın ama servislere ben güvenmiyorum

bundan önceki aracımı direk servise götürdüm hiç bir şey yok dedi aracı aldım ufak bir iş için sanayi çıkmıştım kaportacı abi bu araba boyalı dedi hadi lan dedim servise gösterdim bir şey yok dedi dedim abi bir ölçtük tavan hariç hemem hemen komple boyalı çıktı. (kartaldaki fiat servisi) İlk sahibinin telefonunu buldum bayan aradım ben arabayla kaza yaptım kazalı sattım dedi. Aldığım çocuğu aradım abi benim haberim yoktu falan filan...

moral bozmak gibi olmasın ama servislere de pek güvenme.....
      Ben her servisin bu şekilde baştan savma yapacağına inanmıyorum. Tabi ki piyasada özensiz iş yapan yetkili servisler illa ki olacaktır. En azından kaporta konusunda sanayiden 1 kişiye daha gösterebilirim aracı diye umut ediyorum.
      02-07-14, 09:32

9. Durumu:
      Ceed Fanatiği

İsim
      Barış
      Soyisim
      BACAKSIZ
      Araç

Bunun dışında direksiyon başına oturduğumda neye dikkat etmem gerekir?

Kapıları gıcırdar mı?
      Cam tavandan ses gelir mi?
      Aracın konsolu ses yapar mı?
      Frenler iyi tutar mı?
      Yüksek devirde turbo ses yapar mı?
      Süspansiyonlar sert mi yumuşak mı? Sesli mi sessiz mi?
      ....

Liste uzatılabilir daha )

Yardımlarınızı bekliyorum
      02-07-14, 09:41

10. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      josef
      Soyisim
      fidankök
      Araç
      2012 kia ceed sw full

Alıntı pepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Bunun dışında direksiyon başına oturduğumda neye dikkat etmem gerekir?

Kapıları gıcırdar mı?
      Cam tavandan ses gelir mi?
      Aracın konsolu ses yapar mı?
      Frenler iyi tutar mı?
      Yüksek devirde turbo ses yapar mı?
      Süspansiyonlar sert mi yumuşak mı? Sesli mi sessiz mi?
      ....

Liste uzatılabilir daha )

Yardımlarınızı bekliyorum

Selam,

Çok ince eleyip sık dokuyarak epeydir keyfine göre bir araç aradın.

Aldığında gözün gibi bakacağına eminim.

Dilediğin gibi bir araba olmasını umarım.

Sonra da keyifli yorumlarını okuruz.

celladına aşık olmuşsa bir millet,
      ister ezan ister çan dinlet,
      itiraz etmiyorsa sürü gibi illet,
      müstahaktır ona her türlü zillet ( Ömer HAYYAM)
      02-07-14, 12:08

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

Nobody landed on this page from a search engine, yet!
    SEO Blog

Yer imleri