Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
    Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Like Tree3Likes

Konu: 45.000 Bakımı Geldi Çattı :)

1. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      Volkan
      Soyisim
      Gürsoylar
      Araç
      KIA Ceed Concept Plus

Merhaba arkadaşlar 2013 otomatik dizel Ceed CP kullanıyorum. 45.000 bakımı çok yaklaştı. Gidene kadar sizlerden servisleriniz ile ilgili iyi kötü yorumlarınızı rica edeceğim. Kaça patlar ? Önerileriniz ve ortalama kaça patlar ? Arayıp fiyat almama gerek var mıdır ?

Şimdiden teşekkürler
      Beni Twitter`da Takip Et
      19-09-15, 05:34 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      Hakan
      Soyisim
      GÖÇKON
      Araç
      kia ceed,2012,concept otm.

merhabalar ayın 18 inde bursa inallar servise 45000 bakımını yaptırdım 550 tl fiyat verdiler, Eskişehir servisi araca ne bakım yapacağını dahi bilmiyor servis müdürü diye birisini oturtmuşlar koltuğa daha aracı tanımıyor ben de yakın olması sebebi ile BURSA İNALLAR KİA SERVİSİ nde bakımı yaptırdım ilgi ve alakadan çok memnun kaldım ailecek Bursa gezisi yapmış olduk.
      20-09-15, 13:29 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      Volkan
      Soyisim
      Gürsoylar
      Araç
      KIA Ceed Concept Plus

Teşekkürler ama Bursa olayı riskli.. Siz iyi cesaret etmişsiniz. Eskişehirden ne kadar mesafe bilmiyorum ama bana çok masraflı gelir.
      21-09-15, 08:05 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      Ceed Hayranı

45bin bakımı 200TLdir.
      şöyle yapılacak. sanayiye gidip "yağ ve filtre değişimi" yaptıracaksınız. hepsi o.
      21-09-15, 08:19 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      Volkan
      Soyisim
      Gürsoylar
      Araç
      KIA Ceed Concept Plus

Aracım garanti kapsamı içinde henüz o riski göze alamam ki
      21-09-15, 09:14 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

6. Durumu:
      Ceed Hayranı

Ben de aracı sıfır aldım garanti kapsamı dedim yetkili servise gittim.60 bine kadar öyle oldu hep. gerek yok. şimdiki aklım olsa 15 binden sonra yetkili servise gitmezdim.

zaten servisin yaptığı şey de aynı . yağ ve filtreler değişecek 45 binde pek bir kontrol edilecek sorun olacak şey de olmaz. kayış kopmaz balata bitmez. kaldı ki fren balatayı dışarıda değiştirmek garantiyi bozmaz. o da dışarıda işçilik dahil 120 TL

ilave olarak servis detaylı temizlik yapar mutluluk verir. bunlar 3 kat fazla para ödemeyi gerektirir.

Zaten 45bine kadar geldiyseniz, fabrikasyon pek bir sorun yok demektir. bu onaylanmış oluyor. yani garanti ile ilgili sorun çıkaracak durum olsa şimdiye kadar çıkardı.

Garip olan şu ki, bizi korkuttular. Bakımı dışarıda yaptırmanın garantiyi bozduğuna dair bilgimiz yok. Balatayı değiştirmek garantiyi bozmuyor da , yağ değiştirmek, filtre değiştirmek garantiyi niye bozsun? gerçekten bozar mı? benim bilgim yok. Bilen varsa lütfen açıklasın.
      Konu sinan1 tarafından (21-09-15 Saat 14:51 ) değiştirilmiştir.
      volkantr34 likes this.
      21-09-15, 09:19 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

7. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      Yücel
      Soyisim
      AYGÜN
      Araç
      Kia Ceed ConceptPlus

Merhaba, geçen sene (Aralık) 2013 Ceed CP 45.000 km bakımını Erbek Otomotiv de yaptırdım , herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Forumda üye olduğunuzu söyleyip, bir teklif almanızı öneririm. 2 yaşındaki aracın garanti kapsamı dışına çıkartmak bana pek mantıklı gelmiyor.
      volkantr34 likes this.
      21-09-15, 14:00 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

8. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      Adem
      Soyisim
      Ay
      Araç
      consept plus M/T

Alıntı volkantr34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Merhaba arkadaşlar 2013 otomatik dizel Ceed CP kullanıyorum. 45.000 bakımı çok yaklaştı. Gidene kadar sizlerden servisleriniz ile ilgili iyi kötü yorumlarınızı rica edeceğim. Kaça patlar ? Önerileriniz ve ortalama kaça patlar ? Arayıp fiyat almama gerek var mıdır ?

Şimdiden teşekkürler
      Geçtiğimiz hafta 45.000 km bakımını erbek oto da yaptırdım yine en uygun fiyatı 550 TL onlar verdiler, ama sizin aracınız otomatik rakamlar azda olsa oynayabilir şanzıman yağı değişimi vs kaynaklı.
      volkantr34 likes this.
      21-09-15, 14:29 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

9. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      Volkan
      Soyisim
      Gürsoylar
      Araç
      KIA Ceed Concept Plus

Alıntı sinan1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Ben de aracı sıfır aldım garanti kapsamı dedim yetkili servise gittim.60 bine kadar öyle oldu hep. gerek yok. şimdiki aklım olsa 15 binden sonra yetkili servise gitmezdim.

zaten servisin yaptığı şey de aynı . yağ ve filtreler değişecek 45 binde pek bir kontrol edilecek sorun olacak şey de olmaz. kayış kopmaz balata bitmez. kaldı ki fren balatayı dışarıda değiştirmek garantiyi bozmaz. o da dışarıda işçilik dahil 120 TL

ilave olarak servis detaylı temizlik yapar mutluluk verir. bunlar 3 kat fazla para ödemeyi gerektirir.

Zaten 45bine kadar geldiyseniz, fabrikasyon pek bir sorun yok demektir. bu onaylanmış oluyor. yani garanti ile ilgili sorun çıkaracak durum olsa şimdiye kadar çıkardı.

Garip olan şu ki, bizi korkuttular. Bakımı dışarıda yaptırmanın garantiyi bozduğuna dair bilgimiz yok. Balatayı değiştirmek garantiyi bozmuyor da , yağ değiştirmek, filtre değiştirmek garantiyi niye bozsun? gerçekten bozar mı? benim bilgim yok. Bilen varsa lütfen açıklasın.
      Aslında haklısınız. Dışarda yaptırdığımızı düşünürsek araba komple mi garantiden çıkıyor yoksa yaptırdığımız uygulamalar mı garantiden çıkıyor bilmek gerekiyor. Çünkü 15 - 30 - 45 bin bakımlarında bunlar değişiyor tamamda listeye bakıldığında bayağı birşeyide kontrol ediliyor. Tabi göremediğimiz için ne derece kontrol ediliyor bilemiyoruz. Nedense arabanın yanına yaklaşamıyorsun. En azından Kia Mar'da Kia'dan çıkana kadar öyleydi. Diğer servislerde bakımı izleyebiliyor muyuz bilemiyorum.
      22-09-15, 08:06 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

10. Durumu:
      Ceed Hayranı

Yetkili servislerin hiç birinde izlenebildiğini sanmıyorum. Hatta bakım 15 dakikalık işlemdir. sizi gereksiz yere uzaklaştırırlar. 2-3 saat oyalanmanız "dolaşıp gelmeniz" istenir. arabasız nasıl dolaşılacaksa..

bakım 15 dakika gerisi detaylı iç dış yıkama ve kurulamadır. i

inanmayan varsa aracına, gizli kamera taksın baksın
      22-09-15, 14:40 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

Nobody landed on this page from a search engine, yet!
    SEO Blog

Yer imleri