Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
    Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Like Tree2Likes

Konu: 2.el kia ceed 2012-2013 yeni kasa

1. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      cem
      Soyisim
      erdem
      Araç
      clio

Merabalar 2.ci el 2012 -2013 model arası dizel concept plus manuel ceed almayı düşünüyorum. Fakat ceedlerde fren sorunu oldugunu duydum. Ve buradanda forumdanda okudugumda ceedlerin fren sorunu beni endişelendirdi.yardimlarinizi bekliyorum teşekkurler..
      Beni Twitter`da Takip Et
      06-03-16, 22:48 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      Super Moderator

İsim
      Rasim
      Soyisim
      Yetiş
      Araç
      İ30CW A/T Elite (DCT)

Ceed'lerde kronik bir fren sorunu yok. Sizinde okuduğunuz gibi forumumuzda bu konu tartışıldı. Ancak aracın frenlerinde var olduğu iddia edilen sorun gerçekçi verilerle ispatlanamadı. Ben bu fren olayının sürücüye bağlı olduğunu iddia ediyorum çünkü takip mesafesini koruyamayıp, sonra frene asıldım ama araç durmadı, arkadan çarptım ya da çarpmaya ramak kaldı demek hiç gerçekçi değil. Bazıları 100 km hızla gidip, frene basınca aracın 3 metrede durmasını istiyorlar herhalde. Hatırladığım kadarıyla o dönem araçlara bir güncelleme yapıldı, düzeldi filan denildi, herkes mutlu oldu.
      Frenlerin sorunlu olduğu araç olmaz mı? olur. Ama sorun genel değildir. En iyisi alacağınız aracın frenlerini iyice bir kontrol edin, içiniz rahat etsin.
      06-03-16, 23:42 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      M.Çağlar
      Soyisim
      Gündoğan
      Araç
      Kia Cee'd Comfort

bende aracımı alalı 3-4 ay oluyor henuz 20binde bundan once rio vardi gecen 180'i buldum hızda sonra kırmızı ısıklara yaklasırken yesıl yanıp sonuyordu durayım dedım arabanın durası yok fren pedalını ezdıkce ezdım bayagı bı mesafede durabıldım lastıklerden dıye dusunuyorum yada oyle umut edıyorum cunku rıo ile kıyasladıgım zaman frenleri arasında cok fark var agırlıkta etken tabıı 2 araba arasında
      07-03-16, 03:21 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      İlker
      Soyisim
      Türker
      Araç
      2016 Peugeot 308 Allure+ Man.

Araç hızı göstermiyor, sonra frene ani asılınca yol da kaymaksa abs giriyor ve uzuyor.
      Başlarda çok yaşadım fakat ayağım dozlamaya iyi alıştı, artık sert de dursam iyi duruyor. Dozlamayla alakalı bence. Yazılım yenilenince de 1 tık iyileşmişti.
      07-03-16, 23:44 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      berkan
      Soyisim
      okan
      Araç
      Ceed 13 Concept

Alıntı balkes10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      bende aracımı alalı 3-4 ay oluyor henuz 20binde bundan once rio vardi gecen 180'i buldum hızda sonra kırmızı ısıklara yaklasırken yesıl yanıp sonuyordu durayım dedım arabanın durası yok fren pedalını ezdıkce ezdım bayagı bı mesafede durabıldım lastıklerden dıye dusunuyorum yada oyle umut edıyorum cunku rıo ile kıyasladıgım zaman frenleri arasında cok fark var agırlıkta etken tabıı 2 araba arasında
      100le giderken bile mesafe kabaca 35 40 metre civarlarında gezerken(tabi usturplu sekilde yapılan fren ve balata diskin güzel kondisyonda oldması yüklü yüksüz durumda olmakta dahil buna), 180le giderken durman kabaca 150 metreleri bulur zank diye duracak hali yok

1881 - 193
      08-03-16, 09:37 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

6. Durumu:
      Ceed Master

Nereden
      pendik
      İsim
      salih
      Soyisim
      yıldız
      Araç
      Citroen XSARA 2 SX

@balkes10 Bizim forumda sivri dilli biri vardı iki sene kadar önce, yazdıklarınızdan sonra o geldi aklıma :-) O olsaydı bayağı bir laf söylerdi. Işıklar ve 180 km hız , biraz tuhaf geldi bana ...
      yalcin and Berkan like this.
      Citroen Xsara2 1,6 SX manuel 2003
      Kia ceed 1,6 mation manuel 2012
      Peugeot 307 comfort otomatik 2006
      Renault symbol expresion comfort 2012
      Renault scenic dynamic otomatik 2003
      Hyundai elentra otomatik 2005
      Kia Pride 2000
      Seat ibiza 1993
      Skoda L200 1989

08-03-16, 09:45 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

7. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      Hakan
      Soyisim
      GÖÇKON
      Araç
      kia ceed,2012,concept otm.

Arkadaşlar Seyyah serviste Yusuf beye konuyu sordum yeni kasa ceedlerde fren problemi olmadığını belirtti
      17-03-16, 12:43 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

8. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      M.Çağlar
      Soyisim
      Gündoğan
      Araç
      Kia Cee'd Comfort

bilmiyorum riodan sonra cee'd frenler kotu geldı bana yada rıoya alıstıgım ıcınde olabilir
      19-03-16, 10:00 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

9. Durumu:
      Ceed Fanatiği

İsim
      ÇAĞATAY
      Soyisim
      TOKAT
      Araç
      Kia ceed premium(dct)

Ceedlerin frenleri abs güncellemesinden sonra iyi oldu önceden abs'nin erken devreye girmesinden dolayı kızaklama yapıyordu araç benimde başıma gelmişti eski ceedimde hatta bir kere neredeyse kaza yapıyordum ama güncellemeden sonra frenler mükemmel oldular bana kalışa siz aracı almadan önce servise götürüp yazılımı güncel mi bir baktırın derim yoksa güncelletin
      19-03-16, 17:41 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

10. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      Ali Asker
      Soyisim
      YARDIMCI
      Araç
      KİA RİO 2012

Daha önceleri TRT 'de bir kamu spotu yayınlanıyordu hatırladığım kadarı ile 100 KM hızla gidenle daha düşük hızla giden araçların frenleme sonucunu yaşamla ölüm olarak vermişti.Araba 100 KM'le hızla gelip beyaz çizgide frene bastığında bez üzerine yapılmış kamyon resimli afişi yırtıp geçiyordu yani araçtaki kişi mefta oluyordu.Sizde maazallah 180 KM hız yapıp ölmeden durabilmişseniz Allahınıza şükür edeceğinize ceed-rio fren karşılaştırması yapıyorsunuz.Siz bir trafik teröristisiniz trafik polisleri sizi yakalayıp arabanızı bağlayıp varsa ehliyetinizi iptal etmeli.
      19-03-16, 19:12 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

Nobody landed on this page from a search engine, yet!
    SEO Blog

Yer imleri