Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
    Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    1. Durumu:
      Ceed Aşığı

Nereden
      Göynük - Bolu
      İsim
      Sezar
      Soyisim
      Yerlikaya
      Araç
      Kia Ceed Concept Plus AT

Abiler kardeşler herkese merhaba...

Yeni aldığım aracıma Blow Off taktırmayı düşünüyorum.. Konu hakkında bilgisi deneyimi olan varmı? Otomatik araçlara taktırılabiliyormu? Zararları neler olabilir yada olur mu? Konu hakkında fikirleri ve bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Ayrıca aracıma kışlık lastiklerimi takmak için 16 Inch jant takımı arıyorum orjinal veya replika.
      Elinde olan yada Sakarya'da jant alımında yardım ve tavsiyede bulnabilecek referans olabilecek biri 6 varsa çok sevinirim..
      "Bu memleket tarihte Türk’tü, hâlde Türk’tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır."
      Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK
      Karanlıkta Aydınlıktır FENERBAHÇE
      Futbol Bir Oyundur,FENERBAHÇE İse Aşktır!!

2013 Ceed Concept Plus AT

Beni Twitter`da Takip Et
      07-11-13, 16:46 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      Ceed Fanatiği

Nereden
      istanbul
      İsim
      ERKAN
      Soyisim
      AYHAN
      Araç
      proceed gt

Selamlar ben proceed de blow uygulamasi yaptim. Arac manueldi. Diledigim zaman tek dusla devreden cikarabiliyordum. Sonra sikilip sattim. Bir sure keyif veriyor sonrasinda kafa sisiriyor. Otomatikde pek keyif vermez cunku debriyaj ve kontrollu vites gecisi olmayacak. Yine de taktir sizin. Denemeye deger ancak orjinale donmek isterseniz intercooler hortumunuz cop olur. Yeniside servet. Son olarak orginal HKS disindaki tercihler yag eksiltme ve zamansiz devreye giris cikislar nedeniyle turbonuza zarar verir. Selamlar
      07-11-13, 17:40 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      Serkan
      Soyisim
      OĞUZ
      Araç
      2013 KİA CEED PREMİUM

Alıntı By_Cesar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Abiler kardeşler herkese merhaba...

Yeni aldığım aracıma Blow Off taktırmayı düşünüyorum.. Konu hakkında bilgisi deneyimi olan varmı? Otomatik araçlara taktırılabiliyormu? Zararları neler olabilir yada olur mu? Konu hakkında fikirleri ve bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Ayrıca aracıma kışlık lastiklerimi takmak için 16 Inch jant takımı arıyorum orjinal veya replika.
      Elinde olan yada Sakarya'da jant alımında yardım ve tavsiyede bulnabilecek referans olabilecek biri 6 varsa çok sevinirim..
      Blow off konusunu bende çok çok istiyordum araştırdım,sanayide bu işler ile uğraşan arkadaşlarada danıştım. Bu arada benim araçta otomatik.Olmaması için bir sebep yok herhangi bir zararı olmadığını hatta turbonun ömrü açısından faydası dahi olduğu söyleniyor. Hks ve Greedy marka tercih ediliyor ancak orijinalini ayırt ederken dikkat edin uyarısında bulundular.Ucuz olanları sıkıntılı diyorlar ve montajı biraz zaman alıyormuş ne kadar doğru bilemiyorum.Tüm gün sanayide oluyorum kimi kısa sürüyor kimisi uzun sürüyor diyor.Olmadı biraz daha araştırıp ekstra bir bilgi olursa paylaşırım.
      07-11-13, 17:47 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      Ceed Aşığı

İsim
      mehmet
      Soyisim
      mert
      Araç
      Ceed Consept dizel 2013

blow off dediğimiz diğer adıyla dump valve bizim araçlarda standart bulunan birşey değil mi. bende de dizel consept 2013 var. okudugum kadarıyla turbonun ömrünü uzatan ve performansı artıran birşey. teknik konularda çok fazla bilgim olmadıgından okuyup araştırarak öğrenmeye çalışıyorum. reelde ne gibi bir etkisi olur. araç mı serileşir ayrıca en kalitelisinin fiyatı nedir. daha önce taktırmış ve bu konuda tecrübeli olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa memnun olurum
      Timsah doğduysan yapacak bişey yok ama balık doğduysan da haybeden timsahlığa lüzüm yok!
      07-11-13, 18:06 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Durumu:
      Ceed Aşığı

İsim
      mehmet
      Soyisim
      mert
      Araç
      Ceed Consept dizel 2013

az önce bi kaç video izledim çuf çuf diye sinir bozucu bi ses. performans artırıcam diye bu saçma sesi hiç çekemem. vazgectim
      Timsah doğduysan yapacak bişey yok ama balık doğduysan da haybeden timsahlığa lüzüm yok!
      07-11-13, 18:19 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

6. Durumu:
      Ceed Fanatiği

Nereden
      istanbul
      İsim
      ERKAN
      Soyisim
      AYHAN
      Araç
      proceed gt

Arkadaslar vakum yapabilmesi icin fren vajum hortumunuz kesilip araya T dirsek yapikacak bir tanesi frene digeri blow off a gidecek. Dolayisiyla yuksek hizlarda ve devirlerde blow acilipda vakuma gecerken fren yapmak istediginizde sikinti olacak.en buyuk ve tehlikeki eksisi bu. Dusuk devirlerde sirkelenme olacak. Bence blow off kesinlikle turbo benzinli araclara gore dusunulmus bir parca. Eger dogru yerde isi bilen kisilerce montaji yapilmassa cok bas agritir.
      07-11-13, 18:26 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

7. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      Serkan
      Soyisim
      OĞUZ
      Araç
      2013 KİA CEED PREMİUM

Alıntı ceronimo1978 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Selamlar ben proceed de blow uygulamasi yaptim. Arac manueldi. Diledigim zaman tek dusla devreden cikarabiliyordum. Sonra sikilip sattim. Bir sure keyif veriyor sonrasinda kafa sisiriyor. Otomatikde pek keyif vermez cunku debriyaj ve kontrollu vites gecisi olmayacak. Yine de taktir sizin. Denemeye deger ancak orjinale donmek isterseniz intercooler hortumunuz cop olur. Yeniside servet. Son olarak orginal HKS disindaki tercihler yag eksiltme ve zamansiz devreye giris cikislar nedeniyle turbonuza zarar verir. Selamlar
      Erkan bey Hks gerçekten marka olarak bir numara.Sizin takılma işlemi yaklaşık ne kadar sürdü? İntercooler hortumu fiyatını hatırlıyor musunuz. Şimdiden teşekkürler.

Saygılarımla.
      07-11-13, 21:07 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

8. Durumu:
      Ceed Fanatiği

Nereden
      istanbul
      İsim
      ERKAN
      Soyisim
      AYHAN
      Araç
      proceed gt

Serkan bey soyle soyleyim. Ben basindan sonuna kadar aracin basinda beklemistim. Gaz pedali sokuluyor, intercooler hortumuna blow offun oturacagi yatak yapikiyor, fren hortunu kesilip araya blow a giden bir hortum cekiliyor, arac icine ac/kapa dugmesi icin tesisat cekiliyor. Yani anlayacaginiz tum bu islemler ustanin tecrubesine gore en az 1 gun surer. Intercooler hortumuda 600 tl civariydi. Taktirmak istersenuz isin ehli bir tanidigim var. Alibeykoyke islandtuning huseyin.
      07-11-13, 22:23 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

9. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      Volkan
      Soyisim
      YILMAZ
      Araç
      Kia Ceed Premium 2013

2013 Kia Ceed Premium

07-11-13, 22:48 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

10. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      Serkan
      Soyisim
      OĞUZ
      Araç
      2013 KİA CEED PREMİUM

Alıntı ceronimo1978 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Serkan bey soyle soyleyim. Ben basindan sonuna kadar aracin basinda beklemistim. Gaz pedali sokuluyor, intercooler hortumuna blow offun oturacagi yatak yapikiyor, fren hortunu kesilip araya blow a giden bir hortum cekiliyor, arac icine ac/kapa dugmesi icin tesisat cekiliyor. Yani anlayacaginiz tum bu islemler ustanin tecrubesine gore en az 1 gun surer. Intercooler hortumuda 600 tl civariydi. Taktirmak istersenuz isin ehli bir tanidigim var. Alibeykoyke islandtuning huseyin.
      Cevap için ve ayrıntılı bilgi için çok teşekkür ederim.Oldukça çetrefilli gibi görünüyor.Yeni aracın bu şekilde kesip biçme işlemini görmeye dayanamam herhalde Biraz daha düşünsem fena olmayacak.
      07-11-13, 23:16 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

pro ceed gt dump valf

kia ceed 16 inch

blow-off yakit masrafi

kia ceed orjinal jant sifir

blow off sakarya

kia ceed blow off

blow off kia ceed

dizel otomatik kia ceed dump valve takilirmi

SEO Blog

Bu Konu için Etiketler

Yer imleri