Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
    Toplam 48 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Like Tree6Likes

Konu: Necvox Navigasyon taktırmak isteyenler yorumlarımı okusun.

1. Durumu:
      Ceed Aşığı

İsim
      Ömer
      Soyisim
      -
      Araç
      Ceed 2012 Concept SR A/T

[size=8pt]ceedclub,ceed forum,ceed necvox,ceed navigasyon,pro ceed navigasyon,kia navigasyon[/size]

Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 4 aydır aracımda kullanmakta olduğum Necvox navigasyon sistemi ile ilgili internet sitelerinde detaylı bir değerlendirme yazısı bulamayınca, iş başa düştü dedim. Altta bu 4 ay sürecinde cihazla ilgili genel değerlendirmelerim mevcut. Merak eden ve aracına taktırmak isteyen arkadaşlar için faydalı olacağını umuyorum.

Kullandığım cihazın modeli Necvox DVA 9821 HD 6.2 INCH DOUBLE DIN modeli. Ürünün özelliklerini tek tek yazmıyorum çünkü internet sitelerinde zaten detayları mevcut.

[img width=160 height=83]http://hizliresimyukle.com/thumb-263892.jpg[/img]

Şimdi gelelim ürünün kullandığım özelliklerine ve yorumlarıma.

Ana ekran: Ana ekran 6,2" . Bu noktada 7" ve üzeri isteyenler için ekran biraz küçük gelebilir. Benim için ekran yeterli olmakla birlikte esas can sıkıcı konu ceed in ön panelinin oval yapısı nedeniyle güneşli havalarda ekranın LCD panelini görmenin son derece güçleşmesi. Bilirsiniz genelde entegre navigasyon sistemlerinde panel konsolda 90 derecelik açıyla dik durur ve üzerinde genelde plastikten küçük bir güneşlik şapkası mevcuttur. Ancak mevcut konsolda bunu yapmak mümkün değil.

Dokunmatik kalitesi: Iphone kullanan birisi olarak Necvox un dokunmatik LCD panelinin, dokunmatik hassasiyeti benim açımdan sınıfta kalıyor. Kalibrasyon yaparak hassasiyeti arttırmak işe yaramıyor. Bazen istediğiniz yere tıklamak için bırakın dokunmayı tırnağınızla hafifçe bastırmanız bile gerekebiliyor. Yani Necvox bu kategoride malesef çok yetersiz.

[img width=160 height=120]http://hizliresimyukle.com/thumb-263894.jpg[/img]

DVD/VCD: Eğer arka koltuk kafalıklarında LCD ekranlar yoksa zaten yolcuların film izlemesi mümkün değil. Ancak ben kliplerden oluşan bir DVD yapayımda aracımda dinleyeyim derseniz bu durumda da Necvox size pek yardımcı olmuyor. Çünkü şu ana kadar yüklediğim kliplerin çoğunda ya dosya hatası ya da çözünürlük hatası aldım. Yani necvox un istediği dosya formatı ve çözünürlüğe sahip dosyaları bilgisayarınızda hazırladıktan sonra ancak izlemek mümkün oluyor. Bir eksi de buradan geldi.

USB ve IPOD: Bu katergoride pek sorun yaşamıyorsunuz. Okuma süreleri yeterli. Ancak klasik ceed teybinde alışık olduğunuz direksiyondan dinlemekte olduğunuz şarkıyı ileri sarma özelliği necvox da aktif değil. Bunu ancak ekrana tıklayarak çıkan menüden yapmanız gerekiyor ki bu durumda dikkatinizi yol yerine navigasyona vermeniz gerekiyor. Bu da sürüş güvenliği açısından pek hoş bir durum değil.

[img width=160 height=120]http://hizliresimyukle.com/thumb-263893.jpg[/img]

Radyo: Ben necvox un radyo özelliğinden genel anlamda memnunum. FM1-2-3 seçenekleriyle toplamda 24 FM kanalını kaydedebiliyorsunuz. Peki burada olumsuz birşey var mı derseniz, cevabım evet. Şimdi resimde de gördüğünüz gibi 8 tane beğendiğim kanalı kaydettim. Yolda giderken 1 numaralı kanaldan (yani 106 frekansından) 2. kanala (yani 96,20 ye) geçmek istiyorum. Direksiyon üzerinde bulunan şarkı ilerletme düğmesine basıyorum. Ama necvox birden 106 frekansından ileriye doğru kanal aramaya başlıyor (106,20 - 106,40 v.s.) Siz 96,2 yi dinlemek istediğinizde yine yoldan gözlerinizi ayırıp, ekrana bakarak o kanala tıklamak zorunda kalıyorsunuz ve bu durum sürücüyü bir yerden sonra ciddi anlamda sinirlendirmeye başlıyor.

[img width=160 height=120]http://hizliresimyukle.com/thumb-263895.jpg[/img]

Bluetooth: Telefonunuzla eşleştirme yaptığınızda CAR-Kit diye bir seçenek çıkıyor. Böylelikle yolda giderken arama geldiğinde otomatik olarak direksiyon üzerindeki arama ve iptal tuşlarıyla görüşme yapmanız mümkün oluyor. Ancak burada da Necvox yine sinirlerinizle oynamayı bırakmıyor. Menüden bluetooth için gelen ses yüksekliğini arttırmak mümkün değil.
      Bu da ne demek derseniz bir örnek vereyim. Şimdi farzedelim ki yolda giderken MP3 dinliyorsunuz. Birden müzik kesiliyor ve telefon çalmaya başlıyor. Hemen direksiyondan arama tuşuna basarak çağrıyı aracın hoparlörlerine verip konuşmayı başlatıyorsunuz. Buraya kadar herşey normal. Ancak karşıdan gelen sesin son derece düşük olduğunu farkediyorsunuz ve hoparlör sesini normalin en az 2 katı kadar açıyorsunuz. Sonra konuşma bitiyor. Tabi necvox da konuşma gelmeden önce dinlemekte olduğunuz şarkıya sizi yönlendiriyor otomatik olarak. Ama siz hoparlörü az önce normalin en az 2 katı kadar açmıştınız. İşte o anda araçta inanılmaz bir gürültü çıkıyorki kulaklarınız birden patlıyor.
      Burada da -

TV: Bu özelliğin aktif olması için ön camınıza bir anten yapıştırıyorlar serviste. Ancak size tavsiyem bu parçayı hiç taktırmayın gerek yok. Çünkü bu güne kadar TRT-1 in bile çektiğini görmedim. Kısaca TV özelliği sadece ekranda bir button olarak var.

Navigasyon: Üzerinde bulunan Black edition navigasyonu Tomtom-Garmin ya da IGO ile kıyaslamayın tek kelimeyle berbat. Cihaz üzerinde bulunan mikro SD karta farklı navigasyon yazılımı atılabiliyor. Bir an önce yazılımı değiştirin.

Geri görüş kamerası: Bu ürünün hatasız kusursuz eksiksiz çalışan tek özelliği bu. geri vitese taktığınız anda ekran otomatik olarak geri görüş moduna geçiyor. Karanlık otoparklarda bile gayet güzel görüş alabiliyorsunuz.

[img width=160 height=120]http://hizliresimyukle.com/thumb-263896.jpg[/img]

Sonuç: minimum 1000 USD verip bu cihazı almaya değer mi derseniz bence değmez arkadaşlar. Evet araca güzel bir hava katabilir, belki satışı da kolaylaştırabilir, ancak bu maliyete, harici navigasyon ve performans arttırıcı pek çok şey satın alabilirsiniz. Umarım yazım sizlere yardımcı olmuştur.

Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verilecek cevabım var. Lakin önce lafa bakarım laf mı diye, sonra söyleyene bakarım adam mı diye!
      Beni Twitter`da Takip Et
      23-06-12, 10:36 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      Ceed Aşığı

Nereden
      istanbul/Ümraniye
      İsim
      Erdal
      Soyisim
      Yaman
      Araç
      Cee'd Concept DSL 2012

Eline sağlık çok sağ ol
      Tanrı Türkü Korusun Ve Yüceltsin
      23-06-12, 10:58 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      Ceed Meraklısı

Nereden
      Ankara- Balgat

Kendi kullandığınız ürün olmasına rağmen tarafsız değerlendirmeniz için sizi tebrik ediyorum. İlgilenenlere çok faydası olacaktır.
      23-06-12, 11:45 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      Sakarya İl temsilcisi

Nereden
      Sakarya
      İsim
      Bülent
      Soyisim
      KURNAZ
      Araç
      Cee'd 2011 Motion M/T

ağızına line sağlık

Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi
      Ey Türk Gençliği!
      Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

…………….. (ezbere biliyorsunuz zaten).

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Mustafa Kemal Atatürk
      20 Ekim 1927
      23-06-12, 12:05 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Josefsalvatini
      Guest
      Klavyene saglik ...
      23-06-12, 12:22 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

6. Durumu:
      Ceed Master

Nereden
      Istanbul

Bravo , gercekten hem subjektif hem objektif olmuş.
      come, get SOME baby...
      23-06-12, 13:23 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

7. Durumu:
      Ceed Master

Nereden
      ist.

Elinize saglik.anladigim seyse...alinmaz.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
      23-06-12, 14:11 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

8. Josefsalvatini
      Guest
      Gözünü seveyim Cylone un
      23-06-12, 14:30 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

9. Durumu:
      Ceed Meraklısı

Aracın ses müzik donanımı bana yeterli. Hatta fazla bile. Sökmeye kıyamadım. Gömme navigasyon - müzik sistemi olursa harici gps anteni gerekiyormuş bunu takmak için iç kaplamayı aralamak gerekiyormuş., arabanın kendi mikrofonu kullanılamıyormuş, aynanın arkasına başka mikron takılacakmış... vs

Media Markt'tan, 400 TL Tomtom GO1000 aldım. Güzel çalışıyor. Ben de bunu öneririm
      23-06-12, 15:26 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

10. Durumu:
      Ceed Fanatiği

Nereden
      Ankara
      İsim
      Mutlu
      Soyisim
      Çalışkan
      Araç
      Opel Astra J 1.4 AS

Akenatos gayet titizce hazirlanmis bu inceleme icin tesekkurler.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
      Kia cee'd motion crdi a/t 2010 (satıldı)
      Opel Astra J 1.4 AS 2014
      23-06-12, 20:08 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

necvox

necvox navigasyon

necvox navigasyon yazılımı indirnecvox navigasyon yazılımınecvox kia ceednecvox dva 9690necvox dva 9690 özelliklerinecvox 9690 özelliklerinecvox navigasyon indirnecvox forumnecvox geri görüş kamerası çalışmıyornecvox kullanıçı yorumlarınecvox ankarakia ceed navigasyon necvoxnecvox yorumnecvox black editionnecvox mu navitech minecvox türkiyekia ceed navigasyonnecvox yorumlarınecvox internetnecvox navigasyon programı indirnecvox navigasyon özelliklerinecvox ses kalitesinecvox and 160
    SEO Blog

Yer imleri