Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
    Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    1. Durumu:
      Ceed Hayranı

Nereden
      ÜMRANİYE
      İsim
      YAVUZ
      Soyisim
      AŞIK
      Araç
      2012 CEE'D CONCEPT 1.6 CRDI M/T BEYAZ

selamlar

öncelikle çalışma henüz bitmedi. sizden bazı fikirler almak istiyorum. onun için konuyu açtım.
      elimde bulunan 2012 model nexus 7 wifi tableti aracın teybinin üstüne şimdilik cırt bant ile sabitledim. ama amacım çinden aldığım teyp çerçevesini kullanarak her ne kadar fabrika çıkışı gibi olmasa da orjinalmiş gibi bir görüntü almak. yaptıklarımı aşama aşama resimlemedim yazarak anlatmaya çalışacağım. ama teybi tekrar sökmem gerektiğinde geri toplarken resimlerim ve buraya da yüklerim.

bütün montaj işlemleri müzik tesisatı yapan bir arkadaşımın yardımı sayesinde oldu.
      öncelikle teybin çerçevesini ve sonrasında da teybi yerinden çıkardık ve teybin yanlarında bulunan ve teybi göğüse sabitleyen metal parçaları bir kademe öne alarak (zaten 2 kademe var) teybin daha da içeri gömülmesini ve tablet için düz bir zemin sağladık.ve teybin ses ve diğer kontrol düğmelerini söktük. teybi yerleştirmeden önce arkadaki boşluktan tabletin şarj olması ve data transferini sağlaması için usb otg y kabloyu vitesin önünde bulunan boşluğa çıkmasını sağladık. çıkış için vites önündeki boşluğu aydınlatan lambanın yuvasını kullandık. bu şekilde ortada çok fazla kablo kalabalığı olmamış oldu. (şimdilik. yapmayı düşündüğüm şeylerden sonra ne olur bilemiyorum.)
      bu arada aracıma geri vites kamerası taktırmıştım. geri vites kamerasının kablolarını ve görüntünün tablete gelmesini sağlayan usb easycap denen cihazı da teybin arkasına gizledik.easycap denen cihaz usb ile tablete bağlanıyor. ve diğer ucunda rca denen (sanırım) kablo uçları var. özel bir uygulamayla geri vites kamerasından sinyal aldığında uygulama açılıyor ve ekrana görüntü geliyor. geri vitesten çıktığınızda görüntü gidiyor.

en son herşeyi yerine yerleştirmeden önce şarj için gerekli micro usb ucu teybin radyo frekans kontrol tuşunu çıkardığımız için oluşan boşluktan çıkardık. bu şekilde tableti yerine yerleştirdiğimde micro usbyi takıp hem şarj olmasını hem de easycape bağlanmasını sağlıyorum.

şimdi gelelim asıl soruma. belki daha önce deneyen olmamıştır ama (ben denedim) teybin kafasını söktüğümde teyp hala çalışıyor. ama sökerken teybin hala çalışıyor olması lazım. çünkü açma kapama düğmesi iptal olduğu için çalışır vaziyette bırakmak gerekiyor. ama acaba kontaktan anahtarı çektiğimde çalışmaya devam eder mi? bunu hiç denemedim. aküyü bitirir mi?

teybin kafasını sökmek istememin sebebi daha fazla yer kazanmak ve tableti de çerçevenin arkasına sabitlemek. resimlerde bir örneği var. ama genelde bu şekilde yapanlar aracın orjinal teybini iptal ederek yapmışlar. başka marka teyp ve amfi ekolayzer kullanmışlar. ben ise orjinalin bluetooth ve direksiyondan kontrol özelliklerini kaybetmek istemiyorum.

yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
      Eklenen Resimler Eklenen Resimler
      Beni Twitter`da Takip Et
      06-02-15, 16:26 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      Ceed Master

Nereden
      Büyükçekmece
      İsim
      yalçın
      Soyisim
      yavuz
      Araç
      Cee'd Motion 2011

güzel ve gayet mantıklı, bende navigasyonu araştırırken neden tablet olmasın diye düşündüydümde sonra geri vitesle kim uğraşacak diye iptal ettim. geri vites olayınıda çözersen, çok çok mantıklı olur tabi tabletin ses çıkış gücü nedir nasıldır, denemek duymak lazım??
      06-02-15, 18:36 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      Ceed Hayranı

Nereden
      ÜMRANİYE
      İsim
      YAVUZ
      Soyisim
      AŞIK
      Araç

geri vites olayını çözdüm. şu an hali hazırda çalışır durumda. aslında bugün video çekip ekleyecektim ama sadece 2 resim çekebildim.
      ses olayına gelince sesi bluetoothtan bağlıyorum. bence fena değil. daha doğrusu benim ses konusunda çok beklentim yok. zaten sürekli radyo dinleyen biriyim. asıl amacım görünüm. acaba diyorum elimdeki çin malı çerçevenin üzerine fiberglass bir çerçeve mi yapsam. ama onun için de yer lazım. apartman dairesinde yapılacak iş değil. yaptırmaya kalksam da çok para isteyeceklerine eminim.
      06-02-15, 23:57 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      mesut
      Soyisim
      kapısız
      Araç
      KIA SPORTAGE

yapılır mı bilmem ama benim aklıma gelen bir fikir var.. radyonun kafasını söksek mesela onun yerine tableti koysak olmaz mı radyo yine çalışır sadece radyomuzu direksiyondan kullanabiliriz sadece
      06-03-15, 20:34 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Durumu:
      Ceed Hayranı

Nereden
      ÜMRANİYE
      İsim
      YAVUZ
      Soyisim
      AŞIK
      Araç

Hocam onu da denedim ama sürekli orda tutmaya cesaret edemiyorum. Malum bizim radyoların açma kapama tuşu o kafanın üstünde. Sokersek radyo sürekli açık kalır ve akuyu bitirir diye korkuyorum. Aslında radyo ana üniteye flex kablo ile bağlanıyor. Uygun ve daha uzun flex kablo ile kafanin yeri değiştirilirse de olur. Uygun flex kabloyu buldum ama uzunluk konusunda sıkıntı var. Yeteri kadar uzunu trde yok. Varsa Çinden getirtmek gerekli.
      07-03-15, 21:32 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

6. Durumu:
      Ceed Hayranı

Nereden
      ÜMRANİYE
      İsim
      YAVUZ
      Soyisim
      AŞIK
      Araç

08-03-15, 02:50 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

7. Durumu:
      Ceed Hayranı

Nereden
      ÜMRANİYE
      İsim
      YAVUZ
      Soyisim
      AŞIK
      Araç

08-03-15, 02:52 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

8. Durumu:
      Ceed Hayranı

Nereden
      ÜMRANİYE
      İsim
      YAVUZ
      Soyisim
      AŞIK
      Araç

bu da video
      08-03-15, 03:14 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

9. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      ibrahim
      Soyisim
      atalay
      Araç
      cee'd concept plus

Ar-ge açısından değerlendirilebilir ama randımanlı olacağını zannetmiyorum
      18-03-15, 00:01 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

10. Durumu:
      Ceed Hayranı

Nereden
      ÜMRANİYE
      İsim
      YAVUZ
      Soyisim
      AŞIK
      Araç

Astra H Oem Teyp Ekranı Projesi Uygulama Anlatımı - Sayfa 2 - Opel Forum - Opelim.NeT

daha önce üyesi olduğum forumda (eski aracımdan dolayı) astra h için ekran yer değiştirme uygulaması detaylarıyla anlatılmış. bakalım ben de ekranın yerini değiştirebilmek için gerekli kabloyu araştırmaya başlayacağım tekrardan. bu konuyu görünce olabileceğine kanaat getirdim.
      18-03-15, 02:18 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

kia cedd teybe tablet nasil baglanır

araç tablet montajı

kıa sorento geri vites kamera kablosunun takılması

http:www.ceedclubtr.comforumdiy-do-yourself-kendin-yap-56yeni-ceed-tablet-montajae-devam-ediyor-4040.html

arac ici tablet montaj

SEO Blog

Bu Konu için Etiketler

Yer imleri