Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
    Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    1. Durumu:
      Ceed Aşığı

Nereden
      ESKİŞEHİR
      İsim
      Mert
      Soyisim
      Gülkokan
      Araç
      Ford Fiesta Sport

Herkese Merhaba,

Geçen hafta kışlık lastik ve saç jant aldım. Jantların kondüsyonu iyi olmasına rağmen görsel olarak kötü durumdaydım. Takıldıktan sonraki aracın durumu...,

Lastiklerde yeni olmasına rağmen kötü hava şartlarından dolayı oldukça kirlenmiş durumdaydı. Şaç jantı boyamak için kullandığım ekipmanlar

1-Mat sprey boya(1 adeti 4 jantı boyamaya yetiyor)
      2-Sprey vernik
      3-1 adet 180 lik sünger zımpara
      4-1 adet 150 lik sünger zımpara
      5-İşçi eldiveni(1 milyoncularda satılıyor üzerinde özel bir kaplama var. Eliniz daha az acıyor)
      6- Makas
      7-Maskeleme bandı veya elektrik bandı
      8-Ayakkabı fırçası ve normal boya fırçası
      9-Vinet(genel bir temizleyici ben araç içinde genel temizlik için kullanıyorum ancak çok amaçlı genel temizleyici diyebiliriz linki http://erdemboya.tic...-konsantre.html detaycıların bir numaralı ürünü bulanın ellerinden öpüyorum)
      10-Arap Sabunu(Normalde özel firmaların ürünlerini kullanıyorum ancak benim kisi bitti daha sipariş veremedim. Ucuz yollu olsun diye kulladım)
      11- Detay taburem(uzun bir süre çömelerek iş yapılacağı için en iyi yardımcım oldu ona rağmen her yerim ağrıdı)
      12-1 deste iskambil kağıdı
      13-Gazete
      14-Mikro fiber bez

Malzemelerin genel resimlerini ekliyorum

İlk olarak aracı genel olarak dıştan yıkadım. Jnatlara daha özel bir ilgi uyguladım tabiki. Sonrasında jantları araç üzerinde iken boyayacağım için bir güzel makselemeye başladım. İskambil kağıtlarıni yatay olarak jant ile lastik arasına koydum. Bundan iyi bir maskeleme olamaz sanırım. Sonra elektrik bandı ile bijonları maskeledim. Sonrasında gazete ve maskeleme bandını kullanarak bir güzel aracın kaportasını izole ettim.
      İlk olarak jantı 180 lik sünger zımpara ile bir güzel zımparaladım. Sonra 150 lik zımpara ile tüm yüzeyleri zımparaladım. Değer yükseldikçe daha kaba oluyor zımparalar. Tabi ki ortam iyice kirlenmiş oluyor. Ben iyi bir temizlik için vinet diye bir ürün kullanıyorum. Konsantre bir ürün sulandırarak kullanıyorum. Vinet su ile birleşince oldukça akışkan oluyor. Janta sıkınca bütün kiri tozu yere indiriyor. Zımparadan sonra tüm jantı vinetledim. Ayakkabı fırçası ile bir güzel detaylı fırçaladım. Onun yerine boya fırçasıda kullanılabilir.Sonra su ile duruladıktan sonra mikro fiber bez ile sildim. Tüm işlemlerden sonra ortamın şekli resimdeki gibi

Ben ilk jantı yaparken boşluklardan arkaya kaliperlere, fren diskine ve kampanalara boya gelmesin diye boşlukları sünger ile doldurdum ancak sonrasında gerek olmadığını anladığım. Diğer 3 jantı sünger olamadan boyadım.

Sonra mat sprey boya ile jantı boyamaya başladım. Her bir jantta 2 kat boya kullandım. Her kat arasında 5 ile 10 dakika arasında bekledim. Boyayı sıkarken aynı bölgeye sürekli uygulamıyoruz ki boya akmaya başlamasın. Sonrasında kötü bir görüntü oluşuyor. 2 kat mat boya attıktan sonra oluşan durum

Boya kuruduktan sonra üzerine sprey vernik attım. Aslında tam net olmamkla birlikte boya tam kurumadan verniği atmak gerekirmiş ki vernik tam olarak boya üzerinde tam olarak tutunsun. Abilerimiz gerekli yorumu yaparlar sonrasında
      Verniği attıktan boya sanırım piyano black oluyor ancak tam bence bilmiyorum. Oluşan renk hoşuma gitti açıkçası. İlk jant ile son jant arasında işçilik olarak gözle görülür bir fark oldu ancak yinede kötü değil. Jantlar adama benzedi açıkçası. Son jantı yaparken hava karardığı için genel bir resim çekemedim. Yarın sabahtan arap sabunu yemiş lastiklerle jantın genel durumunu gösteren resim eklerim.
      Beni Twitter`da Takip Et
      30-12-12, 22:52 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      Yasaklı Üye

Nereden
      istanbul
      İsim
      Yusuf
      Soyisim
      Bektaş
      Araç
      bir zamanlar Ceed 1.6 CRDi 175 bg at sr

Eline emeğine sağlık mert guzel paylasim
      30-12-12, 23:05 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      Ceed Fanatiği

Nereden
      istanbul
      İsim
      ERKAN
      Soyisim
      AYHAN
      Araç
      proceed gt

güzel iş çıkarmışsın hocam ellerine sağlık
      30-12-12, 23:06 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      c@n
      Super Moderator

Nereden
      Kadıköy
      İsim
      Can
      Soyisim
      Keleşoğlu
      Araç
      Seat Leon 1.6 TDi Style 105 hp DSG

Mert süpersin... eline sağlık...
      30-12-12, 23:07 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Durumu:
      Ceed Aşığı

Nereden
      İSTANBUL

Süpermiş ellerine

Sent from my iPhone using Tapatalk
      Cee'd Concept SR AT
      30-12-12, 23:25 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

6. Durumu:
      Ceed Aşığı

Nereden
      İSTANBUL

Ellerine sağlık güzel iş çıkarmışsın

Sent from my iPhone using Tapatalk
      Cee'd Concept SR AT
      30-12-12, 23:26 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

7. Durumu:
      Super Moderator

İsim
      Rasim
      Soyisim
      Yetiş
      Araç
      İ30CW A/T Elite (DCT)

Eline sağlık Mert, güzel olmuş.

GT-P3113 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
      31-12-12, 00:48 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

8. Durumu:
      Sakarya İl temsilcisi

Nereden
      Sakarya
      İsim
      Bülent
      Soyisim
      KURNAZ
      Araç
      Cee'd 2011 Motion M/T

Guzel olmus mert eline saglik
      31-12-12, 00:57 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

9. Durumu:
      Ceed Master

Nereden
      ist.

koz maça
      eline emegine saglik
      31-12-12, 01:02 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

10. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      Gökhan
      Araç
      Yeni Ceed SW Concept

Süper olmuş ellerinize sağlık. İskambil kağıdı olayı bence uygulamanın en can alıcı noktası olmuş. Daha iyi bir çözüm olamazdı herhalde
      Ben malzeme listesini okurken ya boya kururken fal bakılacak ya da bir arkadaşla pişti oynanacak diye düşünmüştüm açıkçası
      Süper uygulama, süper sonuç ve süper anlatım olmuş. tekrar elinize sağlık.
      31-12-12, 11:04 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

saç jant boyama

teneke jant boyama

jant boyama

kara jant boyama

sac jant modifiyesaç jant jant boyaSIteneke jantjant boyama resimli anlatımsac jant nasıl boyanırteneke jant modifiyejant boyama spreyisprey boya ile jant boyamasakarya jant boyamajant boyama ankaraankara jant boyamajant nasıl boyanırgetz teneke jantteneke jant nasıl boyanırsprey jant boyasıjant kaplama sakaryateneke jantlı arabasakarya jant kaplamasaç jant kaplamaoto jant boyama
    SEO Blog

Yer imleri