Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    1. Durumu:
      Ceed Hayranı

Yenisini almayın eskisini bedava kullanın Azıcık emek gerekiyor. 15dk sürer.

Haftasonu uzun yola çıktım. Klimayı Maksimuma ayarladım. Uzun zamandır pek soğutmuyordu. Belki klima gazı doldurmak gerek diye düşünüyordum.

Gerekirse filtresiz kullanayım dedim. filtrenin nasıl değiştiğini bilmiyordum fakat kolay olduğunu duymuştum. Yanımda takacak yeni filtre yok. torpidonun oradan itinayla filtreyi söktüm. filtresiz çalıştırdım. süper üflemeye başladı. aracı ilk aldığım zamanki gibi. Demek sorun sadece filtredeymiş

Filtreyi temizlemeye karar verdim. baktım böcekler tozlar... iyice kirlenmiş. önce hafifçe yere vurdum bayağı bir pislik toz döküldü. Bagada taşıdığım küçük sert yıkama fırçası ile kuru olarak defalarca fırçaladım. her defasında yere hafifçe vurdum. bir çok toz çıktı. 3-5 sefer tekrarladıktan sonra yerine taktım.

Mis gibi oldu. canavar gibi üflüyor. Dışarısı 30 derece iken içerisi artık soğuk bile oluyor.

Bu filtre bitecek bir şeye benzemiyor. temizleyip temizleyip kullanabiliriz.
      Beni Twitter`da Takip Et
      17-06-14, 14:59 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      ERMAN
      Soyisim
      ERDURAN
      Araç
      2013 CEED CONSEPT PLUS

sinan çok iyi yapmışsında o filtre özelliğini kaybetmiştir iyice. O çok üfleyen havanın içinde milyonlarca bakteri vardır. insan sağlığı için tehlikeli yani. Bence kmsi gelince değişmek lazım
      17-06-14, 15:49 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      berkan
      Soyisim
      okan
      Araç
      Ceed 13 Concept

temizlenebilir tabi temizleme kitleri var onların havayı veya suyu vurmakla olmuyo Erman abinin dediği gibi hem ömrü hemde yağlanması lazım dümdüz sünger yada herneyse değiller çünkü

mesela

K&n Filtre Temizleme Ve Yağlama Kiti 17686187 - n11.com

edit: bide sizinki polen filtresi galiba onun en mantıklı ve uygunu değişmektir normal hava filtresi yine temizlenip kullanır onda cok sıkıntı olcak durum yok
      1881 - 193
      17-06-14, 15:56 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      Super Moderator

İsim
      Rasim
      Soyisim
      Yetiş
      Araç
      İ30CW A/T Elite (DCT)

Polen filtresi neyse de, sakın hava filtresine aynı muameleyi yapmayın. Turboya kaçacak çok minik bir taş parçası turboyla tanışmanıza sebeb olabilir.
      17-06-14, 15:59 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      ERMAN
      Soyisim
      ERDURAN
      Araç
      2013 CEED CONSEPT PLUS

son derece mutsuz ve sıcak bir tanışma
      17-06-14, 16:50 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

6. Durumu:
      Ceed Aşığı

İsim
      mehmet
      Soyisim
      mert
      Araç
      Ceed Consept dizel 2013

internette yeni ceedler için kutu içi performans hava filtresi pek göremedim. kn yada başka bi marka performans filtresi kullanan var mı. gaz tepkimesi artıyor ama biraz da ses yapıyor diyor forumlarda. Bide filtre kara şeklinde mi yoksa simkart gibi kenarı kesik mi acaba
      Timsah doğduysan yapacak bişey yok ama balık doğduysan da haybeden timsahlığa lüzüm yok!
      17-06-14, 19:42 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

7. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      berkan
      Soyisim
      okan
      Araç
      Ceed 13 Concept

Alıntı dellobaltino Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      internette yeni ceedler için kutu içi performans hava filtresi pek göremedim. kn yada başka bi marka performans filtresi kullanan var mı. gaz tepkimesi artıyor ama biraz da ses yapıyor diyor forumlarda. Bide filtre kara şeklinde mi yoksa simkart gibi kenarı kesik mi acaba
      kutu içinin sesde etkisi 0 a yakın olur dizelde ozellikle hiç fark etmez diyebilir. o yaptıgı etkiyi hiç sanmıyorm gaz tepkisi falan onu ufacık farkı hissedebilecek babayiğiide tebrik ederim neticede bir cai (cold air intake) degil hatta ve hatta benzinli değil. ama işe yararmı yarar dizele nekadar temiz hava okadar iyi
      1881 - 193
      17-06-14, 21:56 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

8. Durumu:
      Ceed Aşığı

Nereden
      Göynük - Bolu
      İsim
      Sezar
      Soyisim
      Yerlikaya
      Araç
      Kia Ceed Concept Plus AT

Abi seninki tamamen Türk işi olmuş . Almışssın filtreyi vurmuşşsun yere tozlar pislikler dökülmüş filan ERGE'nin de dediği gibi filtre işlevini belirli bir zaman sonra yitirir ve asıl görevi olan havada yer alan toz, polen gibi partiküllerin klimadan araç içerisine geçmesini önleme işlevini yerine getiremez.
      İnsan sağlığı için tehlikeli olabilecek bakterileri aracın içerisine alır. Ayrıca Klimanın verimliliğini korumak için periyodik olarak polen filtresi kontrol etmek ve değiştirme periyoduna uymak en sağlıklı olanıdır.
      Onca şeye para harcayabiliyorken 40-50 tl'ye bir filtre almamak bence saçmalık olur.
      "Bu memleket tarihte Türk’tü, hâlde Türk’tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır."
      Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK
      Karanlıkta Aydınlıktır FENERBAHÇE
      Futbol Bir Oyundur,FENERBAHÇE İse Aşktır!!

2013 Ceed Concept Plus AT

18-06-14, 12:16 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

9. Durumu:
      Ceed Hayranı

Acaba yerli filtre olduğu için mi çabuk pislendi?

30bin bakımda takıldı. 40binde bitti. daha 5binkm kullanmayı umuyordum.
      18-06-14, 19:17 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

10. Durumu:
      Ceed Aşığı

Nereden
      Göynük - Bolu
      İsim
      Sezar
      Soyisim
      Yerlikaya
      Araç
      Kia Ceed Concept Plus AT

Filtrelerin ömürleri genelde kullanım şartları yani ortamın temizliği mevsimsel etkenlerle alakalı mesela ben 15.000 kmde 2 tanr filtre değiştirdim yaşadığım yerde toprak yol cok fazla bu sebepten çok çabuk kirlenıyor filtre ve kötü koku verıyor arabanın ıcıne temizlemek care olmuyor benim için.. Her değişimde birde güzel koku sıkıyorlar filitreye uzun süre gayet güzel bir koku hakim oluyor aracımda

iPhone 'den gönderildi.
      "Bu memleket tarihte Türk’tü, hâlde Türk’tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır."
      Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK
      Karanlıkta Aydınlıktır FENERBAHÇE
      Futbol Bir Oyundur,FENERBAHÇE İse Aşktır!!

2013 Ceed Concept Plus AT

18-06-14, 19:31 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

Nobody landed on this page from a search engine, yet!
    SEO Blog

Yer imleri