Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
    Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    1. Durumu:
      Super Moderator

İsim
      Rasim
      Soyisim
      Yetiş
      Araç
      İ30CW A/T Elite (DCT)

Aktif üyesi bulunduğum bir detailing formunda açtığım konuyu sizlerle de paylaşmak istedim. O foruma yönelik yazdığım için sizler için konuyu uyarlamaya zamanım olmadığı için böyle idare edin.
      Siz de cee'd'lerinize isterseniz bu uygulamayı yapabilirsiniz. Kolay uygulama, güzel sonuç.
      Merak edenlere itina ile yardımcı olunur.

-----------------------------------------------------------------------
      Acryl Seal ile devam eden boya koruma serüvenimin yönünü fusso coat mirror shine lighta doğru çevirmeye karar verdim. Acryl Seal'den oldukça memnundum ancak yeni bir ürün deneme merakı, karşılaştırma yapma isteği ve elde Acryl Seal kalmaması gibi nedenlerle Ahmet'le (maytem) yaptığım görüşmeler sonucu mirror shine'de karar kıldım ve siparişi geçtim.

Uygulamayı yaptığım Sportage'nin üzerinde haziran ayında uygulanmış Acryl Seal vardı ve etkisi zayıflamış olmakla beraber devam ediyordu. Kil ihtiyacını kontrol ettim, yoktu. Araç yıkamacıda yıkanan bir araç yani ne kimyasal kullanıldığını bilmiyoruz.
      Araç yine aynı yıkamacıda yıkandı, izoprobil alkol ile güzelce silindi. Her zaman boya koruma ürünü ile başlarım ancak mirror shine'nın kolay uygulanan bir ürün olduğunu öğrendiğim için camlara glass guard, tüm iç ve dış plastiklere meguiars ultimate protectant ile başladım.

Glass guard hakkında birkaç şey söyleyeyim. Şimdiye kadar Nasiol Glass shield kullanıyordum ve memnundum. Nasiol uygularken illaki bir iz bırakıyordum, glass guard'da hiç bırakmadım.
      10-15 cm uzaktan cama püskürttüm ve küçük bir süngerle yüzeye yayıp bir iki dakika bekledikten sonra microfiber bez ile güzelce sildim. Artık performansını göreceğiz.
      Ultimate protectant'ı herkes biliyor o nedenle konuyu uzatmamak için fotoğraflamadım. Araçta sürekli kullanıldığı için plastiklerin kondisyonu gayet iyiydi. Üzerlerine yenisini uyguladım geçti gitti.
      Gelelim mirror shine değerlendirmesine.
      Ürün su ile duş jeli arası bir kıvama sahip boyanın üzerine doğrudan sıktığınızda kolay akıyor. Dolayısıyla yan panellerde çok dikkatli olmak gerekiyor.
      Aslında kutunun içinden bir adet microfiber bez çıkıyor ve bu bez ile uygulama yapılması gerekiyor. Ben de önce bu kurala uydum. Bezi dörte katladım ve üzerine doygunluk oluşsun diye bol miktarda ürünü döktüm.

Uygulamaya başladım.

Ancak bir süre sonra bezin kontrolünü kaybetmeye başladım.
      Sürekli elimin altında toplanmaya başladı ve kare biçiminde kalmasını sağlayamadım, sıkıldım. Böyle bir durumun oluşabileceğini tahmin ettiğimden hemen hazırda tuttuğum autoglym'in el pedine geçiş yaptım. Yalnız ürün pedin üzerinden kolayca akabildiği için üzerine döktüğümde yere dökülmesin diye biraz özen gösterdim. Her panelde ortalama büyükte (nohut tanesi diyemeyeceğim için ) 3 damla ürün kullandım.

Ürünü yüzeye sürdüğümde ıslak bir görüntü oluşuyor ve bunu iyice yaymak gerekiyor, baskı yaparak yedirme diye bir şey bu üründe söz konusu değil, önemli olan ürünü tüm yüzeye yaymak.

Yüzey ıslak kaldı, peki ne yapıyoruz, hemen microfiber bez ile siliyoruz. Her panele ürünü güzelce yaydıktan sonra hemen siliyoruz. Acryl Seal'deki gibi bir süre ürünün kurumasını beklemiyoruz. Ben ürünü yüzeye yaydıktan sonra aracın sahibi arkadaşım da arkamdan silerek geliyordu. Bu nedenle biraz hızlı davrandık ve her zaman bu tür ürünlerde kullandığım iki kat taktiğini bu üründe de kullandım ve aracı iki tur döndüm.
      Sonuç olarak, güzel bir finish elde ettim. Yüzeye dokunduğumda o ipeksi kayganlık hissi Acryl Seal'den bir tık önde. Ama kayganlık süper.

Şimdi test zamanı
      Video'da mirror shine şişesinin kayma hızı orjinaldir, herhangi bir hızlandırma yapılmamıştır.

Güneş olsaydı final fotoğrafları süper olacaktı. Ama yine de beyaz aracı parlatmayı başarabildim sanırım.
      Artık ne kadar dayanacak onu bekleyeceğiz, ama bu sefer korumayı en az iki yıkamada bir extra gold şampuanla desteklemeyi düşünüyoruz.

Hava durumu.

Yarım yamalakta olsa yansımalar.

Ürünü bize kazandıran Ahmet'e (maytem) tekrar teşekkürler.
      Beni Twitter`da Takip Et
      18-10-14, 19:25 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      Ceed Master

Nereden
      istanbul

Sirf bu isler icin Ankaraya gelcem
      Ceed Forever
      2012 Arctic White ,1.6 Crdi Concept SW SR 128 PS, A/T
      2010 Silver Grey , 1.6 Crdi Motion HB 115 PS, M/T ( Sold)
      2008 Silver Grey , 1.6 Crdi Cool HB 90 PS, M/T ( Sold )
      http://ercan79001.blogspot.com/
      18-10-14, 19:40 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      c@n
      Super Moderator

Nereden
      Kadıköy
      İsim
      Can
      Soyisim
      Keleşoğlu
      Araç
      Seat Leon 1.6 TDi Style 105 hp DSG

Abi benim arabaya da birseyler yapacagim, seninle konusalim bir...

Ayrica spo kimin..?? Senin degil, yani sen oyle birsey yapmazsin diye dusunuyorum...
      TeamPASAOGLU
      Seat Leon 1.6 TDi Style 185hp DSG
      18-10-14, 19:48 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      Super Moderator

İsim
      Rasim
      Soyisim
      Yetiş
      Araç
      İ30CW A/T Elite (DCT)

Bir arkadaşın, koruma işi bende.
      Konuşalım, bir yol haritası çizeriz.
      18-10-14, 19:51 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Durumu:
      Super Moderator

İsim
      Rasim
      Soyisim
      Yetiş
      Araç
      İ30CW A/T Elite (DCT)

Alıntı amorusso Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Sirf bu isler icin Ankaraya gelcem
      Gelme mi dedik.
      18-10-14, 19:52 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

6. Durumu:
      Ceed Fanatiği

İsim
      fatih
      Soyisim
      temizsu
      Araç
      Kia, Ceed, Concept Plus

Ellerine sağlık abi. Süper olmuş. Keşke ben de senin tedrisatından geçebilsem de bu olaylara aşina olsam . Hürmetler..
      18-10-14, 21:42 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

7. Durumu:
      Super Moderator

İsim
      Rasim
      Soyisim
      Yetiş
      Araç
      İ30CW A/T Elite (DCT)

Zor bir şey yok Fatih. Hele bu ürün çok kolay.
      18-10-14, 22:08 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

8. Durumu:
      Ceed Fanatiği

İsim
      Barış
      Soyisim
      BACAKSIZ
      Araç
      Kia C'eed Concept Plus 2013 Beyaz

Kesinlikle şu detailing işi tam bir sanat... Sen de çok iyi bir santçısın Rasim abi...eline sağlık
      18-10-14, 22:42 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

9. Durumu:
      Ceed Fanatiği

İsim
      soner
      Soyisim
      ÖZCÖMERT
      Araç
      Kia Pro Ceed A/T

ahh ahh o eski detailing çi günlerimi özledim
      19-10-14, 09:34 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

10. Durumu:
      Ceed Fanatiği

İsim
      soner
      Soyisim
      ÖZCÖMERT
      Araç
      Kia Pro Ceed A/T

autoglym'in el pedine geçiş yaptım. resimdede gözukuyor. güzel birşeymiş abi
      19-10-14, 09:36 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

Nobody landed on this page from a search engine, yet!
    SEO Blog

Bu Konu için Etiketler

Yer imleri