Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Sayfa 1 Toplam 12 Sayfadan 12311 ... SonuncuSonuncu
    Toplam 113 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Like Tree7Likes

Konu: BodyKit-Karlık-Marşpiyel-Difüzör-Jant

1. Durumu:
      Ceed Master

Nereden
      Büyükçekmece
      İsim
      yalçın
      Soyisim
      yavuz
      Araç
      Cee'd Motion 2011

Malum navigasyon işinden şimdilik vazgeçtiğim için, bu bütçeyi aracın dış tasarımı için harcamayı hedefledim, aslında önce lastikleri değiştirmek belki 17 yada 18 düşünüyorum, ön-yan ve arka karlık tasarlayıp yaptırmayı isriyorum difüzör Fordlarda görüyorum arka sis lambaları ile bütünlük sağlar gibi geliyor sonuçta aracı yere indirmeden yere yaklaştırmış oluruz 1 cm civarı sanırım bunlar tamamen farazi şuanda bilen arkadaşlar yol gösterirse daha netleşmiş olur, spoilerda kaminaride gördüm Mercedes a45 kullanmışlar ceedde çok hoş duruyor. şimdilik bu kadar söyleyeceklerim, fikirlerinizi paylaşmanızı rica ederim.

değerli arkadaşlarımın tecrübelerini paylaşması ile bir liste oluşturmuştum yakın bir zamanda;

1. yalıtım (kabin,lastik vs. sesi ve koruma ve konfor için)
      2. 2.5 yaylar - alındı
      3. jant+lastik ( 225/40/18) - alındı
      4. egzost + yazılım-stage 2( ses+performans )
      5. bodykit- bitti

listeye sonradan navigasyon eklendi ve alındı..

(bu durumda yalıtım ve egzoz kaldı..yalıtımı düşünmüyor değilim fakat tek başıma cesaret edemiyorum...17.03.2015)

1. in dışındaki adımları zaman içinde tamamladım, spor yayları çıkartıp coilover yaptım.
      sanırım eski kasa (2011 model) da tek ben kaldım..
      projelere devam ama durmak yok..
      sıradakiler;
      enjektör büyütme, bronz debriyaj, balatalar var..

(02.08.2016)
      Konu yalcin tarafından (02-08-16 Saat 14:58 ) değiştirilmiştir. Sebep: güncel
      Beni Twitter`da Takip Et
      02-01-15, 20:11 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      Ceed Aşığı

İsim
      mehmet
      Soyisim
      mert
      Araç
      Ceed Consept dizel 2013

difüzör ben de bakıyorum sitede bi arkadaş tasarım yaptırıyordu bi daha da ses çıkmadı
      Timsah doğduysan yapacak bişey yok ama balık doğduysan da haybeden timsahlığa lüzüm yok!
      02-01-15, 20:50 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      Ceed Master

Nereden
      Büyükçekmece
      İsim
      yalçın
      Soyisim
      yavuz
      Araç
      Cee'd Motion 2011

sesleri bekliyoruz bakalım fotoğraf paylaşacaktı ama dediğn gibi ortada yok henüz
      02-01-15, 21:08 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      murat
      Soyisim
      yıldırım
      Araç
      kıa ceed

Arkadaşlar inanılmaz zor bir işlem. bitti bitecek kumpasla ve modelleme tarağı ile her parça ölçülerek yapılıyor. son hafta Inşallah önümüzdeki hafta cumartesi teslim alacağım. Beklediğimize değecek saygılarımla.
      03-01-15, 20:23 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      Serkan
      Soyisim
      OĞUZ
      Araç
      2013 KİA CEED PREMİUM

Yalçın bu konular zevk işidir ama kısaca fikrimi ve tecrübemi şu şekilde paylaşabilirim.İstediğin kadar dış modifiye yap sağlam gösterişli bir jant lastik ve aracı indirmedikçe araç her zaman eksik duracaktır.Bütçem yeterse tabii ki hepsini toptan yaptırır efsane çıkarırım ortaya ancak bütçe kısıtlı ise yine ilk tercihim kesinlikle jant lastik ve aracı iyi bir marka yay ile indirmeyi seçerim.Çünkü bunları yaparsan görüntü seni tatmin eder ancak dış modifiye sonrası yine tay gibi duran bir araç karlık, tampon, difizör vs ile yine gözüne tam istediğin gibi gelmeyecektir.
      04-01-15, 22:35 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

6. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      Ali
      Soyisim
      Tükenmez
      Araç
      Pro Cee'd Concept CRDI

Coil, Lip , difizör, yanlara ufaktan yaptınmı yenmez ama Serkan hocamında dediği gibi coil yada spor yay şart yoksa jeep gibi duruyor
      04-01-15, 23:43 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

7. Durumu:
      Ceed Master

Nereden
      Büyükçekmece
      İsim
      yalçın
      Soyisim
      yavuz
      Araç
      Cee'd Motion 2011

@serkan Oğuz katılıyorum evet, ancak yayla aracı indirme tarafında oldum bir ara sonra bu yollardan vazgeçtim ama yinede düşünüyor insan, malum yollarımız çok çükür tümsek kasis e5 in orta yerinde ben çok denk geldim çukura misal, uzun yol için kullanıyorum ben aracı lakin yinede şehiriçinde yaşıyoruz ve yayla indirdiğinde çukur tümsek konforu çok düşürür diye düşünüyorum, elbette yayla performans anlamında konfor artacaktır yol tutuş vs. daha iyileşecektir peki 18" ebat nasıl olur bizim araçlara?? bodykit+yay bende buna katılıyorum zaten konuyu açmamdaki neden aydınlanmak bu konu ile ilgili..
      05-01-15, 21:16 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

8. Durumu:
      Ceed Aşığı

İsim
      mehmet
      Soyisim
      mert
      Araç
      Ceed Consept dizel 2013

Türkiye gibi bozuk yollari kocaman tümsekleri olan bi memlekette arabayi alcaltmak riskli maalesef
      Timsah doğduysan yapacak bişey yok ama balık doğduysan da haybeden timsahlığa lüzüm yok!
      05-01-15, 21:29 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

9. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      Serkan
      Soyisim
      OĞUZ
      Araç
      2013 KİA CEED PREMİUM

Alıntı yalcin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      @serkan Oğuz katılıyorum evet, ancak yayla aracı indirme tarafında oldum bir ara sonra bu yollardan vazgeçtim ama yinede düşünüyor insan, malum yollarımız çok çükür tümsek kasis e5 in orta yerinde ben çok denk geldim çukura misal, uzun yol için kullanıyorum ben aracı lakin yinede şehiriçinde yaşıyoruz ve yayla indirdiğinde çukur tümsek konforu çok düşürür diye düşünüyorum, elbette yayla performans anlamında konfor artacaktır yol tutuş vs. daha iyileşecektir peki 18" ebat nasıl olur bizim araçlara?? bodykit+yay bende buna katılıyorum zaten konuyu açmamdaki neden aydınlanmak bu konu ile ilgili..
      1.si yay konusunda bende çok düşündüm çünkü dediğiniz gibi bu yollarda asla aracın altını vurmaya niyetim yok.Araç indirmek var indirmek var, 5cm H&R takarsın araç dibine kadar iner ve yayın yapısı gereği araç oldukça sertleşir, hiç yapmadığım ve sevmediğim olay olan yay ısıtma veya bakla kestirme yaparsın sonuç yine sıkıntılı olur,ne kadar basık olursa o kadar hoş duruyor ancak herşeyi kararında bırakmak en güzeli.Bu sebepten ötürü 3,5cm'lik Eibach taktım çok çok çok memnunum hiç pişman etmedi.Konfor konusunda Eibach çok az sertleştirdi diyebilirim ama konfor konusunda kesinlikle en az ödün veren yay diyebilirim ama kattığı yol tutuşu konfor falan düşündürmüyor.Konfor düşüklüğü 1 tık bile denmez ama kattığı yol tutuş 2 hatta 3 tık fazla.1 defa olsun altını vurmak değil bir parça sürtmedim bile,dikkatli kullanım abartı basmadıkça sorun yaşamazsınız.Geçen gün liftte alt kısmı inceledim sıfırdan farksız,keşke resim çekseydim.

18 ebat oldukça oturaklı ve ciddi bir ebat,ben yeni ceed sandım bir ara sonra farkettim bir önceki kasa olduğunu.Kapısında muadil ölçüler olması lazım bakmak gerek ama ne olursa olsun 1 ebattan fazla büyütmeyi düşünmem.Yeni kasalarda alt ölçüleri hatırlamıyorum ancak orjinal 225/45/17.Kapıda bir üst ebat olarak 225/40/18 yazıyor bende tam bu ebatı kullanıyorum,biraz daha zorlamak istesem 235/35/18 ,hatta bekar olsam fantezi diye 225/35/19 bile olabilir ancak gerek yok.Senin araca çok hafif olmak şartı ile 18 kesinlikle takılır ve çokta hoş olur.Ancak tekrar söylüyorum istediğin kadar güzel desen büyük jant tak,deneme amaçlı yay dene o yayı geri çıkarırsan bende ismimi değiştiririm Dikkatli kullandığın sürece ve abartmadığın sürece sorun yaşamazsın.

Son olarak yaydan sonra aracın altını sürmek vs bunlardan önce düşünülmesi gereken ve sürtmeden çok daha fazla başınıza gelebilecek olan sıkıntı amortisör konusudur,öncelikli olarak bunu düşünmek gerekir.Saçma sapan tümsekler dışında çukurlarda ilk darbeyi alan amortisördür.
      05-01-15, 22:37 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

10. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      Ali
      Soyisim
      Tükenmez
      Araç
      Pro Cee'd Concept CRDI

Ben şuan 18 kullanıyorum 225/40/18 cok memnunum sık duruyor. Yay derseniz önler 3,5 arkalar 5 cm spor yay güzel oturacaktır. Cok fazla şikayet etmezsiniz
      05-01-15, 22:54 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

marşpiyel yere yaklaştırır mı

oguz maspiyel

suzuki swift 1.2 body kit

SEO Blog

Yer imleri