Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
    Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    1. Josefsalvatini
      Guest
      3 subat 2011 de aldıgım kia ceed 128 at consept aracımla 32.000 km yol yaptım eksıklerıyle artılarıyla neler yasadıgımı kısaca anlatacagım

oncelıkle yakıt tuketımı full sehır ıcın yazın 7.5-7.7 lt yakıyor kısın 8.5 lt yakıyor 32.000 km nın ortalaması 7 lt 1500 km ve 4 ılerı teknolojı ıcın fena degıl
      bakım malıyetlerı
      zorunlu olmamasına ragmen 7500 km kendı ıstegımle yaptırdım 150 tlodedım
      15.000 km bakımı 5-30 yag ıle 250 tl
      30.000 km bakımı 5-30 yag ile 410 tl

bırcok model araclara gore fıyatlar uygun tabıkı bu fıyatlar ceedclubtr uyelerıne ozel olan fıyatlar

yıllık kasko bedelı sıfır alırken 1.500 tl

aracıma 26.000 km de arkadan carptılar en alakasız parca bıle ellrınde vardı ertesın gun butun parcalar eksızsız gelmıstı.

32.000 km trim seslerı harıcınde herhangı bır sıkayetım olmadı takı egr sorunu cıkana kadar onuda kendım cozdum suan bır sıkayetım yok.

yol tutus eibach yaylardan sonra kusursuz oldu
      frenlerım ebc performans dısk balata ıle mukemmel oldu kı rodajda suan
      lastıkler can arkadasımızın 17 lerı ıle degıstı 225/45/17 oldu yol tutus ve fren dengesı ıyılestı.

daha oncede 15.000 km yorumlarında belırtmıstım arac fiyat fayda malıyet anlamında benzerlerının cok altında fıyata satılıyor son donemde fıyatları artsada bu tamamen yenı modelın gelecek olması yuzunden fıyatları dusurmuyorlar cunku yenı arac cok daha donanımlı gelecek.

bır daha ceed alırmısınız dersenız bır aractan beklentım ıyıce arttı krıterlerı yakalarsa neden olmasın?

oncelıkle donanım cok yeterlı kendı aracım ıcın soyluyorum.

sprıntbooster ıle at sansımanın vıtes kucultme hızını ıyılestırdım kı sb sadece bu ıse yarıyor benım aracımda
      bazı ozel yollarla motor gucunu artttırdım kı bu cok ama cok keyıflı oldu ve bu yakıt tuketımınıde asagıya cektı

kısacası benı yolda bırakmayan trım seslerını cok takmayan bırı olarak verdıgım karardan son derece memnun kaldım

arkadaslarınıza tavsıye edermısınız evet ederım ama yenı kasayı bekleyın derım acıl ıhtıyacınız yoksa cunku 6 ay sonra yollarda

ıkıncı el dusununenler ıcın hemen alın derım cunku ıkıncı eldede degerlı bır arac

ben aracımı 2013 subat martı gıbı degıstırecegım ve ozaman a kadar gelen modeller ıcınde secım yapacagım

kaldıkı ceed de orjinal xenon gunduz farı arka led optıtron gosterge 17 jant far yagmur sensoru (kı bunlar olacak) adaptıf sase navıgasyon opsıyonu cıft kavramalı otomatık sanzıman (kı bu 6 ılerı olacak) bunlar kıstaslarım bunları karsılar ıse yenı ceed dusunurum yoksa bır ust sınıf tercıhım olacak

yorumlarım kullandıkca gelecektır
      sorularınız olursa memnunıyetle bu baslıkta cevaplarım
      Beni Twitter`da Takip Et
      21-12-11, 12:39 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      Sakarya İl temsilcisi

Nereden
      Sakarya
      İsim
      Bülent
      Soyisim
      KURNAZ
      Araç
      Cee'd 2011 Motion M/T

azına sağlık gerçekten çok güzel bir yorum olmuş.

Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi
      Ey Türk Gençliği!
      Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

…………….. (ezbere biliyorsunuz zaten).

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Mustafa Kemal Atatürk
      20 Ekim 1927
      21-12-11, 13:24 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      Ceed Hayranı

Nereden
      Çekmeköy-İstanbul
      İsim
      Hamdi
      Soyisim
      Aykol
      Araç
      Ceed SW 2011 Motion M/T

Güzel yorum yapılmış elinize sağlık. Şunu da ben eklemek istiyorum. Geçen gün başka bir araç, Ford Mondeo 2.0 TDİ A/T kulandım. Başka araçlar kullandıkça Ceed'imin kıymetini daha iyi anlıyorum. Tavsiyem arasıra başka araçlar kullanın ve Ceed'inizin kıymetini bir kez daha farkedin...
      21-12-11, 19:51 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      Ceed Master

Nereden
      ist.

abi detaylı açıklamaların için teşekkürler.
      gerçekten fiyat/performans olarak çok iyi araç.
      umarım yeni kasa daha iyi olur.

21-12-11, 20:13 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Josefsalvatini
      Guest
      Biraz yararlı olabildiysem ne ala
      21-12-11, 20:16 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

6. Durumu:
      c@n
      Super Moderator

Nereden
      Kadıköy
      İsim
      Can
      Soyisim
      Keleşoğlu
      Araç
      Seat Leon 1.6 TDi Style 105 hp DSG

abi yorumlar icin tesekkurler.... Her ne kadar benim icin ceed donemi bitmis olsada yinede kullanan arkadaslar icin cok faydali bilgiler....

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
      TeamPASAOGLU
      Seat Leon 1.6 TDi Style 185hp DSG
      21-12-11, 21:26 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

7. Josefsalvatini
      Guest
      Senden yeni rio yorumları bekliyoruz
      21-12-11, 21:26 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

8. Durumu:
      c@n
      Super Moderator

Nereden
      Kadıköy
      İsim
      Can
      Soyisim
      Keleşoğlu
      Araç
      Seat Leon 1.6 TDi Style 105 hp DSG

Daha erken abi..... Biraz daha gecsin yapacagim yorumumu.....

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
      TeamPASAOGLU
      Seat Leon 1.6 TDi Style 185hp DSG
      22-12-11, 07:11 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

9. Durumu:
      Ceed Hayranı

Nereden
      İstanbul

Merhaba

Bende aracı yeni aldım sayılır, 1200 km deyim.Yakıtı Full den sonra Shell den ve en son OPET tten aldım Son zamanlarda dikkatimi çeken bir durum var. Motor ısındıktan sonra da olsa hafif bir yokuşta ilk kalkışlarda avans sesine benzer beir şakırtı sesini zaman zaman duyar oldum ( Soğukken daha fazla ama bunu normal kabul ediyorum )). Yakıttan olabileceğini düşünüyorum. Avans vurma ise bu ses motora zararlı olabileceğini düşünüyorum.

Ayrıca diğer bir yaklaşımım ise OPET yakıt garantisi verdiği araç markalarının Avans ayarı ve mazot pompası avans ayarı değerlerine göre Dizel yakıtta SETAN sayısını ayarlamış olabilirmi diye düşünmekteyim. Çünü OPET ten dizel aldıktan sonra motorun ilk çalıştırma sırasında ve sonrasındaki genel seside biraz kalınlaştı. Full ve Shell daha iyiydi ve avans sesi olarak tanımladığım sorun yoktu.

Diğer bir takıntımda sizin pek önemsemediğiniz trim sesleri içinde olabilecek bir konu olabilir. Araç giderken yol sesi dışında sanki Rulman sesine benzer çook dipten bir bas uğultu duyuyorum Kuru havalarda zorda olsa daha iyi hissediliyor yağışlı havalarda yok veya duyulamayacak kadar az. Vitesi boşa alıp çok kısa süreli ( 10-15 sn kadar gidiyorum mazot pompasına zararı olmasın diye) gittiğim dede duyuyorum , yani motorla alakalı değil yürüyen asamdan geliyor sanki ( Tipik rulman uğuldamasına az çok benziyor ) Belki aracın tekerlek davlumbazından gele akustik bir gürültüde olabilir. Kısacası diğer ceed lerdede bu durum nasıl , sizin pek kafanıza takmadığınız sesler içinde olan bir sesmi. ( Aslında çok hassasiyet gösterirsenizduyuyorsunuz, sağ koltukta olturan eşime , kardeşime ,oğluma maalesef bu sesi duyurtamadım, yol sesi bu normal dediler )

CEED çok çok iyi ve beklentilerin ötesinde bir araç . Yakınlarıma da tavsiye ediyorum. Teknik bir kişi olup detayları inceleleme rağmen
      Aracı iyi tanıyan tecrübeli biri olarak yorumunuzu rice ediyorum.

Teşekkürler
      Likya

16-04-12, 09:35 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

10. Josefsalvatini
      Guest
      Öncelikle forumumuza hoş geldiniz
      Yokuşlarda motordan gelen ses enjektor şakirdimasi diye tabir edilen ses bu ses icin bir güncelleme yapılmış durumda
      Diğer uğultu sesi muhtemelen lastik yuvarlanma sesi rulman sesi daha belirgin olur
      Trim seslerinden kasıt koltuk torpido vs den gelen seslerdir
      Aracınız hayirli olsun iyi günlerde kullanın memnun kalacaksınız
      16-04-12, 09:51 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

kia ceed enjektör

kia ceed avans vurmasi

kia ceed motoru nasıl

ceed opet mazot

2011 kia ceed yakıt tüketimi

kia ceed dizel motor yağı

kia rio avans sesleri

kia ceed bakım aralığı

yeni ceed dizel yakıt tüketimi

2012 kia ceed arkadan ses

kia ceed ses