Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
    Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    1. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      Teoman
      Soyisim
      Türk
      Araç
      Kia Cee'd Concept 2013

Mrb arkadaşalar. Denizli'den yazıyorum. Öğretmenim ve Peugeot 308 sahibiydim. Yeni bir araç satın almayı planlıyorum. 2-3 gündür almayı düşündüğüm araçların forumlarını okuyorum. Böylece arabalardaki kronik sorunları öğrenmeye çalışıyorum.

Kia Ceed Concept Plus inceledim bayide. Çok da beğendim. Hatta sabit akslı arka süspansiyona rağmen yeni Leon almayı düşünüyordum. Leon'u incelemeden önce Kia Ceed Concept Plus'a bakınca Leon gözümden düştü. Hatta kesin Ceed alacağım derken forumlardaki fren sorunuyla karşılaştım. 308'lerde frendeki titreme sorunu yüzünden 550 lira masraf yapmıştım. Şimdi de Ceed ve i30'lardaki düşük hızda devreye giren ABS yüzünden yaşanan / atlatılan kazaları okuyunca korktum arabadan. 308 titreme yaşatsa da frene dokunmamla aracın durması bir olurdu. Fren sistemi mükemmeldi.

Bu sorunu yaşayan/çözebilen var mı? Tarafsız gözle değerlendirirseniz aracın sevmediğiniz yönleri nelerdir? 2.el'de sorun yaşatır mı?

Leon / Ceed concept plus / mazda 3 / focus arasında tercih yapmayı planlıyorum.
      Beni Twitter`da Takip Et
      07-07-13, 13:54 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      Ceed Master

Nereden
      istanbul

Bende yeni ceed yok o yüzden frenler konusunda yorum yapmayacağım , forum ortamında şikayetler var ama gerçeğini ne oranda yansıtıyor bilmiyorum, bir önceki kasanın 3frklı modelini kullandım öyle bir sıkıntı görmedim, sadece çok nadir durumlarda aba tepkisi değişik geliyor o da zaten onu çalışma prensibine uygun .

Şahsi fikrim yeni mazda 3 , sedan kasası çok şahane olmuş , 2.ci tercih ise yeni kia ceed.
      Ceed Forever
      2012 Arctic White ,1.6 Crdi Concept SW SR 128 PS, A/T
      2010 Silver Grey , 1.6 Crdi Motion HB 115 PS, M/T ( Sold)
      2008 Silver Grey , 1.6 Crdi Cool HB 90 PS, M/T ( Sold )
      http://ercan79001.blogspot.com/
      07-07-13, 14:39 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      Ceed Fanatiği

Nereden
      istanbul
      İsim
      berkan
      Soyisim
      iscan
      Araç
      yeni ceed consept mt yeni ceed concept plus sw at

panık fren sıkıntılı kızaklama yapıyor arac
      07-07-13, 23:18 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      Ceed Fanatiği

İsim
      soner
      Soyisim
      ÖZCÖMERT
      Araç
      Kia Pro Ceed A/T

alacağınız model kiayı çıkın bi test edin bayide. basın gazına basın frenıne girin virajlara. beğenırsenız aklınıza yatarsa alın. bende hiç yenı model kia ceed kullanmadım ama . eski aracımdaki fren balataları bitmişdi bu yuzden sorun yaşamıştım. değiştirince sorun çözuldu gibi.
      07-07-13, 23:39 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      Teoman
      Soyisim
      Türk
      Araç
      Kia Cee'd Concept 2013

Bu hafta içi test sürüşüne çıkacağım. Sonuçları yazarım. Ne yazık ki test güzergahı aşırı kısa ve yavaş sürmek gerekiyor. "yüksek hızda kelebek camı civarından gelen ıslık sesi" ya da tıkırtılarla ilgili şikayetler var. Eğer test aracını ana yola çıkarabilirsem bir dinleyeceğim.
      08-07-13, 11:47 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

6. Durumu:
      Ceed Aşığı

Nereden
      izmir
      Araç
      Yeni Cee'd Premium

Alıntı Tesla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Bu hafta içi test sürüşüne çıkacağım. Sonuçları yazarım. Ne yazık ki test güzergahı aşırı kısa ve yavaş sürmek gerekiyor. "yüksek hızda kelebek camı civarından gelen ıslık sesi" ya da tıkırtılarla ilgili şikayetler var. Eğer test aracını ana yola çıkarabilirsem bir dinleyeceğim.
      Şu anda arabam 8000k civarında ama bahsettiğiniz sesi hiç almadım... Aracımı da otobanda yüksek süratlerde kullanan biri olarak bunu da ilk defa sizden duyuyorum
      08-07-13, 12:31 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

7. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      Teoman
      Soyisim
      Türk
      Araç
      Kia Cee'd Concept 2013

Mrb arkadaşlar. Şehir içi panik frende ABS'nin devreye girmesinden başka marka ve modeldeki araçlarda da şikayetlerin olduğunu okudum. Yarın test sürüşüne çıkıyorum. (1 haftadır test arabasını yok müdür geldi, yok servis müdürü götürdü, yok teftişe geldiler, aldılar gibi bahanelerle bana sunamayan Denizli Yön Oto'ya teşekkürü borç bilirim). Test sürüşünde frenle ilgili bir test yapıp sonucu buraya yazarım. Zaten şehir içinde çok ani fren yerine baskıyı arttırarak fren yapmak daha sağlıklı.

Ses için de uzunca bir test sürüşü yapacağım için tecrübelerimi yazıcam. Kimi Ceed kullanıcıları şikayetçiyken kimi hiç duymadığını söylüyor.

Şu anda Ceed Concept Plus bağımsızarka süspansiyonları ve donanımı sayesinde tercih listemde bir numarada ve leon ile kapışıyorlar. Umarım hayırlı bir tercih yaparım. Yorum yapan herkese teşekkürler. Bir araç alırken araçla ilgili hareketli forumların olması da birçok sorunun çözümü için büyük kolaylık sağlıyor.
      15-07-13, 21:48 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

8. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      Teoman
      Soyisim
      Türk
      Araç
      Kia Cee'd Concept 2013

Arkadaşlar, Hyundai i30 inceledim bugün. Malum sürüş dinamikleri, lastikleri, platformu, motoru vs hep aynı. Ceed ile aralarında birkaç donanım farkı var.

Acaba Ceed ve i30'un ikinci elde farkı nasıldır? i30 daha fazla pazar payına sahip olduğu için daha kolay satılır gibime geliyor. Aracı 5-6 sene kllanmayı planlıyorum.

Bir de Ceed aracın 2012 mi yoksa 2013 üretimi olduğunu nasıl anlayabiliriz? Aracın üretim tarihini gösteren herhangi bir yeri var mı?
      19-07-13, 17:53 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

9. Durumu:
      Ceed Hayranı

Nereden
      Antalya
      İsim
      Bilgin
      Soyisim
      Kaplan
      Araç
      Yeni Ceed premium 07 FFG 48

fren sorunu bende yaşadım birkaç defa ama yinede bu araçtan soğumama neden olmadı 7 aydır zevkle kullanıyorum hatta opel astra dan ceed e geçiş yaptım şimdi arabaya bindiğimi hissediyorum. Eğer Cee'd araba ise opel astra ne ??
      19-07-13, 21:20 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

10. Durumu:
      Ceed Meraklısı

Nereden
      ist

bende bu araçta problem yaşamadım eksik yanı consept modellerde park sensörünün olmaması serviste taktırdım oda kötü durdu göstergeli şık değil. aracın tasarımında iç dizaynda kafama takılan bu ne dediğim yer ne yalan söleyeyim olmadı (cruz kontrol direksiyon düğmeleri solda olabilidi)
      aracta koltuklar daha kaliteli olabilirdi daha özenli..
      yanlız lake kaplama yerler çabuk çiziliyor..

o halde bile güzel
      19-07-13, 21:51 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

kia ceed concept plus yorumlar

kia ceed triger zincir mi

kia ceed 1.6 crdi concept plus yorum

kia ceed consept plus kullanıcı yorumlarıkia ceed kronik sorunkia ceed concept plus 2013kia ceed concept plus nasılkia ceed 1.6 crdi concept pluskia ceed kullanıcı yorumlarıkia ceed 2012 concept pluskıa ceed concept pluskia ceed concept plus sw 2010kia ceed concept yorumlarıkia ceed sorunlarıceed concept plus lastik hankookkia ceed 2013 sorunlarıceed concept plus manuelkia ceed forumkia ceed concept plus yorumkia ceed 1.6 concept pluskia ceed 1.6 tuketici yorumlarikia ceed 1.6 crdi yorum2012 kia ceed 1.6 crdi sorunkıa forum firen sistemiorta hızlarda frende titreme
    SEO Blog

Yer imleri