Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
    Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    1. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      alper
      Soyisim
      sav
      Araç
      yok

arkadaşlar öncelikle merhaba, ben daha 2 güne kadar 2011 ford mondeo titanium almayı düşünüyordum fakat sitenize girdikten sonra otomatik dizel 2012 veya 2013 ceed premium almaya karar verdim fakat bir kaç sorum olacak?

1)ceedin iç hacmi özelliklede arkası örneğin bi auris kadar geniş mi?
      2) baktığım bazı premiumlarda otomatik park özelliği yazmışlar bazılarında belirtmemişler hepsinde bu özellik var mı?
      3)turbo var mı?
      4)aracın yol tutuşu ve hızı tatmin edici mi?
      5)mondeo dan vazgeçtiğime sizce değer mi?
      6)yakıt olarak nasıl? vb konularda bilgi verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler arkadaşlar...
      Beni Twitter`da Takip Et
      20-08-14, 15:25 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      ibrahim
      Soyisim
      atalay
      Araç
      cee'd concept plus

1) Yanlış hatırlamıyorsam sınıfının en uzun aracı
      2)Park asistanı ve keyless go (anahtarsız giriş ) premium modelinde var diye biliyorum, benim aracım concept plus olduğu için yok.
      3)Turbo dizel
      4)Yol tutuşu ve sürüş zevki bence iyi ama mondeo ile kıyaslanır mı? Bir kere segment farklı.
      5)cee'd için değer, mondeoyu alma amacınız ; konfor, güvenlik, donanım ise cee'd size fazlasını sunar.
      6)otomatik vitesli araçların çok yaktığını söyleyenler var ama ben Manuel kullanıyorum şehir içi 6-6.5 arası yakıyor
      20-08-14, 16:05 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      berkan
      Soyisim
      okan
      Araç
      Ceed 13 Concept

mondeo titnaium donanım olarakda güzel zaten sınıf olarak üstün heleki 2.0dizel ise ceedin okadar gitmesini bekleyemiyoruz (2.0d ile karsılastırarak soyluyorm)
      iç hacim olarakta auristen geniş ceed ama mondeodaki genişliği hiç bir araçta kolay kolay yakalanmaz ne bagajı ne iç hacmi ( 2012 1.6tdci selective kullandım baya bende).

nacizane tavsiyem ceed forumundayız ama gercekci olmak lazım. selective ve 2.0dizel mondeo bakabiliyorsanız ona bakın. yok selective fiyat olarak aşıyor derseniz ceed herşeklide karsılar isteklerinizi
      1881 - 193
      20-08-14, 16:47 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      Serkan
      Soyisim
      OĞUZ
      Araç
      2013 KİA CEED PREMİUM

Berkanın dediğine katılıyorum Mondeo farklı bir segment,bizim araçlar ile genelde Focus karşılaştırması daha doğru olur.Herşey beklentiniz ile alakalı ancak donanım olarak Mondeoyu bilmiyorum ama Ceed Premium bence daha donanımlı olabilir.Araç Auristen geniş,yol tutuşu gayet güzel ve oturaklı.Seçim konusunda ihtiyacınız ve araçtan beklentiniz önemli.
      20-08-14, 22:45 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Durumu:
      Ceed Hayranı

İsim
      ibrahim
      Soyisim
      atalay
      Araç
      cee'd concept plus

Araba almadan önce focus ve cee'd donanımlarını karşılaştırdım.Satıcıya tek tek sordum ve bir çoğu mondeo 'da var ama focusta yok dedi.Donanım olarak zengin ama ,cee'd ile mondeo kıyası çok mantıklı değil. Optima vs mondeo daha uygun olmaz mı?
      20-08-14, 23:42 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

6. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      berkan
      Soyisim
      okan
      Araç
      Ceed 13 Concept

Alıntı Serkan OĞUZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Berkanın dediğine katılıyorum Mondeo farklı bir segment,bizim araçlar ile genelde Focus karşılaştırması daha doğru olur.Herşey beklentiniz ile alakalı ancak donanım olarak Mondeoyu bilmiyorum ama Ceed Premium bence daha donanımlı olabilir.Araç Auristen geniş,yol tutuşu gayet güzel ve oturaklı.Seçim konusunda ihtiyacınız ve araçtan beklentiniz önemli.
      2012 selective için konusuyorm 5 kademei ısıtma, on arka sensör, 18 jant,komple deri koltuk elektrikli hafızalı, otomatik klima far yagmur ıvır zıvır sensörleri, dokunmatik kocaman ekranlı bir teybi var, katlanır ısıtmalı ayna ,harika gösteren hayranı olunacak bixenonları var uzunları yakınca görmeyeceginiz nokta yok ondeki aracın icine simsek cakıyor,kadranda premium teybi kadar ekran var,bluetooh, ön camda resistans var arka camdaki gibi arkada ayak ayak üstüne atıp oturucak büyüklükte diz bas mesafesi

makyajlı 2011'lerde de gündüz ledleri var makyajsızlarda gündüz ledi yok.sunroof dısında ve siyah / taba deri dısında opsiyon yok

titaniumda 18 jant bixenon deri koltuk ve ısıtma yok teypi dokunmatik olmayan klasik sonynin ford teybi diyebilirz
      1881 - 193
      20-08-14, 23:48 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

7. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      Serkan
      Soyisim
      OĞUZ
      Araç
      2013 KİA CEED PREMİUM

Araçta yok yok desene
      21-08-14, 15:45 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

8. Durumu:
      Ceed Master

Nereden
      istanbul

2008-2010-2012 model ceed , 2012 model 2.0 tdci 163 ps powershift mondeo kullanicisi olarak öncelikle karşılaştırmanın çok anlamsız olduğunu söylüyorum . Mondeo bambaşka bir araç , ister yol tutuşu , ister motor ve sanziman , tercih siralamamda her zaman 1.ci olaracaktir. ceed ise C sinifinda parasını hakeden tek araç, ağırlık farkından dolayı daha seri ve kullanımı biraz daha rahat. Mevcut sıfır fiyatları ile artık insanlar gittikçe 2.el e yönelmeye başladı . illa 2.ci el alınacaksa Temiz 2.0 dİzel mondeo alınabilir, 1.6 dizel * Manuel hiç cazip değil. 1.6 dizel ceed bu motor hacminde gayet iyidir.
      Ceed Forever
      2012 Arctic White ,1.6 Crdi Concept SW SR 128 PS, A/T
      2010 Silver Grey , 1.6 Crdi Motion HB 115 PS, M/T ( Sold)
      2008 Silver Grey , 1.6 Crdi Cool HB 90 PS, M/T ( Sold )
      http://ercan79001.blogspot.com/
      22-08-14, 08:28 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

9. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      Oğuz
      Soyisim
      Yeşil
      Araç
      2012 Ceed Consept Plus

Araç mondeo ile karşılaştıralamaz segmentleri farklı ama fiyat,opsiyon vede tasarım olarak bu segmentlerde en iyisi diyebilirim. Yol tutuş, son hız ve ivmelenme olarak sizi beklediğinizden fazla bir şekilde tatmin edicektir. Tek sıkıntısı yakıt konusu. Ben ist da 2012 ceed otomatik kullanıyorum ve suana kadar 8,5 lt (215 tl ye 575km gidiyor)nin altına düşeremedim aracı. Otomatik alıcaksanız bunu göz önüne alın derim.
      10-09-14, 15:27 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

10. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      Serkan
      Soyisim
      OĞUZ
      Araç
      2013 KİA CEED PREMİUM

Bende bu araca ne hikmetse ortlamada 8 lt bile harcatamadım. Bu aralar gittiğim güzergahta trafik oldukça iyiydi son 2 gündür yine trafikteyim 6.3 lt'den en fazla 6.9lt'ye çıktı ortalamam.Eminim ki depo bittiğinde yine 7.2 lt üstüne çıkmamış olacağım. 210-215tl ile kafadan 650 km yol yapıyorum. Bu şekilde 6.9lt ile bitirirsem depoyu 740km'yi aşmış olacağım. Yazdıklarınıza bakılırsa İstanbul trafiğini az çok biliyorum ve yakıt konusunu ciddi şekilde takıyor olsam kesinlikle Renault veya muadili az yakan bir araç alır bu aracı tercih etmem.Ama yakıtı bu kadar tamam diyen varsa bundan başka araç düşünmeye gerek bile yok.
      10-09-14, 19:09 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

ceed katlanir ayna nasil site:www.ceedclubtr.com

SEO Blog

Yer imleri