Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    1. Durumu:
      Ceed Aşığı

Nereden
      istanbul
      İsim
      sinan
      Soyisim
      aktel
      Araç
      2012 kia ceed premium

benzinlide çift kavramalı 6 ileri dct şanzuman geldiğini dizelde ise tam otamatik 6 ileri vites olduğunu biliyordum fakat bugün eresinlere gidip satış sorumlusuna sorduğumda çift kavramalı olduğunu söyledi katalog bilgisinde ise tiptronik yazıyor. şimdi bu iki şanzuman hakkında teknik olarak ne farklar var. ben çift kavrama dizellere konulmadı diye duymuştum. bende o zaman neden tam otomatikler kadar fazla yakıyor ve performansı törpülüyor dedim serviş danışmanına cevap veremedi. bu konuya bir açıklık getirmek fadalı olur düşüncesindeyim
      diğer taraftan indirim fiyatlarını sordum (konu içinde konu oldu başka başlığa taşınabilir) bu ay indirim var ceed concept otm. 51 bin plus 54. 900 tl dedi fakat plus türkiyede kalmadı ağustosta gelincede 56.500 olur dedi yarın bir test sürüşü yapacağım ve almayıda düşünmüyor değilim ancak hem plus yok hemde i30 gibi donanımlar gelir mi bilemiyorum
      Beni Twitter`da Takip Et
      26-07-12, 00:40 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Josefsalvatini
      Guest
      [quote author=şavşat link=topic=1546.msg42639#msg42639 date=1343256002]
      benzinlide çift kavramalı 6 ileri dct şanzuman geldiğini dizelde ise tam otamatik 6 ileri vites olduğunu biliyordum fakat bugün eresinlere gidip satış sorumlusuna sorduğumda çift kavramalı olduğunu söyledi katalog bilgisinde ise tiptronik yazıyor. şimdi bu iki şanzuman hakkında teknik olarak ne farklar var. ben çift kavrama dizellere konulmadı diye duymuştum. bende o zaman neden tam otomatikler kadar fazla yakıyor ve performansı törpülüyor dedim serviş danışmanına cevap veremedi. bu konuya bir açıklık getirmek fadalı olur düşüncesindeyim
      diğer taraftan indirim fiyatlarını sordum (konu içinde konu oldu başka başlığa taşınabilir) bu ay indirim var ceed concept otm. 51 bin plus 54. 900 tl dedi fakat plus türkiyede kalmadı ağustosta gelincede 56.500 olur dedi yarın bir test sürüşü yapacağım ve almayıda düşünmüyor değilim ancak hem plus yok hemde i30 gibi donanımlar gelir mi bilemiyorum
      [/quote]
      abi dızelde 6 ılerı tork konvertorlu
      benzınlıde cıft kavrama sen satıcıyı sallama o atmıs

6 ılerı 4 ılerıye gore 1 lt daha az yakıyor
      ayrıca yenı donanım premıum gelıyor i30 dan daga dolu
      26-07-12, 00:42 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      Ceed Aşığı

Nereden
      istanbul
      İsim
      sinan
      Soyisim
      aktel
      Araç
      2012 kia ceed premium

öyle ya teknik verilerde dizel tiptonik yazmaz benzinlide olduğu gibi dct yazardı ben yok biliyorum ne zaman geldi dedim adam hala yeni ceedle birlikte geldi diyor. bu ufak bir donanım özelliği olsa anlarımda sattığı şanzumanı bilmemesi çok yazık
      yusuf abi daha öncede bahsettiğin yeni donanımlar gelecek olayı kesin mi tahmini ne zaman gelir ve fiyatlar ne kadar olur
      26-07-12, 01:03 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      Ceed Aşığı

Nereden
      istanbul
      İsim
      sinan
      Soyisim
      aktel
      Araç
      2012 kia ceed premium

birde bu tam otomatik tork konvertörlü şanzumana tiptronik denmesi doğru bir kavram mı
      yoksa hem tam otomatik hemde +- tipleme yapılabildiği içinmi böyle deniyor. hondanın ki nasıl farklımı bizimkinden bu yönüyle
      26-07-12, 01:06 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Josefsalvatini
      Guest
      [quote author=şavşat link=topic=1546.msg42642#msg42642 date=1343257614]
      birde bu tam otomatik tork konvertörlü şanzumana tiptronik denmesi doğru bir kavram mı mesala honda da deniyormu
      [/quote]abı tıptronıuk denme sebebı dıreksıyondan ve ya vıtes den + - ıle manuel sekılde kullanılması anlamına gelıyor
      26-07-12, 01:09 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

6. Durumu:
      Ceed Meraklısı

Nereden
      istanbul

Aynen bende eresin topkapıda test sürüşüne çıktım sürüş sırasında müş.temsilcisi bana 6 ileri çift kavrama bu şanzıman dedi bende şaşırdım aynı muhabbet oldu aramızda.Sattıkları aracın özelliklerinden maalesef bi haberler.
      26-07-12, 21:42 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

7. Durumu:
      c@n
      Super Moderator

Nereden
      Kadıköy
      İsim
      Can
      Soyisim
      Keleşoğlu
      Araç
      Seat Leon 1.6 TDi Style 105 hp DSG

Insallah bir gun ogrenecekler....

Sent from my Galaxy Nexus using Xparent ICS Blue Tapatalk 2
      TeamPASAOGLU
      Seat Leon 1.6 TDi Style 185hp DSG
      26-07-12, 21:45 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

8. Durumu:
      Moderator

Nereden
      istanbul

[quote author=c@n link=topic=1546.msg1#msg1 date=1343331903]
      Insallah bir gun ogrenecekler....

Sent from my Galaxy Nexus using Xparent ICS Blue Tapatalk 2
      [/quote]
      Bence kendimizi kandiriyoruz hicbir zaman ogrenemeyecekler. Hep cevap veremeyeceginde sallamasyon seyler soyleyecekler ne yazik ki
      coming soon...
      26-07-12, 22:47 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

9. Durumu:
      Ceed Aşığı

Nereden
      istanbul
      İsim
      sinan
      Soyisim
      aktel
      Araç
      2012 kia ceed premium

bugün ceed concept plus dizel otm. araçla kısa bir parkurda test sürüşü yaptım. trafik yoğunluğundan doğru düzgün herşeyini deneyemedim , zaten yonca gibi viraj da yoktu ancak anladığım tam otamatik vites performansı azaltıyor ve tabi biraz daha fazla yakıyor. daha sessiz, daha güven verici , iç dizayn çok güzel ve kaliteli, dış dizayn arka iyi de ön kısım daha güzel olabilirdi çok beğenmedim diyebilirim. bana göre artık önünde 3 rakibi kaldı vw ,opel ve ford. bu rakiplerinin önüne geçmesi öyle kolay olmayacak zira bir çok faktör insanların araç alımında etkilidir.genel konuşursak önce ön yargıları kırmalı, servis ve satış politikalarını yenilemeli , reklam ,ürün gamı ve opsiyon çeşitliliği, müşteriye her yönden güven verebilmelidir. bu yönde atılımlar başladı tabi ki ancak havalara girip müşteriyi kaz gibi görmeye başladıkları an tekrar geriye gider ve zirveye bir daha asla oynayamazlar. özellikle fiyat belirlemeye çok dikkat etmeliler. ben şartlanma olmaksızın asyalı üreticilerin tarafında yer almayı tercih etmeye çalışırım.
      28-07-12, 00:38 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

10. Durumu:
      Ceed Aşığı

Nereden
      istanbul
      İsim
      sinan
      Soyisim
      aktel
      Araç
      2012 kia ceed premium

eğer dizelde çift kavramalı dct şanzumanı koysalardı ( demek ki teknik olarak koyamadılar ) donanım eksiklerine rağmen alacaktım, buluşmada bunu çelik motora soracağım ama doğru düzgün bir cevap alacağımı zannetmiyorum.
      28-07-12, 00:43 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

dct şanzıman nedir

dct şanzıman

kia dct şanzıman

kia dct şanzıman nasılkia ceed dct nasıltiptronik viteste kavrama sorunudct otomatik viteskia ceed tiptronikkia dctKIA CEED TRİPTONİKdct vites nedirdct nedir6 ileri tiptronik dct6 ileri dctkia ceed triptonik vites forumyenilenen altı ileri triptonik şanzımankia ceed triceed dctkia ceed şanzıman durumu nedirdct viteskia ceed şanzıman6 ileri tiptronik ne demektiptronik i 30 yorumlaridct şanzıman yorumdct otomatik nedir
    SEO Blog

Yer imleri