Kia Ceed Türkiye Destek Forumu

Kia Ceed / Pro Ceed / Ceed SW / Forum Sitesi - vBulletin

Kia Ceed Türkiye Destek Forumu
  • CeedclubTR Forumu'na Hoşgeldiniz!
  • Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
    Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt Olmalısınız. Foruma üye olarak konu açabilir, konuları cevaplayabilir, anketlerde oy kullanabilir, anket oluşturabilir, üyelere oy verebilir, mesajları beğenebilir, durumunuzu güncelleyebilir, üyeler arasında özel mesaj alıp gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
    Üye değilseniz buradan Kayıt Olun.

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
    Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Like Tree14Likes

Konu: 2016 Ceed CW Yakıt Tüketimi

1. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      Cemilcan
      Soyisim
      Gunday
      Araç
      Henüz Aracım Yok

Arkadaşlar herkese merhabalar.

Bir iki hafta içinde araç alacağım.
      Kafamdaki alternatiflerden birisi Ceed CW, bir diğer Corolla 1.4 D M/M Otomatik Dizel, bir diğeri ise Skoda Octavia...
      Açıkçası i30 da vardı ancak yakıt tüketimi nedeniyle kendisini eledim...

Ceed konusunda da her şeyden önce yakıt tüketiminizi merak ediyorum.
      Ben istanbul şişli - levent arası her gün, onun dışında zaman zaman ikitelli, bakırköy gibi alanlara h.sonu kullanacağım. zaman zaman da kocaeli sakarya... bu nedenle ricam özellikle yoğun şehir için ve net uzun yol rakamlarını paylaşmanız...

Corolla'nın ve i30'un forumlarında 8 - 9'ları (ş.içi) yaktıklarını duyuyorum. Açıkçası eğer bu rakamlar ceed için de geçerliyse ya 6 - 6,5 'larda gezen octavia'yı tercih edeceğim, ya da komple dizel otm. almaktan vazgeçip aradaki 15 - 20 binlere varan farkı cebime koyup benzinli araba alacağım...

Görüşleriniz çok kıymetli.

Herkese şimdiden teşekkürler.
      Beni Twitter`da Takip Et
      04-04-16, 14:07 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

2. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      berkan
      Soyisim
      okan
      Araç
      Ceed 13 Concept

güncel dctli ceed 8-9 falan degil 6,5 yogunda/asırı dur kalkta 7ye yanaşır şehir dısındada dahada düşer
      argovolkan likes this.
      1881 - 193
      04-04-16, 14:53 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

3. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      Cemilcan
      Soyisim
      Gunday
      Araç
      Henüz Aracım Yok

Alıntı cgunday Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Arkadaşlar herkese merhabalar.

Bir iki hafta içinde araç alacağım.
      Kafamdaki alternatiflerden birisi Ceed CW, bir diğer Corolla 1.4 D M/M Otomatik Dizel, bir diğeri ise Skoda Octavia...
      Açıkçası i30 da vardı ancak yakıt tüketimi nedeniyle kendisini eledim...

Ceed konusunda da her şeyden önce yakıt tüketiminizi merak ediyorum.
      Ben istanbul şişli - levent arası her gün, onun dışında zaman zaman ikitelli, bakırköy gibi alanlara h.sonu kullanacağım. zaman zaman da kocaeli sakarya... bu nedenle ricam özellikle yoğun şehir için ve net uzun yol rakamlarını paylaşmanız...

Corolla'nın ve i30'un forumlarında 8 - 9'ları (ş.içi) yaktıklarını duyuyorum. Açıkçası eğer bu rakamlar ceed için de geçerliyse ya 6 - 6,5 'larda gezen octavia'yı tercih edeceğim, ya da komple dizel otm. almaktan vazgeçip aradaki 15 - 20 binlere varan farkı cebime koyup benzinli araba alacağım...

Görüşleriniz çok kıymetli.

Herkese şimdiden teşekkürler.
      Bilgi için teşekkür ederim. "güncel DCT" ile ne demek istediniz? ben araca ve markaya yabancı olduğum için absürd bir şey sorduysam da kusura bakmayın lütfen.
      04-04-16, 16:15 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

4. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      berkan
      Soyisim
      okan
      Araç
      Ceed 13 Concept

Bilgi için teşekkür ederim. "güncel DCT" ile ne demek istediniz? ben araca ve markaya yabancı olduğum için absürd bir şey sorduysam da kusura bakmayın lütfen.
      Yok estafurullah ben biliyormuş gibi kabul edip anlattım birde alacagınızn modeli kaç oldugunu soylememişiniz ondan dolayıda karıştı biraz. acıklıyım kabaca söyleki

güncel makyajlı kasa bayiden 0 alakcasanız veya 2.el'de bazı 2015 ve tüm 2016(makyajsız 2015'lerde var eski tip 6ileri otomatik tork. konvektörlü 6ileri) yeni şanzıman var üstünde 7ileri cift kavrama (dct adı vw'nin dsg si gibi)

mesela 2015 7ileri dct olana örnek :

Kia Ceed 1.6 CRDi Concept Plus SW 2015 Model 80.999 TL Sahibinden satılık ikinci el Beyaz renk - 269109151

2015 eski tip 6ileri otomatik örnek :

Kia Ceed 1.6 CRDi Premium SW 2015 Model 75.750 TL Galeriden satılık ikinci el Beyaz renk - 284618535

ön tampondaki sis farı ve çevresindeki farktan çözebilirsiniz: büyük diktörtgenimsi sis eski / yuvarlak minik sis yeni
      Konu Berkan tarafından (04-04-16 Saat 16:35 ) değiştirilmiştir.
      cgunday likes this.
      1881 - 193
      04-04-16, 16:33 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

5. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      Cemilcan
      Soyisim
      Gunday
      Araç
      Henüz Aracım Yok

Ben bayiden 0 almayı düşünüyorum. O zaman yeni şanzıman oluyor sanırım değil mi?
      Peki son soru, açıkçası i30 bakarken onun da 7 DCT olduğunu hatırlıyorum ve gerçekten i30 forumunda bahsettiğim 8-9'lardan söz ediliyordu. Hatta bir arkadaş her 3-5 günde bir "ben 10'un altına inemiyorum" diye feryat ediyordu Ben de aynı şanzıman diyerek ceed'i de aynı kategoriye sordum. Sizce bu açıdan fark var mıdır?

Bununla beraber servis, ücret ve parça temini açısından sizce nasıl?

Çok çok teşekkürler cevaplarınız için.
      04-04-16, 16:38 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

6. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      berkan
      Soyisim
      okan
      Araç
      Ceed 13 Concept

Ben bayiden 0 almayı düşünüyorum. O zaman yeni şanzıman oluyor sanırım değil mi?
      Peki son soru, açıkçası i30 bakarken onun da 7 DCT olduğunu hatırlıyorum ve gerçekten i30 forumunda bahsettiğim 8-9'lardan söz ediliyordu. Hatta bir arkadaş her 3-5 günde bir "ben 10'un altına inemiyorum" diye feryat ediyordu Ben de aynı şanzıman diyerek ceed'i de aynı kategoriye sordum. Sizce bu açıdan fark var mıdır?

Bununla beraber servis, ücret ve parça temini açısından sizce nasıl?

Çok çok teşekkürler cevaplarınız için.
      evet ozaman Dct olacak. hyundai-kia aynı şanzıman aynı motor hatta bir çok parça ortak üretim

otopark.com un testinde bile 6,5 sıkısırsa 7 ye yaklasır diye belirtti burda kullananlarda var görürse yazarlar zaten hatta @rayen abi görürse onda sw i30 var buda konusu (gözüme carpan ilk sayfa ve 9.sayfada yakıt bilgileri var mesela arlarada olabilir bakmadım ) : http://www.ceedclubtr.com/forum/genel-sohbet-12/ve-sonunda-4219.html

benim 2013 modelde 15-30-45 bakımlarına kabaca 450-650 arasında değişti genelde bu semalarda gezer heralde. herhangibi bayiyi arayıp 2016 ceedimin xx km bakımı geldi nekadar ücreti diye arayıp sorabilirsiniz

parçalar stokta bayide yoksa cogunlukla genel merkezde oluyor, 1-2 gün içinde ordan bayinize getiriyorlar. sol aynam için 1gün bekledim ama ön bal petegi kıvamında olan ızgaram 15-20 günde geldi koreden.
      Konu Berkan tarafından (04-04-16 Saat 16:57 ) değiştirilmiştir.
      cgunday likes this.
      1881 - 193
      04-04-16, 16:53 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

7. Durumu:
      Ceed Meraklısı

İsim
      Cemilcan
      Soyisim
      Gunday
      Araç
      Henüz Aracım Yok

Üstad çok teşekkürler. Bilgiler çok çok iyi oldu
      Berkan likes this.
      04-04-16, 16:56 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

8. Durumu:
      Super Moderator

İsim
      Rasim
      Soyisim
      Yetiş
      Araç
      İ30CW A/T Elite (DCT)

Hemen son yakıt bilgilerimi vererek konuya açıklık getireyim. 46.640 Lt yakıtla yapılan km 670. Her zamanki yöntemimle yakıt alınmıştır. Pompa atana kadar beklenir ve attıktan sonra üzerine yakıt alınmaz. Ölçümlerim daima böyle yapılır.
      O zaman hesaplayalım. 46.640:6.70=6.96 lt 100 km'de 7 Lt diyebiliriz. Ben yol bilgisayarındaki değerlere inanmıyorum, sürekli fazla gösteriyor. Benim için önemli olan depo dolumudur. Pompa atana kadar doldur, yolunu yap, sonra tekrar pompa atana kadar doldur. Aldığın yakıtı, yaptığın km'ye böl. Gerçek değer budur.
      Havanın ısısı yakıtı doğrudan etkileyen en önemli faktördür. Hava soğuksa yakıt artar, sıcaksa düşer. İkinci faktör ise sürüş tarzıdır. 4.5 lt yaktığı söylenen araca 10 Lt yaktırmayı garanti edebilirim.
      43YD620 likes this.
      04-04-16, 23:22 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

9. Durumu:
      Ceed Master

Nereden
      pendik
      İsim
      salih
      Soyisim
      yıldız
      Araç
      Citroen XSARA 2 SX

Öncelikle hakkında hayırlısı olsun. Bahsettiğin güzergah İstanbulda en yoğun trafiğin yaşandığı yerler. Almayı düşündüğün araçların hepsi hemen hemen birbirlerine yakın tüketim değerleri var. Skoda ve Toyota bir tık az yakabilir. Ceed ve i30 iki kardeş araba ve yakıt tüketimleride hemen hemen aynı. Ben bahsettiğin güzergahtaki ortalamanın sadece dur kalk trafiğinde 8-9 litrelerin altına düşmeyeceğini düşünüyorum. Ancak arada bir Kocaeli yapacaksanız ve sürekli dur kalk kullanmayacaksanız genel ortalamanızda Berkan'ın dediği seviyeye düşecektir. Ancak Toyota dizeldeki şanzıman yarı otomatik ve kimse önermiyor. Skodadada bilinen dsg var ve korkutucu. Ayrıca genel ortalamada 0,5- 1 lt arası bir fark ancak yakalayabilirsin.
      Citroen Xsara2 1,6 SX manuel 2003
      Kia ceed 1,6 mation manuel 2012
      Peugeot 307 comfort otomatik 2006
      Renault symbol expresion comfort 2012
      Renault scenic dynamic otomatik 2003
      Hyundai elentra otomatik 2005
      Kia Pride 2000
      Seat ibiza 1993
      Skoda L200 1989

05-04-16, 07:31 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

10. Durumu:
      Ceed Master

İsim
      berkan
      Soyisim
      okan
      Araç
      Ceed 13 Concept

bu arada fiyatları ne alemde octavia/corolla dizel ve benzinde ceed'e yakın donanımlısı.

çünkü ceed'in station u da 80den başlayıp premium otomatik olunca 100e yanaşır heralde liste fiyatı olarak tabi alacagınız indirim harici

güncelliyim: mesajdan sonra merak edip baktımda sitelerinden

octavia nın style donanımı ceed premium farkı cam tavan vs eklenince 96 97 lere geliyor, octavianın tek artısı bixenonu olması onun dışında sitesinde opsiyon listesinde göremediğim koltuk - direksiyon ısıtma elektrikli+hafızalı koltuk vs gibi şeylerde yok.

corolla dizel 1.4 otomatik premium+navigasyon paketiyle 96.5 (bir düşüğü 94 demişler) donanımı çözemedim tam ama sunroof falan göremedim. yanlış anlamayın ama reprezant ve sirketlerin arabası kılıklı 90beygirlik corollaya 90+ verirsem uyku uyuyamam ben
      Konu Berkan tarafından (05-04-16 Saat 09:51 ) değiştirilmiştir.
      1881 - 193
      05-04-16, 09:37 Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Visitors found this page by searching for:

Nobody landed on this page from a search engine, yet!
    SEO Blog

Yer imleri